Jump to content
  • 0

Słychawki wokółuszne 350-400zł Sennheiser zamknięta konstrukcja.

Question

Cześć,
jako, że podczas pracy używam słuchawek przez co najmniej 8h dziennie stwierdziłem, że czas dać odpocząć uszom, bo podczas kilkugodzinnego słuchania w nausznych Majorach III mocno dają o sobie znać.

Chciałem słuchawki wokółuszne, ale o zamkniętej konstrukcji (żeby ludzie obok nie narzekali na hałas dochodzący z słuchawek), które będą miały bardzo dobrą jakość dźwięku i będą przyjemne w użytkowaniu nawet po tych 8h bez przerwy na głowie. Chciałbym też aby miały opcje transmisji dźwięku zarówno po kablu jak i po bluetooth tak jak moje Marshalle, gdzie do laptopa jestem wpięty po kablu, a jak przechodzę na TV to przepinam się na BT.

W słuchawkach głównie słucham muzyki (różne gatunki, głównie Rock, Pop, Rap) i oglądam filmy.

Kieruję wzrok ku marce Sennheiser, ponieważ miałem kiedyś słuchawki tej marki i jakość dźwięku była świetna a poduszki pod uszy były bardzo wygodne.

Czy możecie polecić jakieś konkretne modele? Budżet w granicach 400zł, ale jak będziecie znali droższe to podeślijcie, może rozważę rozciągnięcie go, albo polowanie na grubą promkę.

P.S. Nie jestem pewien bo nie miałem nigdy do czynienia z konstrukcją półotwartą- czy bardzo dokuczliwe dla otoczenia są takie słuchawki?

Dzięki!

Edited by Grzybek1595
uszczegółowienie

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Co do półotwartych - zależy od modelu, ale zazwyczaj nie słychać z nich wszystkiego jak to często bywa w przypadku otwartych.

A słuchawki zamknięte jakie mogę polecić w tym budżecie to na pewno Soundmagic HP151 - są bardzo wygodne, mają bardzo przyjemny bas i średnicę, jedynie góra jest trochę wycofana. 

Inny model jaki myślę, że mógłby się sprawdzić to Audio Techniki M40x - dość neutralne brzmienie, tylko oryginalne pady nie są najwygodniejsze.

Co do sennheiserów - to niestety zależy. W tym budżecie jedyne sensowne brzmieniowo to HD 559 , ale ... są to słuchawki otwarte 😕 

• 0

@MP3store Lodz Dzięki za sugestie, wgryzłem się w te propozycje i powiem Ci, że te Soundmagic HP151 prezentują się bardzo fajnie, mają świetne recenzje i cena jest naprawdę przystępna, ale nie mogę znaleźć nigdzie ich w wersji z opcją bezprzewodowego połączenia przez BT, czy jest może u was dostępna taka wersja?

Jeszcze mam pytanie odnośnie dwóch modeli Sennheiserów:
model HD 458BT- czy męczą podczas dłuższych sesji?

I drugie mam opcje kupić Sennheiser PXC 550-II za ok 450zł, jakie opinie o nich macie? Czy łatwo się nadziać na podróbki ponieważ nie jest to zakup w sklepie i niestety bez dowodu zakupu, więc gwarancji pewnie też nie ma?

Edit:
Po przemyśleniu sytuacji nie wiem czy nie dołożyć i zapolować na Sony wh 1000xm3 za 700zł, widzę, że da się za tyle dorwać, miał ktoś je na uszach podczas 8h sesji i może powiedzieć jak z komfortem dla uszu?

Edited by Grzybek1595
uszczegółowienie
  • 0
W dniu 4.02.2021 o 19:16, Grzybek1595 napisał:

Budżet zwiększony do 700zł

Jeśli chodzi o komfort Sonych - po wymianie padów są idealne, jednak ich dźwięk jest doś... specyficzny, żeby nie powiedzieć dyskotekowy, z tym rozlewającym się wszędzie basem. Generalnie w okolicach tej ceny można dostać (moim zdaniem) bardzo ciekawe Focale Wireless.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By MgM
      Cześć!
      Mam niełatwe zadanie, liczę że uda się tu znaleźć pomoc. Postaram się zwięźle:

Zastosowanie: uniwersalne (słuchanie muzyki w środkach komunikacji, słuchanie muzyki w domu, trening siłowy, trening na bieżni)
      Typ: wokółuszne, mniej chętnie nauszne; zamknięte
      Charakterystyka: raczej w kierunku solidnych basów; nawet podobało mi się jak grały moje AKG K518
      Budżet: do 1000 zł
      Inne cechy: bezprzewodowe, ANC
      Rodzaj muzyki: właściwie to wszystkiego po trochę

Tak, wiem że uniwersalne zastosowanie brzmi tutaj trochę śmiesznie, ale próbowałem już dokanałowych na trening biegowy i nie jestem w stanie ich zdzierżyć. Kupiłem Jabra Elite Active 75t i jestem bardzo niezadowolony, nie mogę znaleźć dopasowania i ogólnie nie leży mi ten typ słuchawek.

Zrobiłem wstępny research i mam aktualnie na liście takie modele: 

Edifier W860NB
      Plantronics BackBeat FIT 6100
      Harman Kardon Fly
      SKULLCANDY CRUSHER EVO
      JBL Live 650BTNC

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc w wyborze.
    • By Blind Joe
      Witam wszystkich.
      Zaczynam dopiero swoją przygodę z audio i powiem nie jest łatwo :) Po wybiciu się ponad słuchawki gamingowe wybór okazuje się nie taki prosty. Poszukuję jednak słuchawek które sprawdzą się także w grach choć nie oczekuję że będę w nich słyszał wroga z każdego miejsca, bardziej zależy mi na dynamice dźwięku, dużej ilości basu, każdy wystrzał w takim battlefieldzie nabiera głębi, nie jest elementem tła, uderza i z dużą mocą daje o sobie znać. Nie mniej czasu spędzam słuchając muzyki (głównie spotify) także powtórzę się, szukam słuchawek ciepłych, basowych i najlepiej zamkniętych.
      Dotychczasowe propozycje:
      -monolith 1060c
      -fostex th610
      Budżet 2500zł na same słuchawki ale przydadzą się też rekomendacje odnośnie wzmacniaczy i dac.
      Słucham w zasadzie tylko przy PC
      Zyskam cokolwiek przy słuchawkach tej klasy na połączeniu zbalansowanym ?
    • By matpli
      Hej, 
      Od początku zaznaczę, że nie mam jakoś bardzo dużej wiedzy technicznej, więc proszę o wyrozumiałość  Miałem okazję ostatnio posłuchać Sennheiserów oraz audiotechnik m50x podpiętych do smsl m3. Najbardziej spodobała mi się szeroka scena sennków, ale brakowało mi niskich tonów, które z kolei miały m50x. No i tutaj pytanie, czy jest coś w przedziale cenowym powiedzmy do 1 400 zł, co zapewni mi podobną scenę jak sennki z takim basem jak m50x?
      Chyba że ktoś poleci po prostu dobry zestaw dac/amp + słuchawki otwarte do słuchania głównie elektroniki, hip hopu, alternatywy i muzyki eksperymentalnej?
    • By _Error_Ann_
      Zamierzam kupić swoje pierwsze, lepsze jakościowo słuchawki. Niestety kompletnie się na tym nie znam, lecz po przeszukaniu internetu padło teraz na wybór pomiędzy Sennheiser HD58x Jubilee (ok. 800 zł), a Beyerdynamic DT 990 Edition 32 Ohm (ok. 670 zł).

Interesuje mnie zwłaszcza stosunek jakości do ceny oraz najważniejsze pytanie - czy słuchawek Sennheiser HD58x będę w stanie używać bez żadnego wzmacniacza (skoro to 150 Ohm'ów)? Bo nie zamierzam żadnego kupować. Oraz czy uda mi się słuchać na nich muzyki na telefonie bez żadnych przeszkód takich jak spadek jakości/głośności? Jestem bardziej przekonana do HD58x, ale ostateczny zakup zależy od odpowiedzi na powyższe, najistotniejsze dla mnie pytania. Dodatkowo chciałam zapytać o wygodę - które z nich lepiej leżą? 

Na marginesie - słucham wielu zróżnicowanych gatunków muzyki. Od klasycznej, przez rock i metal, blues, muzykę elektroniczną, vaporwave, jazz, lata 50'-90', muzykę symfoniczną i filmową, alternatywną, orientalną... i wiele innych, nie idzie tego zliczyć. Wyczytałam, że to może być istotną kwestią, więc na zapas wolę ją zawrzeć

Proszę o wszelkie uwagi, rady i doświadczenia osób, które miały styczność z tymi słuchawkami. 
      Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! 
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy