Skocz do zawartości

Szumy W Modelach 700.....800


escimo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Tak? Ciekawe, bo w środę przysłaliście mi szumiącego ifp795. Naszła mnie tylko taka refleksja, jak wczoraj wróciłem ze zjazdu na studiach. Co tych kilkanaście osób które się wypytało, zapamięta po rozmowie ze mną. Że mogę nagrywac ileś godzin? Że mam 512 z gwiazdką MB pamięci? Że mam USB2, OGG, SAD, AGC, 3DSound? Jedno zapamiętają na pewno, zresztą mogli się o tym przekonać: "Irivery szumią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy te "szumy" miałyby się pojawiać? Przy jakiej głośności? Na jakim sprzęcie odsłuchowym?

 

// Mój nie szumi !! :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem swój odtwarzacz, głośność podkręciłem na max i żadnych szumów nie ma, a naprawdę się wsłuchiwałem. Słuchawki mam standardowe. To jest jakaś podejrzana sprawa, że niektóre modele szumią, a inne nie. Przecież teoretycznie wszystkie modele jednej serii powinny być składane z identycznych części :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum słychać przy cichej muzyce, w spokojnym otoczeniu. Przy cichym pliku albo na tunerze radiowym nawet do 5-6 poziomu głośności. Lubię słuchać cicho spokojnych utworów i wtedy mi przebija. Gdy odtwarzacz jest zatrzymany słyszę go bez wysiłku -- nie muszę się wsłuchiwać. Szum nie zależy od ustawionego poziomu głośności, zawsze jest taki sam (przy zatrzymanej muzyce). Miałem nadzieję że się przyzwyczaję, ale minął już tydzień a to mnie ciągle nęka. I nie jest to jakiś mój wymysł, wielu moich znajomych też go słyszało, często sami mówili "coś ci szumi". Spróbuję zgłosic reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś koniecznie, bo to nie jest rzecz normalna. I nie zniechęcaj się do firmy iRiver. Produkują sprzęt naprawde wysokiej klasy, o czym świadczą recenzje i testy na wszystkich stronach podejmujących tematykę odtwarzaczy przenośnych. Jeżeli nie wierzysz nam na słowo, to poszperaj po necie i przejrzyj porównania i testy. Sam zobaczysz, że szukanie odtwarzaczy innych firm będzie stratą czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wierzysz nam na słowo, to poszperaj po necie i przejrzyj porównania i testy.

Jak nam nie wierzy to lepiej niech juz nie szuka zadnych testow bo czasem zdarzaja sie sponsorowne (np. mozna sie czesto dowiedziec ze iPod to 8 cud swiata :lol::lol::lol::lol: ), a nas nikt niestety nie sponsoruje :( Mamy tylko wlasne doswiadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może MY poszukamy sponsora.

 

Skoro iriver nie chce się reklamować sam... To jako społeczeństwo i dobrze zorganizowany organizm zróbmy mu porzadną fachową reklamę.. Choćby nawet w "czasopismach" kompuerowych i audio.. W takowych tylko Creative'y i Apple widuję... :(

 

Jakaś reklama w sieci też by się przydała - przeciez to OGROMNE medium. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardzo przemówiły zdjęcia sławnych osób z odtwarzaczami iRiver (na stronie iRiver). niestety ludzie są leniwi i trzeba do nich mówić prosto, zwięźle i posługiwać się autorytetami, tak, żeby sami nie musieli wysilać swoich zakurzonych zwojów mózgowych i czytać testów sprzętu.

 

Walnąć na kilku portalach fotkę Ice Cube'a albo dr Dre trzymających iRiverki i żeby wszystko było jasne napisać pod spodem coś w stylu "On dokonał właściwego wyboru. A Ty?"

 

Albo jeszcze lepiej. Wkomponować sprzęcior do kolejnego filmu z Bondem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka

 

Jestem posiadaczem 795 i własnie stwierdzam ze nie trzeszczy- zaintrygowało mnie to i postanowiłem to dokladniej sprawdzic.Okazuje sie ze faktycznie szum czasem jest, ale nie z winy odtwarzacza, a piosenek- na jednych szumi na innych nie:)

Chociaz raz sie okazało, ze mam cos takiego jak trzeba.

 

Jesli chodzi o jakos dzwieku- no to zalezy ...Ja nastawiłem sie na najlepszy dzwiek na swiecie noi.. troche sie zawiodłem.Przyznam, ze dzwiek jest bdb, ale nie jestem usatysfakcjonowany w 100%.Miałem kiedys walkmana Panasonic zamierzchłe czasy, ale to pamietam- własnie w nim był wspaniały dzwiek- basy soczyste, a sam dzwiek przestrzenny:)

 

Jesli chodzi o porownanie to moge powiedziec, ze moj 795 gra podobnie jak zestaw SB i Logitech x-530:)

 

Zauwazyłem, ze jest tu sporo osob zaopatrujacych sie w sprzet w USA- moje pytanie:

 

Dostałem w prezencie HP 945 własnie ze stanow - okazuje sie ze ma wade na przetworniku CCD

orientuje sie ktos moze czy w Polsce w HP mozna oddac go na podstawie samego paragonu ze sklepu, gdyż w USA włąsnie to jest podstawowa gwarancja???Czy jednynie moga mi to uznac w sklepie w ktorym był kupowany?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam komentarz... ta sama (moja) >> odpowiedź << ;]

 

BTW szumu NIE sprawdza się NIE PUSZCZAJĄC muzyki... to nie ma sensu bo przetwornik DA jest wówczas WYŁACZONY (a to ON generuje ewentualny szum)

... do takich testów tworzy się pusty (idealnie cichy, bez dźwięku... jakkolwiek zwał) plik obsługiwany przez dany player o DUŻYM bitrate'cie...

... najlepiej w miarę długi (parę minut) :)

 

i WTEDY się słucha z różnymi głośnościami...

 

szum powinien być jednostajny i ZUPEŁNIE NIEZALEŻNY od poziomu głośności... jak jest to coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na mysli szum generowany przez przetworki DA...

 

... JEŻELI player szumi już po włączeniu ALE przed uruchimieniem muzyki... to przepraszam...

 

a) nawet Vobisy za 150zło tak nie robią ;)

B) łatwo to ze słuchu wyłapać

c) to śmieszne... :)

d) grajek do wymiany

 

czym innym jest szum wynikający z konwersji digital-to-analog o którym myśle (istnieje i tylko od jakości i mocy przetworników zależy jak znaczny jest), szum NAGRANY na ścieżce (tak, nie zawsze mastering jest perfekcyjny, choć czasem to efekt zamierzony), i wreszcie szum wynikający z innego powodu - słuchawki, uszkodzenie/jakość innej części elektroniki playera, podświetlenie EL playera, zewnętrzne pole elektromagnetyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja powiem tak o ile na standardowych słuchawkach szumu nie słyszałem o tyle na nowo zakupionych mx 350 szum jest już słyszalny czy jest to wada ciężko mi stwierdzić mi to nie preszkadza, w czasie słuchania muzyki szumu nie słychać, szum jest słyszalny dopiero po włączeniu playera jeszcze przed odsłuchem, jeśli zaś chodzi o mojego playera to zakupiony był niecały rok temu w usa z jakiej partii produkcyjnej pochodził i kiedy został wyprodukowany tego nei wiem no chyba że jest to gdzieś napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 899, na dobrze ripowanych trakach jest cisza jak w kosmosie ;) ale np. Paradise Lost - Sumbol of Life których sam osobiście staram się porządnie zripować od ponad 2 lat cały czas szumią albo słychać, że EAC pogubił sektory. Wymyślili sobie zabezpieczenia GUN czy coś. Jeśli player szumi przed włączeniem muzyki to jest źle, jeśli w czasie tracka to warto sprawdzić dokładnie plik najpierw.

 

PS

Od czasu to czasu pojawia się też "click" przy przchodzeniu ze sciezki do ściezki, ale zauważyłem że nigdy na trackach osobiście zrzucanych przeze mnie (Lame albo Oggenc), a tylko na "znalezionych". Skłaniałbym się więc w stronę tego przez to, że ktoś dał ciała przy kodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności