Skocz do zawartości
  • 0

Takstar TS-671 czy Somic v2


MarkusMarkt

Pytanie

Witam szanownych forumowiczów.

To mój pierwszy post tutaj.

Przyszedł czas na słuchawki otwarte gdyż długimi godzinami słucham muzyki w domu. Obecnie na Takstarach Pro82 których dźwięk wyjątkowo przypadł mi do gustu. Zastanawiam się między Takstarami TS-671 a Somicami v2 (oba modele używane). Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zrobię tak jak mi polecił Andrewek. Kupiłem Takstary, kupię Somic i zostawię sobie jedne z nich.

Dziękuję wszystkim za odzew.

Wiem, uparłem się jak osioł na TS671...ale ponoć mają to coś. Jestem ich bardzo ciekaw po prostu.

Panie Szwagiero po co się tak wypowiadać? W dodatku za innych. Jak już to inni którzy się udzielali mogliby być poirytowani.

Jestem świadom swojej naiwności, szukam graala, nie wiadomo czego w cenie do 200zł. Po prostu Chi-Fi mi uderzyło do głowy

Rafacio myślałem o Ultrasone ale HFI 2400, bo otwarte, tylko strasznie ciężko je już dostać. Jest odpowiednik Ultrasone PRO 2900 ale za drogie kurczę dla mnie. I pisałem o muzyce dub, nie dubstep!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie tak, że TS671 są złe bo zgarnęły wiele pozytywnych opinii, szczególnie po modach, tylko akurat bądą mieć swoje poważne ograniczenia, których w jednych specyficznych gatunkach można tak mocno nie odczuwać, ale w muzyce elektronicznej mogą już zaburzać odbiór. Sam jestemmciekaw tego modelu, ale już nie można go znaleźć nawet żeby spróbować. Słuchałem natomiast Hi2050 z których byłem bardzo zadowolony. One i tak ostacznie były dla mnie za lekkie na basie, a TS-671 są jeszcze słabsze w tym paśmie od nich podobno. Na sprzedaż dodatkoao wpłynę to, że w tamtym czasie na byłem X1, które zagrały wyraźnie lepiej i nie ssały na basie, więc uzasadnienia dla trzymania Hi2050 nie znalazłem. 

 

Jeśli samsony z takim grafem były ok. To może takstary wystarczą, ale to trochę tak jak słuchać elektroniki na słuchawce telefonicznej albo głosniku telefonu.  Coś tam się slyszy, może vyć nawet przyjemnie, ale tych efektów muzycznych które tam są w tej muzyce się nie usłyszy. 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję MrBrainwash za wyczerpujące odpowiedzi :) Naprawdę Samson mi odpowiadają do elektroniki. Niektórzy do elektro polecają przecież nawet K701

Basem mnie wymęczyły już wystarczająco ISK MDH9000. Świetne pod wieloma względami oprócz tego że zamulone basem. Ehh muszę się zebrać do zmodowania ich. Teraz czas na coś przestrzennego i jaśniejszego

Aha MrBrainwash posiadam odpowiedniki HI2050. ISK HF2010. Ciut ciemne i scena mnie nie zadowoliła. Basu wystarczająco tylko za dużo tego wysokiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K701 nie znam, z opinii wiem że są lekkie na basie, ale ten bas jest całkiem dobry i jak patrze na wykres na słuchawki to dość nisko nawet może w nich zejść. Może jeśli to twoje brzmienie to masz opcje upgrade'u.

 

Tak, o tym właśnie mówię. Do normalnej lekkiej (jakiś kontrabas w tle) muzyki basu mi w Hi2050 jeszcze starczało, ale one w nie schodziły nisko. Wtedy jeszcze słuchałem po częsci na zamkniętych słuchawkach i te braki w niskim basie były dla mnie jeszcze bardziej dokliwe. W Ts-671 lepiej nie będzie, a podejrzewam, że usłyszy się jeszcze mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę offtop ale jeśli chodzi o Samsony to na wykresie subbas prawie nie istnieje. A jednak jak na nich słucham to rzeczywiście - mało ilościowo ale za to głęboki jak studnia, schodzi bardzo nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności