Skocz do zawartości
  • 0

IEM dokanałowe +\- 1000zł


kollorowy11

Pytanie

Witam,

poszukuje dokanałówek w budżecie około 1000zl. Obecnie używam Fiio Fh1 + utws1 które dzielenie towarzyszyły mi przez kilka lat ale powoli chciałbym przejść tą półkę wyżej. Odpalane będą z iPhona i do tego urządzenia chciałbym żeby się dograły.
W głównej mierze, zależy mi aby potrafiły oddać muzykę klasyczną, filmową ale również bardziej alternatywne klimaty, soul, folk.

 

Parę przykładowych utworów dla zobrazowania potrzeby:

Erik Satie - Gnossienne No. 1

Ludovico Einaudi - Experience

Agnes Obel - The Curse 

Antonin Dvorak - 8 Humoresques 

Peter Gregson - Sequence (Four) for Solo Violin and String Orchestra divisi

 

Po wstępnym rozeznaniu wpadły mi w oko Kinera Freya i chyba nawet ktoś z forum polecał przy między innymi odsłuc**jąc na nich Ludovico Einaudi.

W późniejszym etapie mógłbym ewentualnie słuchać ich z UTWS 3 od fiio jako bardziej mobilne rozwiązanie bez kabli.

 

Druga opcja, którą ewentualnie rozważam to AirPods Pro.

 

I tutaj Chciałbym prosić was o opinie na temat tego co warto wybrać, Jak i również z chęcią przyjmę i rozważę wszelkie wasze inne propozycje. Jedynie liznąłem tematu i nie za bardzo orientuję się na co zwracać szczegółową uwagę przy wyborze. Także za wszelką pomoc i radę z góry Dziękuję

DFC03AD7-1C56-43A5-BB43-00D9891A8C31.jpeg

AAA405D9-C4AE-46D8-B067-BC2B4422904B.webp

Edytowane przez kollorowy11
Korekta + bardziej szczegółowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

AirPods Pro to zawsze dobry wybór do iphona jeśli zależy nam na całej ich funkcjonalności typu anc, mikrofon, parowanie itp. Ale niestety jakością dźwięku one będą odstawać od słuchawek na kablu. W cenie do 1000 zł wybór jest bardzo duży. Mi z iPhone świetnie zgrywały się Ikko Oh1 i Oh10 jednak nie wiem czy obie pary dobrze by się sprawdziły w muzyce klasycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Palpatine napisał:

AirPods Pro to zawsze dobry wybór do iphona jeśli zależy nam na całej ich funkcjonalności typu anc, mikrofon, parowanie itp. Ale niestety jakością dźwięku one będą odstawać od słuchawek na kablu. W cenie do 1000 zł wybór jest bardzo duży. Mi z iPhone świetnie zgrywały się Ikko Oh1 i Oh10 jednak nie wiem czy obie pary dobrze by się sprawdziły w muzyce klasycznej.

Uświadomiłeś mnie właśnie o zaletach airpodsów do tego stopnia, że chyba nawet skłonny jestem odłożyć zakup i poczekać do AirPods pro2. Co do jakości dźwięku, to po uszkodzeniu kabla do Fh1 już zdążyłem przyzwyczaić do wygody TWS kosztem jakości dźwięku, także teraz myśle, że słuchawki Apple mogą być całkiem sensownym wyborem z dodatkami poprawiającymi codzienne funkcjonowanie. Co do dźwięku, to mam nadzieję, że byłby to przynajmniej lekki skok w jakości względem używanego przeze mnie na ten moment zestawu.
Dzięki wielkie za naświetlenie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności