Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wfmsiekierka napisał(a):

A jak wypada bas na RU7 vs Ibasso elite?

RU7 ma trochę więcej midbasu, przez co jest trochę cieplej. Gra szerzej ale scena w iBasso jest ciekawsza, bardziej dookoła. W elite wokale są delikatnie cofnięte względem RU7.

Elite słuchałem tylko pół godziny.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bru_nnerius napisał(a):

Możliwe, że nawet lepiej, bo pozwoli doładować telefon w trakcie słuchania.

Z tego co ja rozumiem, to kabel iBasso pozwala zasilać jedynie dongla.

Ciekawe czy taki adapterek nie będzie powodować jakichś zakłóceń.

Dzięki za namiar. Już kiedyś szukałem czegoś takiego :rolleyes:

Edytowane przez Akustik
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze strona producenta (?) urządzenia pojawiają się zastanawiające opcje/funkcje... jak DSP, i cytuje:

 

"Advanced digital audio decoding chip for high resolution audio"

 

Ciekawe jak to jest widziane w systemie... 🧐

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, trez0r napisał(a):

"Advanced digital audio decoding chip for high resolution audio"

W takim razie to chyba to nie jest to czego szukałem. Może coś takiego w takim razie? Tylko czy to nie spowoduje problemów z wykryciem dongla audio? Na stronie wspominają tylko o transferze danych.

http://www.mcdodo.com.cn/en/Products/detail/id/567.html

image.png

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dotarł kabelek od ddhifi - lightning>>usb c

logika podpowiada że przesyłając zera i jedynki czy to drutem od żelzka, nitką złota czy czymkoliwek to po drugiej stronie ten sam ciąg zer i jedynek. Jednak nie, kabelek gra czyściej od qed i przejściówki appla. Wracajać na qeda czuć mgiełkę, przechodzać na ddhifi załącza się odruch "chyba zmienię tipsy na cieplejsze"...

 

sam kabelek z tych sztywniejszych, nie układa się tak ładnie, ma piękne wtyki o sporej średnicy( wpięty do mojo wystaje poza obudowę). Długość 50 cm ujdzie, ale powinna być 60-75 cm. 

 

 

P1320656.jpg

 

P1320667.jpg

Edytowane przez kuman
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 13:53, bru_nnerius napisał(a):

A zamówiłem. Dam znać, czy działa dongiel i jednocześnie ładuje telefon.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszą, że działa:

 

https://www.aliexpress.com/item/1005003097221593.html?spm=a2g0o.detail.0.0.3d2aWm5MWm5M5z&mp=1

 

image.thumb.png.b66b8b6c99f20cd8d9ca7181593365c1.png

Hipotetyczne adaptery do zasilania dongla + podłączenie smartfona? (pojawiły się tu wcześniej, a to są realne ceny z ali) (nietestowane)

image.thumb.png.4c5d3accd3a95f773648ac3fbbb24294.png

https://www.aliexpress.com/item/1005004462490072.html?spm=a2g0o.detail.0.0.21115df6AbUCGS&mp=1

 

lub

image.thumb.png.4f079999479aac966d765dbea26f9d57.png

 

https://www.aliexpress.com/item/1005006317548793.html?spm=a2g0o.detail.0.0.7cc462be9moPPA&mp=1

 

Linki zawierają oferty z innymi cenami, bo te ze screenów są w postaci popupów z promocji choice day i nie da sie tego podlinkować.

 

Ładowanie smarftona i zasilanie dongla. Działa np. z takim hubem usb c z PD 100W:

 

image.thumb.png.d5cbd0d42c8bd3859a59a37ea82c5770.png

 

z takim, dużo mniejszym nie testowałem:

 

image.thumb.png.04a6a7ce4e8193f1686ba48d4d9d3aeb.png

https://www.aliexpress.com/item/1005006212182570.html?spm=a2g0o.detail.0.0.643742c8DVMPQs&mp=1

 

 

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Ja używam do pracy z moim telefonem takiego huba pod USB-C, żeby móc przesyłać obraz na monitor po HDMI, podłączyć mysz, klawiaturę, dongla i pamięć po USB. Potwierdzam, że telefon się ładuje, a dongiel dostaje więcej prądu, bo gra głośniej, niż jak podłącze go do portu USB-C bezpośrednio w telefonie. Kupując używanego Samsunga za parę stówek da się zrobić z niego DAPa/kompa w razie potrzeby do bezstratnego odtwarzania muzyki, zastąpiło mi to PC na Windowsie, który kopnął w kalendarz, a ja nie chciałem wydawać kasy na nowego:

 

A przejściówkę kupiłem kilka lat temu w Saturnie:

 

DC Elite podłączony do telefonu pobiera około 724mW. Podłączony do "dedykowanego" dla daców portu USB 3.1 DAC-UP 2 (aorus z390 designare mobo) zużywa 550mW. Podobnie jest z innymi portami usb 3.0, 3.1 w moim PC - około 550mW. Dopiero podłączony przez port thunderbolt lub usb 3.2 pobiera około 700mW. Smartfon + hub usb C z PD + elite około 687mW. Tyle, że napięcie portu USB w hubie to 4,75. We wszystkich innych scenariuszach jest 5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 13:53, bru_nnerius napisał(a):

Działa. Jednocześnie ładuje telefon i daje dźwięk przez USB-C na Go Bara.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z donglem działa 👍.

Nie zasila jednocześnie dongla i smartfona.

Z CB19 i ładowarką na jednym smarftonie uzyskałem 10W, na 2 innych 2,25W, z dapem 0,35W (czyli maksymalnie można uzyskać 2A). Podaję wyniki, gdyby ktoś np. rozważał połączenie takich dwóch splitterów podwójnym żeńskim adapterem usb C, by niezależnie zasilać telefon/dap i dongiel. (dziękuję @bigmaras)

image.thumb.png.8e3a849dcd046436596861ae9004f200.png

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Najner napisał(a):

To ciekawe i niepokojące. Myślałem, że taki kabelek pozwoli donglowi podać na każdym smartfonie maks mocy.

Jakie to smartfony?

FIND X5 PRO-10W, LG V30-2W, LG V20-2.25W, HIBY R6 2020-0,35W. Gdzieś czytałem, że DDHiFi TC28CPro też nie działa zawsze jak należy z różnej maści smartfonami. Na opakowaniu jest napisane wyraźnie: "for Dongles" i tu działa bez żadnych niespodzianek. Ja bym się nie przejmował. Mój dap z tym splitterem i donglem zjadł przez 6-7h zaledwie 30-32% baterii (tak w przybliżeniu, bo dokładnie nie mogę określić).

Edytowane przez tomaszewski
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 10:38, Najner napisał(a):

Ja używam do pracy z moim telefonem takiego huba pod USB-C, żeby móc przesyłać obraz na monitor po HDMI, podłączyć mysz, klawiaturę, dongla i pamięć po USB. Potwierdzam, że telefon się ładuje, a dongiel dostaje więcej prądu, bo gra głośniej, niż jak podłącze go do portu USB-C bezpośrednio w telefonie. Kupując używanego Samsunga za parę stówek da się zrobić z niego DAPa/kompa w razie potrzeby do bezstratnego odtwarzania muzyki, zastąpiło mi to PC na Windowsie, który kopnął w kalendarz, a ja nie chciałem wydawać kasy na nowego:

Dex.jpg

 

Ciekawa patent. Korzystam z Samsungów od dłuższego czasu i już zdążyłem zapomnieć o Samsung DEX. Pewnie dlatego, że przez większość czasu mam jakiegoś kompa pod ręką, ale może warto odświeżyć temat.

 

@Najner Nie wiem czy zauważyłeś, ale twój monitor może mieć delikatny defekt... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Leairve napisał(a):

Aune Yuki. Świetnie brzmiący dongiel DAC. Właściwie na tyle świetnie, że jest zonk, bo rozważam zastąpienie nim swojego desktopowego iFi Zen One... 🤫

 

image.thumb.jpeg.3cbe4801b26e6a8c090117610f4d9ed0.jpeg

też doganiają mnie takie wnioski:

 

https://youtube.com/clip/UgkxpElC0MdD0yLVJu6d8O5kJ09LS0_f0LwS?si=76ajd91O7-aIQRkj

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło dwa tygodnie jak posiadam iBasso DC06Pro więc wypada coś napisać. Nie będzie tu o super doznaniach słuchowych a raczej o wrażeniach użytkowych.

 

Jest to mały DAC/AMP, który jest idealnym towarzyszem w podróży w połączeniu z telefonem. Niestety tutaj pojawia się pierwszy zgrzyt ponieważ producent nie oferuje wsparcia (aplikacja) użytkownikom telefonów iPhone. Mamy w zestawie przewód USB-C->Lightning i to wszystko po podłączeniu działa ale nie możemy skorzystać z dobrodziejstw aplikacji iBasso UAC czyli jesteśmy skazani na ustawienia przygotowane przez producenta.

 

Druga sprawa to współpraca z komputerem (powiedzmy, że w trybie stacjonarnym - laptop, desktop). Jak ktoś chciałby poczuć różnicę w dźwięku z komputera a używał do tej pory tylko wbudowanej karty dźwiękowej czy to w laptopie czy komputerze stacjonarnym to mogę polecić w 100% ale żeby wykorzystać możliwości DC06Pro trzeba zainstalować sterowniki. Bez nich nie wszystko działa (nie wiem może tylko w moim przypadku). Używam programu MusicBee oraz Foobar2000 i bez tych sterowników dongiel nie jest obsługiwany. Gdzie według informacji producenta powinien działać z Win 10 i 11 bez instalacji czegokolwiek. Ciekawostką natomiast jest, że bez instalacji czegokolwiek działa pod Linuxem (Steam Deck). 

 

Może teraz trochę innych wrażeń. W połączeniu z "dobrymi" słuchawkami potrafi nieźle zagrać porównując do np. połączenia słuchawek do telefonu bezpośrednio. Osobiście testowałem z następującymi słuchawkami: Fiio FD3Pro (tryb zbalansowany), FH1s, KZ Castor, KZ ZVX, Moondrop CHU II, Geek Wold GK10. Porównałem również granie z odtwarzaczem Fiio MK3III. Da się wychwycić więcej szczegółów w muzyce w porównaniu do DAP'a Fiio. Natomiast porównując do Fiio K3s to ja tutaj nie widzę, prawie żadnej różnicy. Scena nie rozrosła się, instrumenty i wokale nie wypadły mi z głowy :) Według mnie jest tak samo dobrze. Nie mam żadnych słuchawek, które jednoznacznie pokazałyby, że iBasso rozdaje karty. 

 

Jeszcze jedna dodatkowa taka moja uwaga. iBasso gdy nie dostaje sygnału przechodzi w tryb stand by (możliwe że da się to wyłączyć w aplikacji pod nazwą ECO) i jeżeli słuchamy muzyki to jest wszystko OK. W przypadku grania w jakąś grę to w chwilach ciszy potrafi się wyłączyć i da się to odczuć jako przerwy w płynnym odtwarzaniu dźwięków. W przypadku Fiio K3s to zjawisko nie występuje ale związane jest to chyba z tym, że jest tam na pokładzie układ XMOS, który zarządza transmisją danych, czego w przypadku iBasso chyba nie ma. Da się ten problem również zauważyć gdy odtwarzamy muzykę (FLAC duża częstotliwość) i zaczniemy na komputerze wykonywać zadania, które obciążają CPU.

 

Tyle moich uwag. Może ktoś zna rozwiązanie tych drobnych bolączek.

 

ibasso.jpg

Edytowane przez _Docent_
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leairve napisał(a):

Aune Yuki. Świetnie brzmiący dongiel DAC.

Słuchalęm Yuki przez moment na AVS, potwierdzam, tak samo jak inne które słuchałem - też fajne były.

Doszliśmy do momentu że ciężko jest spieprzyć "dongla",  będa miały różne barwy brzmienia, ale by sięgnąć po ogólne lepsze SQ, trzeba więcej USD szykować, nie żeby to było jakieś odkrywcze.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kuman napisał(a):

Słuchalęm Yuki przez moment na AVS, potwierdzam, tak samo jak inne które słuchałem - też fajne były.

Doszliśmy do momentu że ciężko jest spieprzyć "dongla",  będa miały różne barwy brzmienia, ale by sięgnąć po ogólne lepsze SQ, trzeba więcej USD szykować, nie żeby to było jakieś odkrywcze.... 

 

Yuki podłączone do Toppinga A90 przewodem zbalansowanym, a do kompa byle jakim USB A -> USB C ma niższy noise floor niż iFi Zen One z odszumiającym zasilaczem i przewodem USB Supra, a do tego brzmi na moje skromne ucho lepiej. Niesamowite. ;) 

 

Jedynie 3.5 mm -> RCA przenosi mi jakieś szmery bajery, więc nad połączeniem z Douk T8 Pro muszę jeszcze popracować, kupić lepszy przewód. Na razie odłączone.

 

Mógłbym to maleństwo przykleić z tyłu A90 i miałbym DAC/AMPa w praktycznie tym samym formacie...

Edytowane przez Leairve
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, _Docent_ napisał(a):

Bez nich nie wszystko działa (nie wiem może tylko w moim przypadku). Używam programu MusicBee oraz Foobar2000 i bez tych sterowników dongiel nie jest obsługiwany

U mnie Foobar2000 działa bez instalacji sterowników.

21 godzin temu, Play napisał(a):

Bo te małe, stacjonarne Ifi to raczej nic specjalnego. Z tych, które słuchałem, to Gryphon i Go Bar fajnie grają.

Zen One dobrze się sprawuje i tworzy świetną parę z Zen Can. Ja pod One mam podpięte stereo, malinkę, TV i wzmacniacz słuchawkowy. Bluetooth działa bardzo dobrze i jakość przez niego (LDAC) jest prównywalna jak przez USB. Sam Zen Can to udany wzmacnacz. Podłączając dongla pod Zen Can jesteśmy w stanie wycisnąć z niego więcej i napędzić większe słuchawki. RU7 + Zen Can + HD650 to bardzo dobre połączenie. Fabryczny kabel USB w Zen One jest raczej kiepski. Wymieniłem na Wireworlda.

Andy dawniej porównywał dongle do Zen Stacka, to była jego referencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso DC06Pro u mnie na dwóch kompach działa bez dodatkowych sterowników win11/win10

o nic nie prosi gra, tidal go wykrywa.

Na androidzie aplikacja iBasso UAC niczego specjalnego nie wnosi, zmiana głośności balans, są dwa filtry ale ja nie słyszę żadnej różnicy.

Na stronie Ibasso są jakieś pliki do aktualizacji ale ja nie bardzo wiem co z tym zrobić jak takiego dongla zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności