Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy siedzący w temacie dongli - czy znajdę aktualnie coś lepszego do 500 niż X1 (który uważam za całkiem fajny i mocny sprzęcik).

 

Z wymagań to zależy mi tylko na wyjściu SE, raczej mocniejszy niż slabszy (do dużych słuchawek, nie IEM), grający przestrzennie, barwnie i z łagodną górą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy siedzący w temacie dongli - czy znajdę aktualnie coś lepszego do 500 niż X1 (który uważam za całkiem fajny i mocny sprzęcik).
 
Z wymagań to zależy mi tylko na wyjściu SE, raczej mocniejszy niż slabszy (do dużych słuchawek, nie IEM), grający przestrzennie, barwnie i z łagodną górą.
Do dużych słuchawek kupiłbym Fiio ka13(399pln) moc 550mW po balansie ale to by oznaczało że musisz zmienić kabel słuchawkowy na jack 4.4mm lub pozostać przy SE (i o ile się nie mylę mieć mniej mocy)

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner

czy masz może  jeszcze m3 ultra? Ciekawi mnie jak blisko albo daleko ogólna jakość dźwięku jest w porównaniu do colorflaja ….

 

szukam „drugiego” dźwięku jako alternatywy dla Mojo 2 i ewentulanie jako transport, a m3 ultra ma chyba zniesione wymuszone resamplowanie do 48 ? 

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=46892]Najner[/mention]
czy masz może  jeszcze m3 ultra? Ciekawi mnie jak blisko albo daleko ogólna jakość dźwięku jest w porównaniu do colorflaja ….
 
szukam „drugiego” dźwięku jako alternatywy dla Mojo 2 i ewentulanie jako transport, a m3 ultra ma chyba zniesione wymuszone resamplowanie do 48 ? 
O ile się orientuję to poprzez aplikację UAPP można zdjąć resampling. Na YouTube jest kurtki instruktaż.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kuman napisał(a):

czy masz może  jeszcze m3 ultra? Ciekawi mnie jak blisko albo daleko ogólna jakość dźwięku jest w porównaniu do colorflaja ….

Wymieniłem M3Ultra na M8. Moim zdaniem ogólna jakość dźwięku z Colorflaja będzie zbliżona do M3U.

 

42 minuty temu, kuman napisał(a):

szukam „drugiego” dźwięku jako alternatywy dla Mojo 2 i ewentulanie jako transport, a m3 ultra ma chyba zniesione wymuszone resamplowanie do 48 ? 

Nie wiem na ile M3U będzie alternatywą dla Mojo2, oba oceniam grające raczej naturalnie i gładko. M3U we wszystkich aplikacjach jakie testowałem (Spotify, Tidal, UAPP) nie resamplował dźwięku. Wisi na OLX moja była sztuka, moim zdaniem bardzo fajny sprzęt w tej kasie (chociaż ja bym targował ze sprzedającym) :)

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marek_m napisał(a):

 

Czyli kupić AkLIAM PD4 Plus i nie patrzeć na "markową" drożyzne. Ten AkLIAM PD4 Plus kosztuje 65,55$ na aliexpress a wg Andy bije 4-6x droższe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2023 o 22:22, Jaro54 napisał(a):

Czyli kupić AkLIAM PD4 Plus i nie patrzeć na "markową" drożyzne

Mam wersję bez "plus", trochę słabsza i bez okienka.

Brzmieniowo jest całkiem fajny, przypomina Link2Bal, tylko z trochę wyraźniejszą górą (ale mniej podkreśloną niż w iBasso DC06).

Jak najbardziej wart tych 300zł, choć osobiście jakbym miał kupić drugiego takiego samego dongla jakiego już posiadam, to wolałbym Hiby FC4, jest zdecydowanie najbardziej odmienny od całej reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Perul napisał(a):

Mam wersję bez "plus", trochę słabsza i bez okienka.

Brzmieniowo jest całkiem fajny, przypomina Link2Bal, tylko z trochę wyraźniejszą górą (ale mniej podkreśloną niż w iBasso DC06).

Jak najbardziej wart tych 300zł, choć osobiście jakbym miał kupić drugiego takiego samego dongla jakiego już posiadam, to wolałbym Hiby FC4, jest zdecydowanie najbardziej odmienny od całej reszty.

@Perulja tylko odniosłem się do rankingu Andy'ego. Sam nie słyszałem w/w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, meehooj napisał(a):

Lepszy ten Akliam niż CREATIVE x1?

W jakim zastosowaniu?

Do planarów (czyli niskoomowych ale wymagających słuchawek) na pewno lepszy Aklaim, bo po balansie da więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał(a):

W jakim zastosowaniu?

Do planarów (czyli niskoomowych ale wymagających słuchawek) na pewno lepszy Aklaim, bo po balansie da więcej mocy.

czy dzwiek lepszy po SE 3,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, meehooj napisał(a):

czy dzwiek lepszy po SE 3,5

Na jakich słuchawkach? Dokanałowych, czy nauszne dynamiki też wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meehooj napisał(a):

dokanały i duze dynamiki

Sprawdziłem na szybko duże HyperX Cloud i dokanałowe 1more Triple Driver.

Na HyperX to bez dwóch zdań lepszy jest Aklaim, większa scena, przez co dźwięki są lepiej odseparowane od siebie, precyzyjniejsze, więcej "planktonu" w otoczeniu. Moim zdaniem to głównie kwestia większego wzmocnienia napięciowego.

Co do dokanałowych to już zależało od piosenki, na jednych fajniej było na Creative, na innych na Aklaim, i to gdzieś tak 50/50.

Co dziwne na jednych utworach scena była większa na Creative, na innych na Aklaim. Zasadniczo Creative ma łagodniejszy dźwięk, bardziej skupiony na środku, bliższy i bardziej intymny. Aklaim ma mocniejszy wykop basu, który czasem przysłaniał resztę (ilością a nie zalewaniem). Też podejrzewam tu zasługę większego wzmocnienia, bo mimo większej ilości bas jest w nim bardziej punktowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, meehooj napisał(a):

zostane przy swoim X1

Dla mnie zwycięzcą na tych słuchawkach, które wziąłem, jest zdecydowanie Aklaim, ja lubię większą scenę, lepsza separację i mocniej kopiący i zwarty bas. W 1more basu jest bardzo dużo, dlatego na mocno basowych kawałkach potrafiło być go dla mnie za dużo.

Ale rozumiem, że ktoś woli bardziej intymny, bliski przekaz, bo też czasem mam na to "fazę", a w tym przypadku jeszcze bardziej nasycony od X1 (testowane na jednych słuchawkach) jest moduł B&O do LG G5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności