Skocz do zawartości

Szumy W Modelach 700.....800


escimo

Rekomendowane odpowiedzi

a ja powiem tak o ile na standardowych słuchawkach szumu nie słyszałem o tyle na nowo zakupionych mx 350 szum jest już słyszalny czy jest to wada ciężko mi stwierdzić mi to nie preszkadza, w czasie słuchania muzyki szumu nie słychać, szum jest słyszalny dopiero po włączeniu playera jeszcze przed odsłuchem, jeśli zaś chodzi o mojego playera to zakupiony był niecały rok temu w usa z jakiej partii produkcyjnej pochodził i kiedy został wyprodukowany tego nei wiem no chyba że jest to gdzieś napisane

Iriver IFP-790 którego mam też szumi na słuchawkach mx 350 !!!!!!!!

Na standartowych znacznie mniej lecz też można lekki szum usłyszeć.

przyczyna szumu:

mx 350 mnie mają złoconej końcówki a standartowe mają pozłacaną i pewnie dlatego ten szum jest mniej słyszalny.

To tyle co stwierdziłem w tym temacie.

 

Pozdro,

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moj iriver w ogole nie szumi.

chyba ze odtwarzam jakas mp3 ktora ma w sobie szum ale to zalezy od mp3 :]

a tak podczas kiedy odtwarzacz nie odtwarza muzy to nic nie slychac. cisza.

 

jedyne jakies trzaski czy szumy sa slyszalne

1) podczas zmiany utworu - jest to zapewne spowodowane tym ze jeden proces czyta dane z flasha - wrzuca do kolejki, a inny proces je odtwarza, i kiedy wcisnie sie stop/next to proces czytajacy juz cos do kolejki przeslal, drugi proces to odtworzy jednak czesc danych bedzie stanowila ten "trzask" - po prostu odtwarzacz nie wie w ktorym miejscu jakis dzwiek sie konczy a w ktorym nie. i jak sie przerwie to do tej kolejki wrzuci jakies dane ktore przez drugi proces zostana odtworzone jako trzask :]

2) lekkie "puk" przy zmianie glosnosci. jednak jest to bardzo slabo zauwazalne, w niczym nie przeszkadza i niekiedy nawet nie wystepuje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam imp550, ktory nie tyle co szumi, co szumi i jeszcze cyka... czy jak to mozna nazwac... Zaraz po wlaczeniu (albo wylaczony z podlaczonym zasilaczem), bez odpalania piosenki. Na philipsach hp890 cisza, ale wiadomo - one sa duze i @32ohm. Na sennhach mx450 jest juz bardzo nieciekawie, rozumiem na sprzecie za 150zl, ale nie za 700... Szum i cykanie w ciszy (ba, w plenerze go nawet lekko slychac) jest wyraznie slyszalne, poruszajac sie po menu slysze kazde przejscie (nawet wyjscie,wejscie/poruszanie sie w dol i w gore po menu maja swoje wlasne, inaczej brzmiace dzwieki ;] te sa juz bardzo ciche, ale sa... ). Tak poza tym to moj impek byl juz 3! razy w serwisie! (jest z drugiej reki, pewnie wlasnie przez te reklamacje opchnal mi go za tak smieszna cene ;] ). Wiec chyba powinien zostac uznany jako wadliwy i wymieniony na nowy (albo na h10 ;];];]). Tak btw to kto placi za transport? Ja czy mip? I czy wysyla sie go ubezpieczonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj... po prostu nie miałoby sensu pisanie w kółko o zaletach, których jest na prawdę mnóstwo. Forum ma służyć właśnie wyjaśnianiu rozmaitych wątpliwych sytuacji, lub jak w tym konkretnym temacie, utwierdzeniu się lub nie w tym, że "nie tylko ja słyszę minimalny szum, który jest oczywisty, tak jak to, że bicie serca też da się usłyszeć"..

Drugą rzeczą jest fakt, że ludzie przyzwyczajają się szybko do luksusu, do tego co dobre i oczywiście wyolbrzymiają pewne sprawy, bo zastanówmy się: czy FAKTYCZNIE przeszkadza minimalny szum, gdy muzyka nie leci, a jak włączysz, to nie ma o czym mówić? Mi osobiście to pomaga, bo raz dzięki temu, że nie było w uchu tak zupełnie cicho zorientwałem się, że mam wciśnięty jakiś przycisk, i player siem nie wyłączył.. a bateria sobie umierała.. dobrze wiedzieć że coś DZIAŁA, że ŻYJE.. a do znajdowania rozmaitych wad, to ludzie mają talent, gdyby nie było poruszania takich tematów na forum ludzkim, w większych grupach, do dziś może chodilibyśmy boso, i byłoby nam wszystkim wygodnie, ale jak tylko pojawiły się pierwsze buty, to ludziska chcieli coraz wygodniej lepiej i w ogóle..

Zmierzam do tego, że nikt nie powinien narzekać, że pojawiają się tego typu "kłopoty" i dyskusje. Znacznie gorzej czułby się klient, który nie słyszał o wadach jakiegoś playerka i po pół godziny od jego kupna stwierdziłby, że szum podczas odtwarzania jest nie do zniesienia i że wywalił kasę w błoto. A tak, wiesz że jest jakiś tam mini szumik, gdy player jest na stop, i niektórym bardzo wrażliwym to przeszkadza...

 

Forum jest depeściarskie, ma pomagać, rozwiewać wątpliwości, i to właśnie robi

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem reklamować mojego playera, przy cichych fragmentach jednak przebija. Niestety słucham nie tylko rocka popu i rapu. Serwis MIP, no cóż, Polska Norma. Playera wysłałem do serwisu MIP 14.03.2005, po miesiącu ciszy pytam się co z moim playerem: będzie za tydzień. "Będzie za tydzień" usłyszałem jeszcze ze trzy razy, w końcy odtwarzacz wrócił 10.05.2005. Włączam szczęśliwy sprzęta i słysze: "SSSSSSSSZZZZZZZZZZZZ", co jest, patrze na gwarację, jest tam notka: "Firmare upgrage". Jedyne co zrobili to wgrali mi firmware 1.3, a potrzebowali na to dwa miesiące. Player szumi tak jak szumiał wcześniej. Można się załamać, prawie 1500 godzin bez grajka i taka porażka, o kosztach nie wspominając.

Klikanie między utworami mi nie przeszkadza, więc w ogóle o tym nie wspominałem.

Moja rada: jeśli kupować irivera to tylko w sklepie po odsłychaniu czy szum występuje i czy wam przeszkadza. Pamiętajcie też że do 10 dni można oddwać każdy sprzęt kupiony poza lokalem przedsiębiorstwa, nie może miec tylko śladów używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w jednym sprzęcie szumu nie ma a w innych jest to znaczy że coś jest nie tak i albo dystrybutor wie o tym i się tym nie przejmuje lub nie wie o tym problemie.

To jest tak jakbyśmy mieli samochód i w kabinie przy 100 km/h mieli 50 db hałasu a w drugim modelu na 30 na tych samych oponach.

Poprostu nie powinno być tak że dwa takie same urządzenia działają inaczej.

Jeżeli coś sie sprzedało to trzeba brać na siebie odpowiedzalność za jakość towaru lub zmienić specyfikację techniczną z dopiskiem *urządzenie może generować szum.

 

Jest problem wałkowany na forach już ładny czas a jakoś zero reakcji.

Natomioast ten odtwarzacz co był w serwisie dwa miechy to już jakaś totalna szopka. Serwis ma 14 dni roboczych na naprawę sprzętu od daty przyjęcia do naprawy. Termin może się wydłużyć w przypaku niedostępności części niezbędnych do naprawy które trzeba sprowadzić z zagranicy i powinien serwis o takim fakcie poinformować klienta dla własnego spokoju najlepiej pisemnie ( choć podobno wystarczy telefonicznie ) a nie udzielać odpowiedzi że jeszcze tydzień i tak przez dwa miechy.

Ale mi ciśnienie skoczyło....

Najbardziej przykrą sprawą jest brak zainteresowania dystyrbutora sprzętu, piszemy tu o tym problemie i nic, nawet jakiejś oficjanej odpowiedzi która zaprzecza że problem występuje lub go potwierdza.

Na tą chwilę to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. W nastepnym tygodniu jade na wycieczke, a potem probuje reklamowac mojego impka 550. Z tej samej przyczyny - w domu, przed snem, lezac sobie wygodnie na podusi czesto slucham czegos spokojnego na vol~10. A wtedy szum mozna juz spokojnie wylapac, a to nie jest normalne dla sprzetu tej klasy. Slucham na mx450 (16om), wczesniej sluchalem tylko w domu na duzych philipsach hp890 (32om) i na tych cisza, tylko baaardzo cichutki szumik, ledwo co do wylapania bez muzyki i w spokoju... A na mxach jazda ;]

Krokar - moze nie napisales dokladnie noty gwarancyjnej, panowie zalaczyli wysokoomowe (wzglednie offkoz...) sluchawki, uslyszeli cisze, no to co, zeby cos zrobic to wgrali nowy fw ;] A to ze trzymali 2 miechy to inna sprawa... Nabluzgalbym przez telefon, i to porzadnie... :/

djjaca - serwis ma 21 dni

 

bede zdawal tu relacje jak z tym poszlo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

a czy ktos sprawdzal rozne wersje firmawer pod katem szumow? a co do sluchawek: na standardowych szumu praktycznie nie slychac; za to na kossach slychac wyraznie; sprawdzalem juz kilka wersji firmwaru (1.28 eu, us i jp) i wszedzie jest to samo; nie wiem jak na wersji IMM ale napewno jeszcze sprawdze;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się nie kupować IFP 799, bo będzie mi szumiał albo wytwarzał trzaski? Z tego wynika, że lepiej kupić jakiegoś no-name`a + dobre słuchawki i to będzie lepszy wybór?? :huh:

Szumy były w tylko w pewnej serii, jest już wycofana ze sprzedaży. a serwis raczej bez problemy wymieni na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój odtwarzacz od marca tego roku. korzystałem z kilku rodzajów słuchawek i na żadnych nie było szumów pochodzących z samego odtwarzacza. Jedyne, jedyne szumy jakie uświadczyłem wynikały z słabej jakości mp3 (czyli sama empetrójka "szumiała"). Uspokojony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dzięki :D

 

zastanawiam się tylko, czy w niektórych sklepach nie będzie playerków ze starej dostawy, właśnie tej wadliwej

 

i jaki sklep internetowy byście polecili jako taki, w którym playerek będzie pewniakiem (czyli już z nowej, niewadliwej serii), no i oczywiście żeby był w miarę tani :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności