Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawkowe trio shure


Mateusz_

Pytanie

Witam, zastanawiam się nad trzema parami słuchawek Shure. Wybieram między SE215, SE315 a SE425. Zdaje sobie sprawę o rozbieżności cenowej aczkolwiek chciałbym znać wasze zdanie na ich temat. Czy warto kupić podstawowe szczurki ? Czy może dopłacić 200 zł do trochę lepszych 315? A może kupić SE425 i nie bawić się w pół środki. Zależy mi na dobrej izolacji. Dlatego moje zainteresowanie zyskały wyżej wymienione modele. Dodam, że nie mam możliwości ich przymierzyć ani sam ocenić jakości dźwięku. Jedyne na czym bazuje to recenzje w sieci. Prosiłbym was o jakieś sugestie, w którą stronę mam pójść i które z tych słuchawek będą najlepszym wyborem w relacji: jakość/cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

"Przerobiłem" już sporo modeli od Shure i nie wiem czy to dla Ciebie ważne ale.. 

535 są bardzo czułe i z źródłem słabej jakości będą Ci szumieć. 

425 mam teraz jako słuchawki na spacer, do pracy itp.. Źródło to telefon, nic nie szumi, a i gra to przyzwoicie. 

Jeżeli nie masz porównania do innych to myślę, że z 425 będziesz zadowolony. Ja jestem.

Warto za to dokupić do Shure od razu inne tipsy bo te fabryczne moim zdaniem są bardzo kiepskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SE215 nie warto bo w tej cenie masz całą masę o niebo lepszych i lepiej wykonanych słuchawek, o dźwieku już nawet nie pisze. Może jak wchodziły na rynek to nie miały konkurencji, ale obecnie tanie słuchawki z Chin biją je w każdej dziedzinie. A izolację uzyskasz przez właściwy dobór tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaraz się dowiesz, że żadne i zostaniesz odesłany do rynku chi-fi. :D

A odpowiadając na pytanie - ja bym brał 315. 215 są po prostu słabe dźwiękowo, a 425 trzeba lubić (a obstawiam, że 95% ludzi się nie spodobają), bo to granie w stylu A z na prawdę mocno wysuniętą średnicą. 315 to takie "baby 535" i będą najbezpieczniejszym wyborem i według mnie mają najlepszy stosunek cena/jakość.

Edit: a nie mówiłem? :D

Edytowane przez P1gu
Dopisek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki teraz odrzucam SE215. Cenowo dla mnie lepiej wypadają SE315 znalazłem je w tym sklepie: https://omegamusic.pl/sluchawki/4612-shure-se315-sluchawki-dokanalowe.html

Cena 600zł 

Nie wiem czy ten sklep nie sprzedaje podróbek Nigdy w nim nie zamawiałem 

Dodam jeszcze, że będę słuchał na IP SE 2020 i na Sony Walkman A55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Jaro54 napisał:

A izolację uzyskasz przez właściwy dobór tipsów.

 

Izolacja nie jest wyłącznie pochodną dobrego doboru tipsów, sama budowa słuchawki ma ogromne znaczenie. Nie bez powodu na shure ta izolacja jest właśnie na najwyższym poziomie, a np. takie FH3, mające budowę w sumie dominującą aktualnie nie mają nawet w 1/3 tak dobrej izolacji przy tak samo dobrym sealu.

 

Teraz, Mateusz_ napisał:

Dzięki teraz odrzucam SE215. Cenowo dla mnie lepiej wypadają SE315 znalazłem je w tym sklepie: https://omegamusic.pl/sluchawki/4612-shure-se315-sluchawki-dokanalowe.html

Cena 600zł 

Nie wiem czy ten sklep nie sprzedaje podróbek Nigdy w nim nie zamawiałem 

Dodam jeszcze, że będę słuchał na IP SE 2020 i na Sony Walkman A55.

 

A rozważałeś może kupno używek? Wbrew pozorom, to może być całkiem niezły pomysł. W cenie nowych SE315 można było swego czasu na forum kupić SE535, które jednak plasują się wyżej pod każdym względem (poza izolacją, bo to ten sam poziom, ze względu na identyczną budowę). Jeśli jednak jesteś zdecydowany na kupno nowych to wydaje się, że sklep, który wyżej wrzuciłeś raczej sprzedaje oryginały.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc co byś mi poleciła 315 czy 425 ?Rozbieżność cenowa jest jak dla mnie dość spora bo o ile między 215 a 315 różnica wynosi około 200 zł, tak między 315 an425 już około 350 zł. Jestem w stanie dopłacić takie pieniądze, lecz chciałbym wiedzieć czy warto ? Mogłabyś napisać w skrócie główne różnice? Oraz oczywiście subiektywne odczucia z ich użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy od tego, jakiego grania oczekujesz. Może napisz jakie granie chciałbyś uzyskać? 

 

Zarówno w jednych, jak i drugich ważną rolę gra średnica, to jest domena shure. Z tym, że w SE425 jest ona bardziej wysunięta do przodu, jest położony na nią jeszcze większy nacisk. Z kolei w SE315 średnica nie jest wysunięta aż tak, grają też trochę cieplej. SE425 grają bardziej w kierunku neutralności, mają też więcej góry, ale nie oszukujmy się, zbyt wiele jej nie uświadczysz ani w jednych, ani drugich - to jest bodaj ich najsłabsza strona. 

 

Oba modele różnią się głównie strojeniem, za różnicą w cenie nie idzie jakiś szczególny upgrade pod względem technicznym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności