Skocz do zawartości

Głośniki do 600 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zamierzam kupić Edifier R1700BT i zastanawiam się jeszcze nad wersją Edifier R1700BTs. Podobno w wersji BTs jest słabszy bas, ale za to jest możliwość podłączenia subwoofer'a w przyszłości i ma bluetooth 5.0. Słucham głównie rock'a, nowej fali, czasem trochę jazz'u, punk'a i metalu oraz sporadycznie rap'u. Jak myślicie, który z tych dwóch wariantów będzie lepszym wyborem? Może macie propozycje jakichś innych marek/modeli, jestem otwarty na wszelkie propozycje. Głośniki będą stały na biurku, ale miło by było jakby miały całkiem spoko dźwięk roznoszący się po pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu.

Mam teoretycznie mniejszy budżet bo 500 zł ale 100 pewnie mógłbym naciągnąć. Nie potrzebuję bluetooth ani pilota.

Muzyka z laptopa. wyjścia: tylko jeden mini jack i USB.

Karta Dźwiękowa - Conexant CX20757
Zastanawiam się czy z karty dźwiękowej wychodzi odpowiedni sygnał. Czytałem , że lepszym rozwiązaniem jest DAC (pewnie ze wzmacniaczem?) podłączony do USB i "zwykłe małe kolumny" (nie jestem pewien nazwy - monitory, podstawkowe? ).
Wiem, że budżet mały. Głośników używanych boję się kupować, bo zapewne nie usłyszę, gdyby już się coś z nimi zaczynało dziać.

Sprzęt nie może być duży. Mam amplituner Kasprzaka ale żona nie pozwala go postawić w mieszkaniu.

Muzyka: Prawie wszystko Metal, Hard Rock, Pop, Chopin, Beethoven, ...

Chciałbym żeby było dobrze słychać: Dead Can Dance, Pink Floyd, Marillion, King Crimson ...

 

Edytowane przez al11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, czapczis napisał:

Wczoraj przyszły do mnie Edifier R1700BTs, słucham muzyki z nich cały dzień i dla mnie bajka, ale... współczuje sąsiadom 😂 Słuchałem na nich Echoes i po prostu jest bajka jak na ten przedział cenowy. Brać i się nie zastanawiać!

Jaką masz kartę dźwiękową? Nie wiem czy z mojej wychodzi dobry sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem EDIFIER R1600 TIII. Będą w poniedziałek. Mają większe pasmo od 1700, chociaż głośnik średnio/nisko minimalnie mniejszy przy 1600. Żona narzeka na kable ale przeczytałem, że 1700 brzy bluetooth mają gorszy dźwięk i szumy.

Edytowane przez al11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, al11 napisał:

Kupiłem EDIFIER R1600 TIII. Będą w poniedziałek. Mają większe pasmo od 1700, chociaż głośnik średnio/nisko minimalnie mniejszy przy 1600. Żona narzeka na kable ale przeczytałem, że 1700 brzy bluetooth mają gorszy dźwięk i szumy.

Muszę Cię zmartwić, bo pasmo podane w modelu 1700 (60hz) jest "realnym", a te 30hz w 1600, to delikatnie mówiąc, ściema. ;) Fizycznie, nie jest możliwe uzyskanie takiego niskiego zejścia basu, z 4" przetwornika, jedynie przy spadku kilkunastu dB, czyli i tak tego nie usłyszysz.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności