Skocz do zawartości

Sennheiser Px100


MacMax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 601
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

biale? trzeba bylo nie przemalowywac ich ze srebrnego :P

Jest biała wersja :P i wygląda całkiem nieźle

 

Na mojej głowie dużo bardziej odstające są porty, do tego px'y wyglądają można powiedzieć tradycyjnie.

Dobra w takim razie powiedzmy że: PX100 są bardziej kwadratowe i ich regulacja jest mocno ograniczona a KPP mają dużo więcej ruchomych części, dzięki czemu mam wrażenie że jakoś lepiej leżą, no i chyba są odrobine bardziej komfortowe w użytkowaniu "miejskim" (a może i nie :D).

 

Chociaż gdybym miał wybierać pomiędzy jednymi a drugimi to musiałbym się poważnie zastanowić, obydwie mają chyba tyle samo plusów co minusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatne, ale ja szczerze mowiac sie troche pobawilem - zmniejszylem bas, podkrecilem gore i niby chwilowo troche lepiej, ale gora przez to ze kiepskiej jakosci dawala za bardzo o sobie znac, a bas na dworze jednak taki jaki jest moze byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

px nie mają ładnego basu. jest zimny i dynamiczny, więc lepiej go EQ uciąć.

px nie mają ładnej góry - interpretuje powyższy post ;]

 

aaa więęęc. px100 grają samą średnicą.

lepiej kup pchły jakieś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak PX 100 gra z T60?

Rewelacyjnie ;). Bez problemów z napędzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie powinien lepiej zagrać z KPP. xD

 

 

 

a na poważnie...

 

jak widzisz różnica pomiędzy KPP a PX100 jest niewielka, o ile jakakolwiek jest... ;]

musisz posłuchać 1. i 2., i wtedy zdecydować.

 

różnica cenowa niewielka, więc imho można kupić KPP, a jak sie nie spodobaja to PX100 ;]

(albo odwrotnie :PP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po solidnym wygrzaniu pxy przestaja byc kartonowe i do tego rozlazle w basie (poprawia sie separacja dzwiekow, ale to na marginesie), ujawnia sie nizszy dol, do muzyki jakiej slucham jest to idealne, a z tego co zauwazylem to niewiele sprzetow w nizszej cenie potrafi zaoferowac nizsze partie basu. Sam mam stara wieze w ktorej jest tylko ledwo gorny bas i z racji tego niektore kawalki np techno brzmia conajmniej komicznie, wlasnie jak te tanie wiejskie zestawiki, z uderzeniem, ale ze tak powiem bez impactu, kartonowo. Nie sluchalem port, ale jakbym mial miec obciete dolne partie basu to dziekuje. Oczywiscie niektorym moze byc za malo tego gornego basu w kontrascie lepszego nizszego, stad wyjdzie misiowate brzmienie, tutaj jednak sporo zalezy od zrodla (eq tez pomaga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie wygrzewanie PX-ów (już 3 tydzień leci) i co mogę w tej chwili powiedzieć to: - na pewno poszerzyła się scena i separacja instrumentów, - bas nie jest już taki dominujący (chociaż dalej to on nadaje ton ;) ), no i więcej jest tego 'lepszego' basu. Słuchawki dobrze grają na flacie ale czasami dobrze jest podbić troszkę górę lub/i dół bo potrafią zagrać prawie samą 'średnicą'. Takie moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lavos: oczywiscie takie "wieze" to za dobrych wrazen nie potrafia dostarczyc, ale uwierz mi ze pxy takie super nie sa. kartonowy bas moze nie jest, ale niewatpliwie jest buczacy - tj podbity w srednim zakresie, co maskuje najnizszy i na dodatek niestety rozlazly - a wygrzane sa bo mam je juz z pol roku i raczej nie leza bezczynnie na polce...

na pewno poszerzyła się scena i separacja instrumentów
ee? byc moze, ale niewiele - nadal graja "blisko", co jest jednak zaleta w uzytku zewnetrznym...
Słuchawki dobrze grają na flacie ale czasami dobrze jest podbić troszkę górę lub/i dół bo potrafią zagrać prawie samą 'średnicą'. Takie moje odczucia.
a jak dla mnie dominuje w nich nizsza srednica polaczona z sredniowyzszym basem przez co brzmia niestety "miekko" i "brudno". Gdy wycofamy nizsza srednice i wyzszy bas zaczynaja grac nieco lepiej. gory nie polecam podbijac, bo maja ja niezle zasyfiala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co uwazacie za dynamiczny bas, bo jak te dudnienie (brak niskich czestotliwosci) z tanich zestawow x.1 to nie mam pytan.

Wszystkie subwoofery komputerowe ktorych do tej pory sluchalem graja wlasnie przeciwienstwem "dynamicznego basu". Jest on wlasnie ospaly i zamulony... i jeszcze z tendencja do grania wysokimi rejestrami [ale przy takich rozmiarach i plastkowym wytlumieniu to chyba nie dziwota]. W muzyce gdzie potrzebny jest szybki i punktowy bas [np. rock] powoduje to ogromny jazgot i brzmi ona strasznie nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności