Skocz do zawartości

Magazyny i prasa...


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem o tym napisać już dawno, ale zamieszanie wokół wprowadzenia MyGuide i niedługiej premiery iGO 8 + sesja, skutecznie utrudnia mi przebywanie na forum.

 

 

Sądzę, że już wielu z Was wie o tym, ale zacytuje informacje prasową Vogel Burda: "Tytuł ENTER ze względu na brak perspektyw utrzymania pozycji rynkowej, zostanie zamknięty. Tytuł CHIP FOTO-VIDEO digital, ukazujący się w wydawnictwie Vogel – Burda, zostanie zintegrowany z tytułem CHIP i podążając za wymogami rynku czytelniczego, stworzy obszerne i kompetentne czasopismo w dziedzinie mediów cyfrowych. "

 

W sumie była to kwestia czasu i każdy się z tym liczył, że po przejęciu Lupusu, ENTER wcześniej czy później zostanie zamknięty. A szkoda, bo było to kiedyś (za panowania zacnej Pani redaktor) naprawdę fajne pisemko. Tak czy siak po 16 latach żegnamy się z ENTERem.

 

Co gorsza rynek pracy komputerowej po raz kolejny się zmniejsza. I (o zgrozo) królują na nim KŚ i PC Format, popularnie nazywane w branży "komputerowymi tabloidami". A jaki by ENTER nie był (czasem nudny, czasem zbyt zagłębiony w szczegóły) to jednak zawsze można było poczytać teksty na pewnym poziomie.

 

 

 

Myślę, że ETNTER zajmie miejsce numer dwa czasopism, których żałuje, że juz nie ma. Numer jeden jest "WWW" a numer trzy ".Net"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no szkoda... Bo pismo rzeczywiście było fajne... przynajmniej kiedyś ;) Nawet jeśli go ktoś nie lubił to zawsze to była dodatkowa konkurencja, a jak wiadomo konkurencja zawsze napędzała rynek :) a teraz... wogóle uważam, że pisma komputerowe niestety, ale schodzą na psy... a jak już słysze o takim komputer świat to mnie skręca :/ kto to wogóle kupuje ? Przecież to prawie taki komputerowy odpowiednik Faktu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generlanie to ma to rewelacyjną sprzedawalność.

 

Z komputerowych pism to został już chyba tylko CHIP, PCWK, PC Format i wspomniany Komputer Świat. Uzupełnieniem napewno są CD-Action i Click, które już w zasadzie wycięły cała konkurencje.

 

Na rynku krążą jeszcze siakieś małe jak Mobility, Mobile-Internet... GameRanking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku krążą jeszcze siakieś małe jak Mobility, Mobile-Internet... GameRanking

 

I cała masa pisemek o linuxie, których nikt nie kupuje ;) Ja nigdy nie czytałem prasy komputerowej, dlatego niestety nie jestem w stanie opłakiwać razem z wami tego faktu.

 

Swoją drogą, z w/w czasopism, któreś jeszcze trzyma tako-jaki poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prenumeruję PCWK i Chipa. Według mnie to jedyne pisma które mniej lub bardziej trzymają poziom. Od czasu do czasu czytam CDA żeby wiedzieć co słychać w grach komputerowych. Co do Komputer Świata to szkoda się wypowiadać. A Enter szlag trafiał od miesięcy. Po zmianie szaty graficznej miesiąc temu pismo całkiem zeszło na psy więc nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip byl kiedys swietnym pismem, jednak po zmianach jakie nastaly w redakcji, poziom tego magazynu spadl strasznie. Dopuki pisali tam ludzie znajacy sie na tych sprawach chialo sie czytac. Zmienila sie ekipa zmianil sie poziom, do tego internet robi swoje i ludzie w koncu przestana kupowac jakiekolwiek magazyny komputerowe. Zeby sie dowiedziec czegokolwiek wystarczy wejsc teraz na np: dobreprogramy i wiemy tyle samo co z gazet, tylko szybciej i to wszystko w cenie abonamentu za neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa w CHIPie owszem zmieniła się, ale to też nie do końca z własnej woli. To nie tak że odszyli tylko w sumie niektórzy nie mieli wyjścia, po tym jak wydawnictwo przeniosło się z Wrocławia do Warszawy (a właśnie tam mieścił się CHIP czy FOTO VIDEO). Sporo osób nie było w stanie siedzieć 5 dni w Warszawie i wracać tylko na weekendy.

 

Druga sprawa jest taka, że CHIP Laboratorum zostało dość dziwnie podzielone. Teraz laboratoria nie pracują same na siebie. Dla przykładu wszystkie playery testuje się tylko w Niemczech. W Polsce na podstawie testu + własnych przmyśleń z korzystania powstaje tekst. Sporo produktów jeździ do Niemiec, inne chyba przyjeżdżają do nas z całego świata.

 

Poza tym sporo ludzików z Entera już od jakiegoś czasu pracuje w CHIPie... a pion decyzyjny o dopuszczeniu tekstu do druku w CHIPie i tak jest prawie bez zmian :)

 

 

 

A co do prasy komputerowej to raczej niewiele tego jest. CD-Action zagarną rynek (z Clickiem stanowią chyba ponad 67%) i ich wydawnictwo (Bauer) postanowiło zgarnąć też rynek PC wraz ze swoim magazynem PC Format... który niestety często pisze o bzdurach.

 

A najgorszy przypadek, faktycznie KŚ .. ale Axel Springer ma w prawe w tabloidach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to lekki offtop, ale jakby nie bylo trochę powiązany z tematem. Sklonila mnie do tego wypowiedz @Yuurei

 

-Pamiętacie jeszcze te pisma "growe", które nie byly nastawione na komercje, tylko raczej na wypełnienie tej niszy dla graczy `??

 

kupowaMam tu na mysli stare SS zekipa -Wicik, Banan, Gulash, Martinez itp Czy Bajtka. - Ach, piękne czasy, gdy szedlem jako maly gowniarz z podstawowki do kiosku na osiedlu i z daleka widzialem ta charakterystyczna, czerwona okladke... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorszy przypadek, faktycznie KŚ .. ale Axel Springer ma w prawe w tabloidach ;)

 

Ale Newsweek jest jednym z bardziej rzetelnych tygodników, Dziennik też nie jest zły -> wypuszczenie go zmusiło Gazetę do obniżenia ceny o złotówkę, a artykuły w obu są na prawdę warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorszy przypadek, faktycznie KŚ .. ale Axel Springer ma w prawe w tabloidach ;)

 

Ale Newsweek jest jednym z bardziej rzetelnych tygodników, Dziennik też nie jest zły -> wypuszczenie go zmusiło Gazetę do obniżenia ceny o złotówkę, a artykuły w obu są na prawdę warte uwagi.

Czy ja wiem, czy Newsweek to taka rzetelna gazeta, czasami jak też coś palną to po prostu ręce opadają <_< Jak np. ostatni numer z okładkom i obszernym artykułem na temat Kapuścińskiego i jego powiązań z SB.

Osobiście wolę "Wprost". Natomiast Dziennik to faktycznie niezła gazeta i dobra konkurencja dla Wyborczej, która chyba przede wszystkim czytelnikom wychodzi na dobre :D

 

A wracając do tematu prasy komputerowej :) Ja ogólnie czytuje PCWK Fajny miesięcznik i zawsze trafi się parę ciekawych artykułów.

Co do gazet o grach komputerowych to kiedyś kupowałem Click! od pierwszego numeru :P Mimo, że był czasami trochę dziecinny to czytało się go z przyjemnością ;) Wszystko jednak prysło od kiedy pozmieniali redaktorów, zaczęli dodawać płyty i ogólnie poszli w stronę komercji. Od tego czasu nie mogę patrzeć na tą gazete :/ Teraz to czytuje już tylko serwisy www :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy Newsweek to taka rzetelna gazeta, czasami jak też coś palną to po prostu ręce opadają <_< Jak np. ostatni numer z okładkom i obszernym artykułem na temat Kapuścińskiego i jego powiązań z SB.

Osobiście wolę "Wprost". Natomiast Dziennik to faktycznie niezła gazeta i dobra konkurencja dla Wyborczej, która chyba przede wszystkim czytelnikom wychodzi na dobre :D

 

Zabiłeś ;) Jeżeli jest jakiś tygodnik, który wypisuje bzdury to jest to właśnie "Wprost". W zeszłym roku dziennikarz tej gazety dostał nagrodę "Hiena Roku" -> za szczególne lekceważenie etyki dziennikarskiej... Tego artykułu o Kapuścińskim jeszcze nie czytałem, ale z tego co wiem, nie ma on charakteru atakującego i jest napisany na prawdę dobrze -> co z tego zrobiły inne media to już inna sprawa. To Wprost wyciąga z częstotliwością raz na miesiąc jakieś "sensacje", które potem okazują się wyssane z palca i jest wg. mnie najgorszym tygodnikiem. Ale ile ludzi - tyle zdań.

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza redakcja w dużej części to byli ludzie z SS czy wychowani na nich, bo naczelną była p. Cwalina. Ale później się pozmieniało.. i teraz chyba najwięcej "starych" wyjadaczy pisuje do GameRankingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę już bez offtopa. Czytacie jakąś prasę muzyczną? Z tym niestety też nie jest najlepiej - podobnie jak z komputerową. Generalnie ostatnio coraz bardziej poszerzam horyzonty, ale wciąż obiektem moich zainteresowań są głównie pisma traktujące o gwoździach w uszach. Wśród nich mamy:

- Teraz Rock - który pisze w dużej mierze o strasznie komercyjnych kapelach, które bez MTV w ogóle by nie zaistniały -> nie dla mnie

- MetalHammer - tragedia

- Mystic Art - tutaj jest już nieco lepiej. Jeżeli chodzi o kapele, o których piszą to ten magazyn trafia do mnie najbardziej, ale... Kupiłem w życiu 3 numery i miałem dość. Miejscami czytając wywiady czy recenzje mam wrażenie, że grupa docelowa tego magazynu to 12-14 lat. Generalnie bilans na +

- Pure Metal - bardzo ciekawa, ale "specjalistyczna" prasa. Profil tej gazety średnio mi pasuje -> zbyt wielu kapel o których piszą po prostu nie znam. Mają za to świetny felieton "pamiętnik kindermetala", recenzje i trzymają na prawdę wysoki poziom. Od dwóch lat wydają "ostatni numer", ale wydać jakoś nie mogą.

- Heavy Metal Pages - również bardzo ciekawa, ale większość uwag jak przy PM. Tragiczna oprawa graficzna, ale artykuły pisane są przez prawdziwych zapaleńców, którzy siedzieli w klimacie, kiedy mnie nie było jeszcze na świecie.

 

Generalnie prasy nie czytam zbyt dużo -> zarówno recenzje/wywiady jak i wiadomości czytam nie ruszając tyłka sprzed monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś wink.gif Jeżeli jest jakiś tygodnik, który wypisuje bzdury to jest to właśnie "Wprost". W zeszłym roku dziennikarz tej gazety dostał nagrodę "Hiena Roku" -> za szczególne lekceważenie etyki dziennikarskiej... Tego artykułu o Kapuścińskim jeszcze nie czytałem, ale z tego co wiem, nie ma on charakteru atakującego i jest napisany na prawdę dobrze -> co z tego zrobiły inne media to już inna sprawa. To Wprost wyciąga z częstotliwością raz na miesiąc jakieś "sensacje", które potem okazują się wyssane z palca i jest wg. mnie najgorszym tygodnikiem. Ale ile ludzi - tyle zdań.

 

Każda gazeta czasami palnie jakiś głupi artykuł (i nie moge zaprzeczyć, że Wprost również), ale według mnie Newsweek, ma ich więcej niż powinien ;) A wybieram Wprost ogólnie za całokształt, a nie tylko za to czy mnie czy więcej bzdur napiszą niz inna gazeta ;)

 

Generalnie prasy nie czytam zbyt dużo -> zarówno recenzje/wywiady jak i wiadomości czytam nie ruszając tyłka sprzed monitora.

 

A ja tam dużo bardziej lubie kupić sobie jakieś czasopismo i poczytać, niż siedzieć przed kompem. Poza tym zapach nowej gazetki to jest to :lol:

 

 

A co do prasy muzycznej to po prostu jest śmiecha na sali :P Już wole wydać 5 dych na Total Guitar lub jakieś inne pismo sprowadzone z UK (np. Uncat/Nme lub Mojo) niż kupić jakąś polską gazete.

 

Jeśli już taki temat się pojawił to ja mam pytanie czy kupujcie jakieś magazyny o tematyce audio/video ?

Przeglądałem ostatnio takie tytuły jak Hi-Fi Choice, Hi Fi i Muzyka, Audio, AudioVideo... Na pierwszy rzut oka najlepszy wydaje się Hi Fi Choice. Ale po przeczytanie komentarzy na temat w/w gazet na innych forach internetowych to już się wszystko pomieszało :) , oskarżenia o stronniczość czy sponsoring pod adresem każdej z gazet padają na lewo i prawo :P

Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam dużo bardziej lubie kupić sobie jakieś czasopismo i poczytać, niż siedzieć przed kompem. Poza tym zapach nowej gazetki to jest to :lol:

 

 

A co do prasy muzycznej to po prostu jest śmiecha na sali :P Już wole wydać 5 dych na Total Guitar lub jakieś inne pismo sprowadzone z UK (np. Uncat/Nme lub Mojo) niż kupić jakąś polską gazete.

 

Jeśli już taki temat się pojawił to ja mam pytanie czy kupujcie jakieś magazyny o tematyce audio/video ?

Przeglądałem ostatnio takie tytuły jak Hi-Fi Choice, Hi Fi i Muzyka, Audio, AudioVideo... Na pierwszy rzut oka najlepszy wydaje się Hi Fi Choice. Ale po przeczytanie komentarzy na temat w/w gazet na innych forach internetowych to już się wszystko pomieszało :) , oskarżenia o stronniczość czy sponsoring pod adresem każdej z gazet padają na lewo i prawo :P

Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii ?

 

Ja też lubię zapach gazety, ale ten zapach swoje kosztuje ;)

 

Czasopisma "branżowe" szczególnie o sprzęcie tak na prawdę nigdy nie będą obiektywne. Każdy magazyn jest bardziej "dopieszczany" przez taką czy inną firmę udostępniając sprzęt do testów itd. (tak jak recenzje creative na wp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tygodnikow czytuje "przekroj" i to chyba jedyna gazeta jaka kupuje. Dawno dawno temu czytywalem Top Secret (w jakims takim absurdalnym fomracie), SS i Bajtka. Potem przez chwile cd-action i jakos mi minelo.

 

Jesli o czasopisma branzowe chodzi to czasem przegladam w empiku, ale ze nie zdarza sie by byl tam opisywany sprzet, na ktory mnie stac to przeszukuje rozne fora, podpytuje kumpla i kupuje rozne stare rzechy z allegro, i tak sie to konczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tygodnikow czytuje "przekroj" i to chyba jedyna gazeta jaka kupuje. Dawno dawno temu czytywalem Top Secret (w jakims takim absurdalnym fomracie), SS i Bajtka. Potem przez chwile cd-action i jakos mi minelo.

 

Jesli o czasopisma branzowe chodzi to czasem przegladam w empiku, ale ze nie zdarza sie by byl tam opisywany sprzet, na ktory mnie stac to przeszukuje rozne fora, podpytuje kumpla i kupuje rozne stare rzechy z allegro, i tak sie to konczy :D

 

Oj tak, tak, 'Przekrój' to jest świetna sprawa ^^. Nie ma tygodnia bez tego smakołyku xD. Zresztą... już dla samych rysunków Raczkowskiego bym to kupował, a biorąc pod uwagę jakość zamieszczanych artykułów- jest świetnie :).

 

A SS... eh, niewiele numerów miałem, teraz żałuję. Trzymał poziom, choć nie zawsze, z tego co pamiętam, był to miesięcznik choć trochę obiektywny :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności