Skocz do zawartości

Przenośny amp dac do lcd2c


Rekomendowane odpowiedzi

Przemieścić w obrębie domu czy zupełnie poza dom ? Z LCD-2C polecam wchodzić od razu w balans 2.5 lub 4.4mm. Wtedy DFR czy DFC do lamusa. FiiO Q3 bez balansu jakoś tam zagra ale już po ma 2x więcej mocy więc i efekt będzie lepszy. Tutaj jest fajna dyskusja odnośnie dongli :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemieścić w obrębie domu czy zupełnie poza dom ? Z LCD-2C polecam wchodzić od razu w balans 2.5 lub 4.4mm. Wtedy DFR czy DFC do lamusa. FiiO Q3 bez balansu jakoś tam zagra ale już po ma 2x więcej mocy więc i efekt będzie lepszy. Tutaj jest fajna dyskusja odnośnie dongli :
 
Poza dom, ale nie mam na myśli jeżdżenia z tym autobusem.

Chodzi o to żeby na działaczce podłączyć do laptopa i się zrelaksować.

Balans bardzo chętnie, ale kable też do najtańszych nie należą więc będą musiały poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

@860lacov dongle nie nadają się do planarów. ;)

 

Pozwolę sobie zgłosić Veto ! ;) Tym bardziej pod laptopem taka E1DA 9038S G3 czy Sonata E44 pędzi z zapasem wiele planarów :)

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Też właśnie wybieram przenośny amp/dac i zrobiłem spory research rynku. Raczej nie celowałbym w żadne z wymienionych przez Ciebie urządzeń. Jaki masz budżet?
No taki w okolicy cen tych urządzeń.
Na razie się nie pali bo będę słuchał w domu.

To chodzi o np. O jakiś krótki wyjazd do domku na działce kiedy stwierdzę, że dobrze byłoby usiąść wieczorem ze słuchawkami i się zrelaksować
Nie musi być perfekcyjnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cpu1 napisał:

Pozwolę sobie zgłosić Veto ! ;) Tym bardziej pod laptopem taka E1DA 9038S G3 czy Sonata E44 pędzi z zapasem wiele planarów :)

340mW/32ohm i 175mW/32ohm, w pierwszym przypadku możemy mówić o w miarę poprawnym wysterowaniu, natomiast w drugim już nie, a o zapasie dla planarów, w obu donglach, nie ma mowy, imo.

 

Powtórzę raz jeszcze, jak słuchawki grają względnie głośno, to nie znaczy, że są dobrze wysterowane. Idę o zakład, że porównując LCD2C z dziurki 340mW/32ohm i <2W/32ohm, usłyszałbyś różnicę na plus z mocniejszego źródła. ✌️😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, neonlight napisał:

Powtórzę raz jeszcze, jak słuchawki grają względnie głośno, to nie znaczy, że są dobrze wysterowane. Idę o zakład, że porównując LCD2C z dziurki 340mW/32ohm i <2W/32ohm, usłyszałbyś różnicę na plus z mocniejszego źródła. ✌️😉

Oczywiście masz rację i ta różnica owszem jest ale momentami tak nieznacząca, że wywołuje zakłopotanie czy warto pchać się w duże klocki. Dla mnie porządny dongiel to 90-95% możliwości o wiele droższego toru stacjonarnego i nie chodzi o pomiary, a wyłącznie moje wymagania odsłuchowe. 

29 minut temu, laocy napisał:

Nie wdająć się w pomiary:laptop(nagrania z bandcamp)>Sonata E44 >przejściówka 4,4 na xlr>Audeze xc,DCA-flow i jest bardzo dobrze.Jest pierdyknięcie,przestrzeń,wyrazistość.Dla mnie może być :O)

O tym piszę. Trzeba podłączyć i posłuchać żeby się przekonać bo te małe gwizdki potrafią cuda :) 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 13:23, cpu1 napisał:

Przemieścić w obrębie domu czy zupełnie poza dom ? Z LCD-2C polecam wchodzić od razu w balans 2.5 lub 4.4mm. Wtedy DFR czy DFC do lamusa. FiiO Q3 bez balansu jakoś tam zagra ale już po ma 2x więcej mocy więc i efekt będzie lepszy. Tutaj jest fajna dyskusja odnośnie dongli :

 

nie ma opcji  mam cayin n3pro ledwie 400i pędzi a po balansie mam 0.8W i momentami prawie skale kończe o he5le nie wspomne mialem ifi hip dac i nie dawał rady focala clear 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TR-amp 

 

Ktoś na forum ostatnio słuchał tego połączenia. Poszukaj.

 

Mogę sprzedać swojego. :P:)

 

Wszystkie słuchawki idą na nim pięknie, ja już nie mam zapotrzebowania bo naprawiłem 2 swoje wzmacniacze. I nie mam już zapotrzebowania na tego malucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności