Skocz do zawartości

mPlayer a jednak iriver & Disney


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Na CES w tym roku iriver zaprezentował wiele produktów (chyba najwięcej w swojej historii ;)) Dużo się mówiło, że pewnie 3/4 z nich nigdy się nie pojawi w sprzedaży

 

A tu proszę. T50 jest. T60 jest. Clix2 jest. Nad programowo (nie był prezentowany na CESie) pojawił się także X20. Dzisiaj w nocy na FTPie irivera pojawiły się natomiast fotki ... M PLAYERA :) Czyli niezwykle wesołej konstrukcji w kształcie głowy myszki Miki :)

 

 

Player został zaprojektowany specjalnie dla Disenya i jest to produkt autoryzowany. Co jeszcze wiem (po fotkach):

- będzie posiadać standardowy port USB (nie jakieś jack-USB czy inne 18 pinowe).

- będzie w pięciu kolorach: białym, czarnym, srebrnym, niebieskim oraz różowym ;)

- słuchawki podpiąć będzie można dowolne, jednak w zestawie prawdopodobnie będą słuchawki "naszyjnik" znane z S10 czy S7 (a także opcjonalnych do Clix2).

 

Teraz takie moje przypuszczenia. Regulacja głośności umieszczona jest na jednym uchu. Zmiana utworów na drugim. PRZYPUSZCZAM, że nawigować się będzie "obracając ucho o 30 stopni" w danym kierunku. Wnioskuje to na podstawie tego, że nie ma żadnych przycisków... ale mogę się mylić :)

 

 

Wstawiam tylko trzy fotki. Mam też kilka fotkę z różnych profilów, ale nie pokazują one więcej niż te co właśnie wstawiam.

Nie muszę chyba dodawać, że jeszcze nikt na świecie tych fotek nie publikował? ;) I że w sensie jesteśmy pierwsi na świecie? ;P

 

 

 

iriver_mPlayer_6view_mini.jpg iriver_mPlayer_all_1_mini.jpg iriver_mPlayer_all_2_mini.jpg

 

 

 

EDIT:

 

Dodam jeszcze, że wcześniej MPIO współpracowało z Disneyem wypuszczając na rynek limitowaną serię playerów "FY700 Disney Edit"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny bajer dla dzieciaka/dziewczyny, a do tego "iriverowa" jakość dźwięku. Tylko nie lubię jak nie dodają smyczy, a smyczosłuchawki, wtedy trzeba zainwestować w smycz przy zmianie słuchawek (nie tyle chodzi o koszt co o zawracanie głowy, a nie wyobrażam sobie jak ten model do kieszeni wsadzić :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko domyślać, ale zapewne Mplayer będzie kompatybilny z zestawem smyczek, które teraz są lansowane do odtwarzaczy T50, T60, Clix2 - o tych (mają się one pojawić jakoś w lipcu w Polsce). Dlatego uważam, że w zestawie będą "smyczo-słuchawki" a smyczka będzie jako opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe... MisticRiver .. podał za "iriverFans" że będzie niedługo mPlayer.. a proponuje looknąć jakie fotki ma iriverFans? ;D tak tak.. z iriver.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na mój gust troszke za różowy :P

 

I.. co by nie powiedzieć, całkiem spora kulka, na tych zdjęciach na dłoni... myślałem że bedzie troszke mniejszy

Nie wiem czy noszenie takiej kuli z dwoma "bańkami", na szyii bedzie wygodne..

Nie chcałbym się przewrócic z tym na szyii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę swoją 3-letnią siostrzenicę jak za rok tańczy z czymś takim na szyi podśpiewując pod nosem Shakirę :P

 

To dobrze, że Shakire a nie Dode ;)))

 

 

 

maba > wiesz, coś może być w tym co mówisz, ale ja się obawiam, że to będzie player dla "średnich dzieci", bo znając Disneya, to on z założenia ma wszystko drogie ;) do tego dodajmy irivera i pewnie będzie to player nieco droższy od S7 (bo to, że to to samo co S7 chyba nikt nie ma wątpliwości).

 

 

ps. miałem racje, uszkami się kręci, żeby zmienić głośność, lub zmieniać utworu ;> se będzie można pokręcić uszkami ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko to że są obrotowe może stanowić problem, również to że jest mała powierzchnia styku między tymi uszami a 'głową'... Wątpię trochę w wytrzymałość tego cacka, dla 5-cio latka design jest ok, ale obawiam się że dla 10-cio bardziej rajcujący będzie kolorowy wyświetlacz czy inne takie, a nie kształt myszki Miki. Zresztą mieliśmy nie dawno przykład taty kupującego dap-a dla 10-cio latki :)

 

ksy - staram się dbać o to żeby dziecko miało jakie takie pojęcie o muzyce, w tym wieku dużo nie osiągniesz, ale chociaż lubi czasem posłuchać red hot chili peppers czy u2, albo i shakirę z ciocią niż dodę w radiu, hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tak sobie gadamy.. a póki co nic nie wskazuje, żeby mPlayer miał pojawić się w europie. Nie wprowadzili S7, to i tego mogą nie wprowadzić....

 

Polityka iriver'a w tej sprawie jest dość zagadkowa. Coś czego miało nie być wprowadzają, a to o co ludzie pytają (N11, S7) ... niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale niespodzianka . B)

Myślałem że w środku będzie dokładnie to samo , co w S7 & S10 > czyli " Blues " Samunga.

 

patrze na google, to zawiele o tym dac'u niema, pewnie jakas budzetowa wersja pnx0102

 

Absolutnie nie - można powiedzieć że PNX0103 to tańsza wersja PNX0106

- są to zresztą dwa najnowsze chipsety Philipsa /Nexperii > weszły do produkcji

pod koniec ubiegłego roku

 

Między nimi a PNX0101/102 była opracowana jeszcze jedna generacja

SoC-ów Philipsa PNX0105 (koniec 2005 roku) o oznaczeniu kodowym Melody

- niestety wysoka cena tego chipsetu spowodowała że praktycznie nie był on

stosowany przez żadną z wiekszych firm .

 

O PNX0103 było bardzo głośni na początku tego roku > Meizu pierwotnie zamierzało na tym SoC-u

( bo jest to zintegrowany mikrokontroler i codec ) oprzeć Meizu M3 Music Card

, ale ostatecznie zdecydowało się wsadzić do swojego nowego mniejszego playera

dokładnie ten sam hardware co w M6 Music Card > czyli Samsung SA58700x07 "Blues"

i codec Philipsa UDA1380 .

 

Mimo że Meizu testowała nawet przedprodukcyjne egzemplarze M3 z PNX0103

- jak wyjaśniał gdzieś przedstawiciel firmy ostateczna decyzja o rezygnacji z tego SoC-u

była podyktowana tym że software na ten player trzeba by było budować od podstaw

(na przykład na SoC Philipsa nie można było zaimplementować żadnych używanych na

M6 "dopalaczy ) natomiast w przypadku Samsunga SA58700 można było po prostu

przeniesć i zaadaptować bardzo dużą część kodu firmware M6.

 

Decyzja Meizu była tym bardziej zrozumiała , że codec w obu przypadkach był dokładnie

taki sam > PNX0103 ma ten sam DAC Philipsa UDA 1380 ( tyle że zintegrowany

z mikrokontrolerem w jedenym chipsecie ) który montuje się jako osobny chip zarówno

w M6 jak i M3 .

 

0705abbtws1ftqw4.jpg

 

philips0106insideky1.jpg

 

(pierwszy od góry schemat PNX0103 , niżej PNX0106 )

 

O ile DAC i ADC ( konwerter analogowo <> cyfrowy) i cały tor audio jest dokładnie taki sam jak

w "starych" Philipsach SAA775x , PNX0101/102 , to sam mikrokontroler PNX0103

jest jednak zupełnie nowy. Przede wszystkim ma on architekturę ARM 9 (ARM926EJ-S ) a nie ARM7

a więc znacznie większą prędkość ( 200 MHz ver. 70MHz ) - jest zdecydowanie bardziej enerooszędny

( na jednej baterii AA player oparty o PNX0103 powinien pociągnąć ponad 100 godzin ) inny szybszy kontroler USB .

, możeliwość współpracy z Bluetooth lub Wi-Fi 802.11 b/g >> http://www.nxp.com/news/content/file_1249.html

Zresztą od niedawna Nexperia oferuje wersję tej platformy (PNX0150 ) zoptymalizowaną

jako koprocesor audio dla smartofonów -signum temporis.

 

Także Iriver anonsował w zapowiedziach na przełomie roku , że Iriver T 60

bedzie oparty własnie o SoC Philipsa/ Nexperii , a nie o SoC

Samusnga SA58700 Bluesa - jak to się stało ostatecznie.

( prawdopodobnie powód tej decyzji był dokładnie taki sam jak w przypadku

Meizu > dla PNX0103 wszstko trzeba by było tworzyć od nowa

W przypadku SoC-u Samsunga wystarczyło zaadaptować firmware z T10 ( T50 )

 

O ile w przypadku T60 z SoC-iem Philipsa /Nexperii nie wyszło , to w

przypadku pozbawionego wyświatlacza mPlayera adaptacja PNX0103 była widać łatwiejsza . :rolleyes:

 

maba > wiesz, coś może być w tym co mówisz, ale ja się obawiam, że to będzie player dla "średnich dzieci", bo znając Disneya, to on z założenia ma wszystko drogie do tego dodajmy irivera i pewnie będzie to player nieco droższy od S7 (bo to, że to to samo co S7 chyba nikt nie ma wątpliwości).

 

Widzę swoją 3-letnią siostrzenicę jak za rok tańczy z czymś takim na szyi podśpiewując pod nosem Shakirę

 

Sam myślałem że ten player zaadresowany jest głównie dla dzieci i zagorzałych

fanów myszki ( a właściwie myszka :D ) Miki . ( ja tam zawsze wolałem Donalda ;) )

 

Ale od kiedy zobaczyłem listę najlepiej sprzedających się playerów w Korei , na której

w tej chwili mPlayer jest na pierwszym miejscu :blink: , nie jestem już tego taki pewien. :)

 

Reklama mPlayera z pierwszego zdjęcia poniżej , raczej też nie jest adresowana

do milusińskich . Chyba że to tylko mi wszystko się kojarzy ? :D

 

1044249050204thumbdt2.jpg

 

1044249050107sthumbyh0.jpg

 

1044249050104sthumbsj8.jpg

 

1044249050105sthumbwd0.jpg

 

27ex6zy5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ale póki co niewiele to zmienia, bo iriver Europe postanowił nie wprowadzać mPlayera do UE... z tego co wiem w USA też ma go nie być. Więc wychodziło by na to, że będzie tylko w Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności