Skocz do zawartości

Monitory Lcd


piotr3k

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ;) design samsunga mi sie podoba ot to pasuja mi ich prostota -> wedlug mnie to tez ma duze znazenie wkoncu ja na to patrze a ze duzo z tego korzystam wiec bedzie to duzy detal dla mnie, lubie miec prosto ladnie i zgrabnie ;-).Musze cos dobrac do piatku bo do tego dnia mam zamiar zakup zrobic, a sajszungi w miare dobrze sie przedstawiaja, akutat te dwa modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za 850zł nie kupisz porządnej 19. No chyba, że istnieje jakiś rodzynek, którego wszyscy poszukują ;)

W sumie nawet do 1100zł ciężko jest coś wybrać, bo nawet w tej cenie nie ma ideałów.

 

Bierz to co Ci się podoba. Możemy Ci znaleźć jakiś model, w dobrej cenie, Ty go kupisz, a potem się okaże, że jednak Ci nie przypasuje. Ile ludzi tyle gustów ;)

 

Wiesz już na co zwracać uwagę, jakie parametry są ważne, więc niepozostaje Ci nic innego jak tylko wybrać się do sklepu, a najlepiej do paru i znaleźć sobie, czy też "pod siebie" najlepszy model. Pamiętaj też, że w sklepie internetowym można dorwać towar w niższej cenie, ja tak zarobiłem 150zł :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kontrast dynamiczny" to taki chiński chwyt marketingowy ;) Wpisz w google, a się dowiesz.

To tak jak z GtG (Grey to Grey). Kiedyś podawano czas reakcji jako WtB tudzież BtW (White to Black, Black to White). Wiadome, że czas potrzebny na zapalenie/zgaszenie pikselu z szerego do szarego jest znacznie krótszy niż z białego do czarnego i na odwrót.

Większość producentów osiągneła już czasy 2ms (GtG), gdzie w testach wychodzi to średnio 6-8ms (btw, wtb), głupotą byłoby podawać czas równy 1ms. A więc, żeby wyprzedzić konkurencję LG (bo to on chyba zaczął) wprowadził tzw. kontrast dynamiczny, który nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, ot kolejny chwyt marketingowy.

 

Chcesz sprawdzić kontrast ?? Jak będziesz w jakimś sklepie z monitorkami, to stań przed jakimś panelem (zrób mu cień) i zobacz jak on faktycznie "świeci" czarnym kolorem. Najlepiej jakby na ekranie był pokaz slajdów, albo jakiś film żeby leciał. Wtedy u góry/na dole masz dwa czarne paski. Pozmieniaj kontrast, jasność itd. i zobacz jak faktycznie wygląda owa czerń. Po ustawieniu jasności na minimum czerń będzie lepsza, ale sam obraz stanie się nie ostry, niezbyt kolorowy, trochę wyblakły. Sam ekran nie może też być za jasny, bo wieczorami potafi wypalać oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ;-) flash608 po dluzszych namyslach postanowilem zwiekszyc koszta na cos w okolicach tych 1100zl ( wezme na raty ^^ ) powiedz mi tak, wiele monitorow na matrycy tn posiadaja 16,2 i 16,7 mln kolorow jakim cudem osiagaja ten drugi pulap ? z tego co wiem lcd tn osiagaja 16,2 ? i jak bardzo widoczna jest roznica obrazu miedzy d-sub a dvi ( narazie posiadam dsub ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak bardzo widoczna jest roznica obrazu miedzy d-sub a dvi ( narazie posiadam dsub ).

 

Pozdrawiam

 

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=11871

 

Odsyłam tutaj -> dość dobrze napisane. Krótko i na temat ;) Oczywiście, że DVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek ... ja mam FP93G i to jest TN !!

Niestety nie mogę go polecić. Fakt, że ma bardzo dobrą cenę jak na parametry, które posiada (6ms - smużenia nie widać, złącze DVI, jasność 250, kontrast 700:1) i właśnie jakbym miał się do czegoś doczepił, to byłby to kontrast. Czerni w tym monitorze nie zobaczycie. W miejscu gdzie znajdują się lampy podświetlające (góra i doł ekranu) jest dodatkowa "poświata". Kąty widzenia też nie prezentują się najlepiej. Wystarczy zmienić postawę/pozycję ciała, a już widzimy inne kolory, inny kontrast.

FP91G prędzej można polecić, gdyż ma matryce MVA, ale najpierw trzeba by go było widzieć, żeby móc coś więcej powiedzieć.

 

Za pośrednictwem DVI obraz robi się troszkę ostrzejszy, więcej zmian nie zauważyłem. Wielu ludzi stwierdziło, że faktycznie różnica jest nieznaczna. Cyfrowo sterowany monitor nie potrzebuje już ustawień geometrii obrazu, więc te menu są niedostępne w OSD. Ja się napaliłem na DVI, bo teoretycznie nie ma strat jakości sygnału. Producent nie dodaje jednak przewodu DVI razem z monitorem, więc jest to dodatkowy koszt. Wiele zależy również od jakości zastosowanego połączenia, ja kupiłem przewód za 35zł niestety na droższy nie mogłem sobie pozwolić, a w sumie to nie wiem czy miałoby to sens.

 

Przesiadkę z CRT (LG 775FT) na LCD uważam za pomyłkę.

 

@Piotr3k - do 1100zł. Nie wiem czy jest sens dokładać pieniążki, może lepiej zainwestować w słuchaweczki :) No ale, za tą cenę napewno można wybrać coś lepszego.

Dobre kolory w pracy biurowej? Tym bym się tak bardzo nie przejmował, w Wordzie to raczej przeważa biel :> :P Większą uwagę zwróciłbym na jasność (żeby nie była zbyt duża) no i ten nieszczęsny kontrast :( Dane techniczne tak naprawdę nic nam nie mówią, musisz sugerować się własnymi odczuciami (choć matryca MVA powinna być lepsza ;))

 

[EDIT]

Dokładnie 3 osoby z mojego roku przymierzają się aktualnie do zakupu panelu LCD. Przed chwilą jeden z nich natrafił na coś bardzo ciekawego ---> http://www.agito.pl/product/29600?cid=67 Samsung 19" LCD SM 970P na matrycy PVA!! za jedyne 867zł.

 

I tutaj mała prośba :] Na agito jest aktualnie konkurs "sprzedaj przyjaciela", więc jeżeli zamierzasz kupić przez agito.pl to przy rejestracji możesz mnie podać jako osobę polecającą, oboje na tym skorzystamy :] Mój mail "flash608@op.pl" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flash608 no wlasnie ;) widze swietna oferta moze byc ciekawe, tylko kurde biore na raty ;/ wiec bede musial poczekac i dozbierac w takim przypadku

 

EDIT: http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=2273#p2 <- Flash608 u mnie w miescie sklepik i maja na raty ;-) wybiore miedzy tym a tym Benq sadze ze powinienem byc zadowolony, co do benq ma mozliwosc manipulacji katem nachylenia, wysokoscia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ... właśnie wróciłem z MM... mogę powiedzieć jedno... TN niech się schowa... na sklepie były tylko dwa z matrycą PVA: Samsung SM 971p za 1199zł, oraz jakaś Belinea. PVA WYMIATA !!!!!!!!... kąty widzenia nawet do 180 stopni (tzn. na oko) ale poprostu miażdy jakikolwiek panel z matrycą TN. Kolorki pikne ... wszystko miodzio :] Czerń również pierwsza klasa. Pierwszy raz widziałem taki panel na własne oczy :D hehe

 

Kumpel rano zamówił 970p w agito. Ciekawe jak wielka jest różnica pomiędzy 970 a 971, bo 400zł więcej to sporo.

Samsung 971p w MM za 1199zł (kolo z obsługi mówił, że mają 300zł taniej niż konkurencja)... na agito.pl 1398zł więc mówił prawdę, że mają taniej.

 

Także bierz jeden z samsungów :]

----

Mój BenQ ma możliwość regulacji kąta nachylenia, w sumie to jedyna możliwość regulacji jaką posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc :-) hmm w poniedzialek jak znajde chwile wolnego, ewentualnie w ktorys inny dzien nowego tygodnia podjade z ojcem i kupie tego 970p sadze ze bedzie najlepszym rozwaiazeniaem w tym przedziale cenowym ktory mnie itneresuje, juz na dniach poinformuje was jak sie sprawuje;-)

 

 

pozdrawiam i dziekuje ze pomoc<piwo>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ;-)

 

no wiec chlopaki, wkoncu otrzymalem swoj wymarzony lcd. Pierwsze co rzuca sie w oczy to applowski design i wielkosc matrycy. 19 cali z przesiadki 15tki robi wrazenie, musze jeszcze przeinstalowac sysytem, dopiescic kolory i powinno byc cacy ;-), dodam ze monitor dziala na analogowym kablu ;/, teraz przedemna kupno nie drogiej a w miare dobrej karty graficznej na agp, ale o to sadze w kolejnym watku zapytam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Właśnie jestem przed zakupem monitora LCD, bo mój stary CRT dogorywa. Chciałbym kupić panel 19" w cenie do 1000 zł. Im więcej czytam różne fora tym bardziej głupieję. Przy wyborze mp3 miałem 100 razy mniej wątpliwości. Jak na razie mój wybór padł na BenQ FP93GP - następcę FP91GP. Tu mam pytanie, czy ma ktoś z was ten monitor i mógłby coś o nim powiedzieć, lub widział go może u znajomego i słyszał opinie o nim. Proszę ewentualnie o inne sugestie.

tu opis monitora : http://www.benq.pl/products/LCD/?product=842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry panel, nie mialem mozliwosci prowniania z moim 970p w akcji ale widzialem co potrafi, chociaz jednak stalbym za 970p z matryca PVA.Jedynym mankamentem jest to ze monitor niema regulacji osd jedynie program magic tune ktory systemowo wszystko dopieszcza.Mam problemy w grze np warcraft3 ustawic rodzielczosc mniejsza niz 1024x768 gdyz monitor poprostu nie maxymalizuje obrazu na full screen, mozliwe i raczej podejrzewam ze to wina tego ze nie korzystam ze zlacza dvi, wiec jaknajbardziej nie skresla to monitora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z przedmówcą.

Mam Samsunga SyncMastera 970p od ponad roku. Monitorka szukałem dłuuuugo, przeglądałem recenzje, zasięgałem opinii i nie żałuję.

Brak przycisków do ustawień na samym monitorze jest upierdliwy. Poza tym łapa mi się poluzowała i panel ma tendencję do opadania.

Jakość obrazu nadrabia jednak te wady z nawiązką.

Wcześniej miałem wiekową już, chociaż bardzo dobrą Belinę i trochę się bałem obrazu LCD po dobrym CRT-ku, ale Samsung mnie nie zawiódł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reckach na necie narzekają, że ta seria jest wadliwa - martwe piksele, uszkodzone matryce itp. Jest coś porównywalnewgo pod względem jakości obrazu (czyli pewewnie PVA) i mniej wadliwego? Monitor do gier, filmów, neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym na coś zamienić mojego 19" Diamondtrona, to tylko na S-IPS'a min.20" min UXGA, żadnych pierdół typu szklany filtr, chętnie za to pivota bym powitał. Fajny byłby np. NEC 2090UXI.

Do tego jakiś duży monitor 1920x1200 (np 2690WUXI), albo projektor HD w celach rozrywkowych (TV, PS3,kino)

 

Mój docelowy setup, jeśli chodzi o kompa, to Thinkpad Txxp ze stacją dokującą i zewn. monitorkiem.

Jeśli stacjonarny, to monitorek x2.

 

Co do rzekomego smużenia matryc xVA, czy IPS- różni producenci różnie podają czasy, nic nie zastąpi dokłądnego przetestowania monitora przed zakupem. Dla mnie czasy nie mają znaczenia, natomiast WIERNE odwzorowanie kolorów i dobre kąty są b.ważne.

Patrzeć w te cyferki to tak, jakby kupować playera mp3 porównując specyfikacje techniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reckach na necie narzekają, że ta seria jest wadliwa - martwe piksele, uszkodzone matryce itp. Jest coś porównywalnewgo pod względem jakości obrazu (czyli pewewnie PVA) i mniej wadliwego? Monitor do gier, filmów, neta.

Kupowałem SyncMastera 970p wraz z kumplem rok z hakiem temu i oba działają, jak na razie bez zarzutu (oprócz, rzecz jasna poluzowanej podstawy). Oczywiście o tym, że faktycznie na 100% był to udany zakup będę mógł poinformować dopiero za parę lat, jeśli wiernie posłuży.

Belinę miałem przez ponad 10 lat - i faktycznie z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że to była świetna maszyna (jedyna awaria w tym czasie to złamany kabel sygnałowy - a monitorek, jak policzyłem przechodził jakieś 25000 godzin):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu monitor. Nie myślałem, że będzie to aż tak ciężki wybór. Zdecydowałem się na BenQ FP93GP o którym wcześniej wspominałem. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Naturalne soczyste kolory, podświetlenie równomierne, kontrast i jasność super. Jak na matrycę MVA, brak jest jakiegokolwiek smużenia. Ogólnie piękny obraz, nieporównywalny z monitorem CRT. Polecam ten monitor z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności