Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe używane do 500zł w stylu CAL


Midurap

Pytanie

Hej,

 

Szukam używanych doków do 500zł.
 

Źródłem będzie iPhone, którego dopiero planuję zakup, prawdopodobnie xs lb xr. Dodatkowo rozważam dokupienie DACa dragonfly black.

 

Muzyka głównie elektroniczna, rock i pop słuchana ze Spotify. Do tej pory używałem CAL i  bardzo pasuje ich muzykalność oraz niskie i średnie tony.

 

Poza tym posiadam Yamaha EPH 100, ale nie czuję w nich dużej poprawy względem CALów.

 

Co doradzacie kupić? Wszelkie propozycje i koncepcje przenośnego zestawu audio mile widziane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbowałbym Aune E1 na twoim miejscu. Do 5 stówek masz nówki, ale chyba lepiej poszukać używek to jak nie podejdą to odsprzedaż bez większej straty.

 

Z droższych - FiiO FH5, ale tu ciężko ostatnio o używki i raczej byłyby trochę droższe. Możesz też obczaić FiiO FH3 jak kupisz w dobrej cenie, chociaż mi się w nich bas tak bardzo jak w FH5 nie podobał.

 

CAL to ogólnie fajne słuchawki (szczególnie z lepszym kablem) i jeśli chodzi o muzykalność, to wcale nie tak łatwo znaleźć coś co je łatwo zastąpi. 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie natomiast to E1 mają lepsze SQ od CALów. A CALe mam po recablingu. Scena, dynamika po stronie Aune ,natomiast CALe grają cieplej, są trochę ciemniejsze. Myślę ,że jeśli dopuszczasz używane słuchawki to poszedłbym w stronę FiiO FH5 tam stosunek ceny do jakości będzie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

UPdate.

 

Przede wszystkim dzięki za odpowiedzi.

 

Otóż kupiłem ostatnio Audio-Technica ATH-CK3TW i dostałem olśnienia, że moje obecne Yamaha EPH-100 odpowiadają mi o wiele bardziej jeżeli chodzi o zestrojenie. ATH są bardzo dobre, ale są o wiele za mało muzykalne i ciepłe, za mało jest w nich niskich tonów, a bas jest zbyt bardzo punktowy. To jedynie moje odczucia, nie wiem nawet czy odpowiednio wszystko nazywam, ale brakuje mi w nich "mruczenia" w elektronicznej muzyce, wszystko gra zbyt jasno, dlatego punktem odniesienia mogą zostać EPH-100. Budżet moglibyśmy nieco podnieść, dlatego na horyzoncie pojawiają się Fiio FH5. Czy w budżecie do ~700zł za używane lub 900zł za nowe jest coś innego wartego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepsze powinny być T500. Generalnie z piankami te słuchawki grają bardziej muzykalnie, więc warto spróbować.

 

Jedyny minus, że z piankami nie domyka się etui, no chyba że się je nieco na siłę zgniecie. Ja tak używam i w sumie mi to nie przeszkadza bo i tak wracają do swojej formy po wyjęciu.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności