Skocz do zawartości

DAC do Bayerdynamics DT880 Pro 250Ohm


Rekomendowane odpowiedzi

No to jest ta ciekawa kwestia, zastanawiałem się nad Zen Dac i praktycznie już go zamawiałem jednak bardzo dużo osób jest za równo za jak i przeciw niemu.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ifi-zen-dac-and-headphone-amp-review.9885/

 

Dlatego postanowiłem nadwyrężyć nieco budżet i zastanawiałem się nad X1S nawet T1S jednak nie jestem przekonany do tej lampowej wersji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, radek64 napisał:

Witam,

poszukiwany DAC do DT880 PRO.

Ogólnie rozglądam się za Aune X1S... S6 Pro nieco za drogie na ten moment a wolałbym nowe urządzenie.

Kwota około 1200 zł

Aktualny Audiotrack Cube z Mouses01 nie wyrabia niestety.

Szukasz ampa czy dac/ampa? X1S to to drugie. 

 

X1S może być zbyt suchy i analityczny w tym połączeniu. Chyba, że lubisz takie dźwięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1S to się nie zgra z Beyerami. Pomiary pomiarami, a użytkownicy często gęsto zadowoleni. CAN daje dużo czystszy sygnał niż DAC, więc zestawik ogólnie daje radę, trochę po ciepłej stronie, ale bez buły i zamulania dźwięku, natomiast dobrze wygładza w moim wypadku te trochę te ostrzejsze piki w sopranach. Mocy CAN ma naprawdę sporo i jest w klasie A, naprawdę przyzwoity sprzęcik. Natomiast zestaw razem przekracza budżet, chyba że zapolujesz na używki.

Jak pamiętam Aune T1 to on się synergicznie też świetnie zgrywa z Beyerami, ale lampa swoje do zniekształceń też doda, a marz dużo mniej funkcjonalny sprzęt niż iFi, któe ma gro wyjść i wejść, więc podłączenie doków czy głośników jest bezproblemowe. Bass Boost daje niezły efekt, jakbyś chciał bardziej uszy pomasować dołem.

Z minusów to brak wyłącznika DACa i słyszalny szum z DACa na szułych dokach, CAN szumi mniej, ale pewnie z bardzo czułymi multiarmaturami trzebaby sprawdzić potencjał tego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty się tak uparł na tego S6, jesteś fanem Audi, czy co?! 😆 Przecież jest pełno innych sprzętów dobrze grających, weź tego ifi Zen'a i za jakiś czas sobie np. wzmak jakiś dokupisz, a może nawet koncepcja Ci się zmieni i wszystko będziesz chciał zmienić, kto to wie?!😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping DX3 Pro, spokojnie zmieścisz sie w budżecie. Bardzo pochlebne opinie. Jedyny mankament choć może nie koniecznie, dziurka na jack 3.5 mm, ale od czego są przejściówki🙂

recka - https://kropka.audio/test/wzmacniacze/topping-dx3-pro-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radek64 napisał:

W przyszłości da się to sensownie rozbudować? 

Masz tam bardzo dobry DAC, jak będziesz chciał kiedyś zróżnicowania, jakiejś odmiany to spokojnie możesz dokupić jakiś np wzmak lampowy.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radek64 napisał:

Może to świat się uparł na S6? :D Ile bym po forach nie szukał Zawsze widzę dozbieraj do S6 albo skompletuj Shieet'a :D

W sumie racja, podobnie z najlepszymi słuchawkami zamkniętymi do 2kzł, gdzie nie spojrzysz tam DT150, zayoba można dostać, albo innego oczoplonsa. 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie :)

Aktualnie ten DX3 Pro zainteresował mnie i możliwe, że pójdę w tym kierunku.

 

A bardziej przyszłościowo w kwocie 2.5-3k? Jestem fanem bardziej półotwartych słuchawek chociaż nie są zbyt popularne.

Odsłuchiwałem HD600 z G6 ale nie przekonały mnie zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radek64 napisał:

Może to świat się uparł na S6? :D Ile bym po forach nie szukał Zawsze widzę dozbieraj do S6 albo skompletuj Shieet'a :D

 

Wiesz, być może dlatego, że X1S był często a gęsto polecany jako wszystko grające, solidne combo, doskonałe na start z lepszym audio. S6 jest pozycjonowana wyżej w katalogu Aune, więc siłą rzeczy musi być lepsza, nie? ;)

Na rynku jest całkiem spora konkurencja, więc podobne myślenie zakładające upgrade w ramach katalogu jednego producenta mocno upraszcza wybór. 

 

A Schiity to pewnie pokłosie porad z zagranicznych for... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, radek64 napisał:

No też właśnie :)

Aktualnie ten DX3 Pro zainteresował mnie i możliwe, że pójdę w tym kierunku.

 

A bardziej przyszłościowo w kwocie 2.5-3k? Jestem fanem bardziej półotwartych słuchawek chociaż nie są zbyt popularne.

Odsłuchiwałem HD600 z G6 ale nie przekonały mnie zbytnio.

HD600 z LG G6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Ja bym brał L30, do tego E30 lub D10S. DX3 Pro też jest dobry, ale w L30 poprawili parę rzeczy - jest więcej mocy, niższe szumy i zniekształcenia, niższa impedancja wyjściowa. Ogólnie L30 to świetny sprzęt na lata, o ile nie zależy Ci na wyjściu zbalansowanym.

Jak rozumiem zbalansowane wyjście to głównie przy dłuższych przesyłach tzn długich kablach inaczej nie ma sensu? Sprzęt przy biurku stać będzie cały czas i tak. Co prawda jestem bardziej za jedną skrzynką.

 

14 minut temu, neonlight napisał:

Pamiętaj, że nawet jeżeli kupisz dany sprzet, mam na myśli dac/amp, to i tak nie będzie to przyszłościowe rozwiązanie, ponieważ najpierw powinno się kupić słuchawki "docelowe", a następnie do nich pasujący brzmieniowo tor. 😉

 

 

Tu się zgadzam, stopniowo zwiększam swój limit kredytowy jednak wolałbym nie zmieniać jeszcze DAC'a z każdymi słuchawkami. To jest taki plan na później by mieć już konkretnie spasowany sprzęt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radek64 napisał:

Jak rozumiem zbalansowane wyjście to głównie przy dłuższych przesyłach tzn długich kablach inaczej nie ma sensu? Sprzęt przy biurku stać będzie cały czas i tak. Co prawda jestem bardziej za jedną skrzynką.

 

Co do wyjścia zbalansowanego - w zasadzie tak :D

Co do jednej skrzyneczki - rozumiem, sam niedawno postanowiłem się przerzucić na jedną, która ma wszystko co mi potrzebne. Mimo to L30 warto rozważyć, bo jest tani i świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Co do wyjścia zbalansowanego - w zasadzie tak :D

Co do jednej skrzyneczki - rozumiem, sam niedawno postanowiłem się przerzucić na jedną, która ma wszystko co mi potrzebne. Mimo to L30 warto rozważyć, bo jest tani i świetny.

Mam jeszcze pytanie, bo tu widzę DX3 ma moduł BT. Idzie to skonfigurować by działał osobno na BT i słuchawkach?

Konkretnie. Zastanawiam się czy istnieje możliwość sparowania go po BT z moim TV Qled Samsung jako pośrednik z soundbarem Yamaha 207 i czy to miało by wgl sens.

 

Doczytałem już w recenzji, ze tak nie zadziała, może tylko odbierać sygnał i dać go na słuchawki a szkoda.

Edytowane przez radek64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw L30 + E30... Jednak nie mogę zmusić go do grania...

Podłączyłem E30 do PC przez usb i tak samo przez usb do prądu.

Kablem RCA podłączyłem do L30 input. Ani na ustawieniu PRE ani HPA nie mam dźwięku.

Sterownik pobrałem i zainstalowałem. Wcześniej system wykrył E30 i zainstalował bez problemu...

 

Po instalacji ponownie sterownika dźwięk miałem do momentu restartu systemu.... W menadżerze pokazuje, ze nie ma zainstalowanych sterowników.. Win 10 sterowniki 5.0

Edytowane przez radek64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności