Skocz do zawartości

Ile Minut Się Muzyki Na 256 Mb (ipf 190)


Gość mariuszek102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariuszek102

Witam

jak kupowałem irivera (czekam właśnie na przesyłkę) w opisie było napisane, że można na nim zapisać do 9 godzin muzyki.

Jak konwertuję płytę CD na mp3 to zajmuje mi około 100 mb. Więc praktycznie wejdą jedynie 2 płyty - czyli 2 godziny muzyki a nie 9.

Prosze o rade i pomoc jak "władować" do niego kilka godzin muzyki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tym postem uświadamiasz, że nie znasz się na MP3 totalnie :P

Kompresująć płytkę do 100MB robisz to zapewne do bitrate 256 lub 320kbps które są najlepsze, przez co zajmują najwięcej miejsca. Niewiele osób potrafi odróżnić je od CD. Wybierając niższą jakość, np. 128 kbps, płytka zajmuje już tylko około 60MB-70MB ale za to jakość może być dla Ciebie niewystarczająca. Musisz to sam sprawdzić. W opisie wyraźnie jest napisane, że można zmieścić DO 9 godzin muzyki. To 9 godzin dotyczy zapewne nie plików MP3 tylko WMA (Microsoftowy konkurent MP3). Taki plik w bitrate 64kbps zapewnia jakość MP3 w bitrate ok 96-128 kbps. Płytka wtedy zajmuje 40-50MB.

To ile godzin muzyki zmieści się na Twoim playerku zależy od jakości MP3 do jakiej będziesz kompresował płyty. To wszystko tylko od Ciebie zależy, czy wystarcza Ci WMA 64 kbps czy MP3 256kbps czy MP3 320kbps. W ustawieniach programu kompresującego możesz dokładnie sprecyzować czy potrzebujesz WMA czy MP3 i w jakiej jakości. Możliwości jest ogromna ilość.

Pamiętaj: im mniejsza ilość KBPS (czyli im mniejszy bitrate) tym gorsza jakość dźwięku ale zajmuje on wtedy mniej miejsca. Im wyższa ilość KBPS (czyli im wyższy bitrate) tym lepsza jakość ale pliki zajmują więcej miejsca.

Musisz sam sprawdzić. Popróbuj kompresję najpierw do WMA 64 bkps i zadecyjuj, czy taka jakość dźwięku jest dla Ciebie wystarczająca. Jeśli nie, próbuj dalej ale już w MP3 bitrate 128kbps, później 160, 192, 256, 320. Jeśli określisz, które pliki są dla ciebie optymalne pod względem jakości to będziesz mógł się zająć zmniejszaniem ich rozmiarów poprzez stosowanie zmiennego bitrate (tzw VBR). Ale o tym później ;)

Życzę miłego użytkowania iRivera iFP-190

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

 

@Publius_Enigma - oczywiście masz rację - nie znam się na mp3 - nogdy z nigo nie korzystałem. Kolega zainstalował mi przed chwilą fajny program: Easy CD-DA Extractor i zaczynam bawić się w ripowanie i konwertowanie. Chyba jednak skoncentruje się na Mp3 wma i asf sobie podaruję. Wielkie dzięki za informacje.

 

zacznę od 128 kb/s

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały, a mimo to może pomieścić sporo muzyki, jakośc odtwarzanej muzyki mie zadawala (słuchałem na creativie mojego kolegi - a zakładam, że iriver mnie tym bardziej zadowoli) ma radio - którego często słucham - to mi wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania jeszcze - 128 KBPS - to typowy bitrate dla muzyki krazacej w sieciach p2p. - mysle ze dla zastosowan przenosnych szczegolnie flashy - optymalny.

Niesztety się z tym nie zgadzam... Do iFP-180 kompresuję muzykę do VBR 128-320 (alt preset standart) albo do CBR 192 kbps (jak mam coś mniej wymagającego do słuchania...).

Do iMP-550 kompresuję do CBR 320 kbps :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, ale z tym radiem to cos czuje ze dluga na nim nie posluchasz. bo nie oszukujmy sie, do najlepszych ono nie nalezy

rzeklbym ze nie nalezy nawet do dobrych

W porównaniu do Napa PA12FM to radio w iriverach jest iście Hi-Endowe... Jestem usatysfakcjonowany... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od punktu odniesienia.

kierowca ktory przesiada sie z malucha w np. Skode Felicie tez jest zadowolony ale ktos kto zamiast maluchem jezdzil wczesniej np vw golfem zachwycony nie bedzie :D

a obiektywnie rzecz ujmujac kiedy ide z kablem na wierzchu w centrum w okolicach palacu kultury i co chwile slysze szumy sluchajac np rmf fm to nie jestem zadowolony do konca :D na szczescie slucham jedynie radia w domu - radia maryja do snu :D polecam serdecznie, mozna sie posmiac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania jeszcze - 128 KBPS - to typowy bitrate dla muzyki krazacej w sieciach p2p. - mysle ze dla zastosowan przenosnych szczegolnie flashy - optymalny.

niezgodze sie z tym stwierdzeniem. Na torrencie, wiekszosc muzyki jaka sciagnalem miala VBR sredno 160 kbps, czyli wrecz idelanie :D 128kbps to na prawde rzadkosc. Sam mam teraz tylko ok 20% o bitracie 128 kbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od wczoraj mam nowego ifp 190.

W sprawie radia - jestem bardzo zawiedziony. Bardzo łatwo gubi sygnał - nawet w domu, jak ruszam głową często szumi. Mój stary (10 letni) walkmen SONY ma duuuużo lepsze radio.

Chociaż jakość dzwięku rzeczywiście REWELACJA!!!.

 

Do tego, mimo, że zainstalowałem całe oprogramowanie mój komp nie może połączyć się z odtwarzaczem, po włączeniu programu iriver pojawia się komunikat, że nie może się połączyć - mam Windowsa XP i postępowałem zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego, mimo, że zainstalowałem całe oprogramowanie mój komp nie może połączyć się z odtwarzaczem, po włączeniu programu iriver pojawia się komunikat, że nie może się połączyć - mam Windowsa XP i postępowałem zgodnie z instrukcją.

Spróbuj podłączyć playerka poprzez inne gniazdo USB - może to dziwne ale mi to pomogło...

 

Co do radia to sam mam 7 letniego walkmana Panasonic i muszę przyznać, że jak leci w radiu jakaś fajna audycja to korzystam z niego bo ma naprawdę bardzo wysoką jakość dźwięku i nie gubi sygnału (ale niestety radio analogowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już z innym gniazdem USB - bez zmian.

Dzisiaj zainstalowałem to samo oprogramowanie w pracy Windows NT - i działa bez problemu.... dziwne.

 

Czy ktoś miał podobne problemy z Wind XP??????

 

A tak ogólnie to jakość dzwięku POWALA!!!!! Jestem pod wrażeniem.

 

Zauważyłem, że dużo lepszą jakośc dzwięku mają pliki mp3 konwertowane z oryginalnej płyty CD (i to nawet 96 KB/s, nie mówiąc już o 128 i więcej) niż mp3 o tej samej a nawet lepszej (teoretycznie) jakości zciągane z sieci!!!! Dziwne, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno:

 

w kwestii zmiany oprogramowania - mogę prosić o informacje i pomoc w jego uaktualnieniu (o ile rzyczywiście jest sens uaktualniać), czy wgrywać nowe oprogramowanie i skąd je wziąć (które jest najlepsze)

oraz

jak wgrać oprogramowanie (i które), które umożliwi korzystanie z irivera jak z pendriva - zzyli UMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii zmiany oprogramowania - mogę prosić o informacje i pomoc w jego uaktualnieniu (o ile rzyczywiście jest sens uaktualniać), czy wgrywać nowe oprogramowanie i skąd je wziąć (które jest najlepsze)

oraz

jak wgrać oprogramowanie (i które), które umożliwi korzystanie z irivera jak z pendriva - zzyli UMS

Masz na myśli oprogramowanie wewnętrzne playerka, czyli FIRMWARE??

Jeśli tak, to wszystko jest podane pięknie i ładnie w instrukcji. Niestety aby uaktualnić firmware w wersji Manager to program ten musi się połączyć z playerkiem.

Ściągasz firmware stąd. Ściągnij firmware w wersji 1.22 UMS (pierwsze, drugie lub trzecie od góry (czemu są 3 takie same?? :huh: )). Gdy plik się ściągnie, rozpakowujesz go i po rozpakowaniu pojawia się plik HEX. Poprzez Manager sformatuj playerka (opcja FORMAT)!! Gdy się sformatuje, w managerze w zakładce "Transfer" wciśnij opcję "Firmware Upgrade". Teraz nie dotykasz playerka przez jakieś 4 minuty (dla bezpieczeństwa ;) ). Później odłączasz playerka, sprawdzasz czy działa i znowu podłączasz. Otwierasz Managera i łądujesz nań swoje pliki MP3 lub WMA (ponieważ formatowanie usuwa zawartość pamięci playerka).

WSZYSTKO JEST OPSANE W INSTUKCJI!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy plik się ściągnie, rozpakowujesz go i po rozpakowaniu pojawia się plik HEX. Poprzez Manager sformatuj playerka (opcja FORMAT)!! Gdy się sformatuje, w managerze w zakładce "Transfer" wciśnij opcję "Firmware Upgrade". Teraz nie dotykasz playerka przez jakieś 4 minuty (dla bezpieczeństwa ;) ).

Czy po zciągnięciu nowego oprogramowania i rozpakowaniu go (i sformatowaniu playera?) nie muszę zgrać rozpakowanego oprogramowania do playera? Bo nie rozumiem jak ma on sam ma je znaleźć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszek, cale szczescei ze potrafisz samodzielnie myslec, bo Publius_Enigma tak namieszal, ze ja bym sie na pewno pogubil (Manager nie wspolpracuje z firmware UMS! I po co te formatowanie przed - formatujemy PO!)

 

Niezla sciagawka jest tu:

http://firmware.iriver.pl/index.php?zn=faqtop&fq=1 ale to juz gdy masz zaladowany firmware UMS i chcesz wymienic na inny

I jeszcze tu poczytaj:

http://poland.iriver.com/support/faq_view....=&p_name=&word=

 

A jest - temat nr 31. na tamtym forum:

http://poland.iriver.com/support/faq_view....=&p_name=&word=

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czółko

Udanie zainstalowałem sobienajnowszą wersję UMS-a (1.22). W końcu nie muszę posługiwać się Managerem...

Wiecie może jak znaleźć opis funkcji które daje to oprogramowanie - sporo rózni się od wersji 1.14, która była wgrana do playerka. Funkcji jest dużo, m.in. ustawienia eqalizera!!! - booomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności