Skocz do zawartości
  • 0

Potrzebuję więcej sopranów niż w Sennheiser HD 518


JackOneill

Pytanie

Dzień dobry - jestem nowy 😀

używałem do tej pory słuchawek dokanałowych i to tylko w chwilach konieczności, więc ich jakość nie była dla mnie istotna. Normalnie słucham muzyki z kolumn Paradigm + amplituner stereo HK3390. Muszę zacząć używać wieczorami słuchawek. Kupiłem używane (idealne) Sennheiser HD 518 za 150zł. Słuchawki piękne i wygodne, ale na moje starawe ucho mają bardzo mało sopranów i jakby oddalone i stłumione wokale - dół może być.

Doradźcie mi proszę słuchawki wokółuszne z wyraźniejszą górą i środkiem pasma. Słuchawki wyłącznie do muzyki 'popularnej', podłączane będą do wyżej wymienionego Harmana i bezpośrednio do komputera.

Chętnie coś od tego samego producenta. Nie mam pieniędzy na nowe - kupuję używane za około 200zł. HD 559?

Edytowane przez JackOneill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, Rafacio napisał:

AKG K240 Studio lub MK2

 

 

Dziękuję, sprawdzę sobie.

 

4 godziny temu, neonlight napisał:

@JackOneill Z Harman'a przy podkręconych wysokich tonach, nadal jest za mało góry? Co konkretnie masz na myśli pisząc, że cyt. "dól może być"? Doprecyzuj wymagania dźwiękowe i podaj model karty dźwiękowej w kompie.

 

Tak, z Harmana jest podobnie. Z komputera (Realtek ALC1150) bez katastrofy w odniesieniu do Harmana, tzn. podobnie.

 

"dół może być' oznacza, że znalazłem bez większego problemu utwory w których słychać na tych słuchawkach głęboki bas. Starałem się znaleźć jakikolwiek utwór (nawet dowolną szmirę) z chociaż minimalnie satysfakcjonującymi wysokimi tonami, ale nie udało mi się. Podobnie jest z wokalami. Chciałem wiedzieć, czy one są fizycznie zdolne generować te dźwięki, bo wtedy byłaby jakaś szansa, że da się to wyciągnąć np. equalizerem.

 

Po kolejnym wieczorze słuchania mogę powiedzieć, że poza wyglądem i wygodą nie lubię niczego w tych słuchawkach. Wszystko jest stłumione, oddalone i zupełnie bez charakteru. Zdjąłem słuchawki i słuchałem dalej na kolumnach i dosłownie poczułem jakbym wyjął głowę z wiadra z wodą.

 

Szukam uniwersalnych słuchawek do domu z wyraźnymi wokalami i wyraźną górą pasma. Nie chcę uczucia, że coś mnie odgradza od dźwięku. Bas też musi być - i gitara basowa Stinga i stopa perkusji w Nothing Else Matters muszą wybrzmieć. Słucham popularnej muzyki, często radia (Trójki, Antyradia itp.), new romantic, rapu i mogę  tak wymieniać aż skończą się gatunki...

 

Wiem, że to są  wymagania na słuchawki za grubą gotówkę, ale trzeba kupić co się da za to co jest.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm.. mi idealnie się wpisują słuchawki Grado w ten opis, jedynie z niskim basem może być problem, że o komforcie użytkowania nie wspomnę. Sporo poza budżetem Takstar HF580. W komisie są AKG K371 za 300zł, na upartego mogłyby się sprawdzić. Sennheiser'y raczej sobie odpuść, one słyną z łagodnej góry, choć i z bliskiej średnicy, zależy od modelu w sumie. Bang & Olufsen H6 ale też przekraczają budżet. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdy przesiadam się z pilarki T90 na zenki hd265 (na welurach), to nie odczuwam jakiegoś strasznego braku góry. Właśnie to zrobiłem słuchając albumu Megadeth - Dystopia i jest git.

Jak dla mnie to przejrzyste słuchawki. Wygodne. Basu nie powinno brakować, ale też nie napchają go tony do mózgu tzn. nie jest męczący. A że są zamknięte to można zrobić głośniej nikogo przy tym nie budząc :P No, ogólnie polecam sprawdzić hd265.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, neonlight napisał:

Ty nie odczuwasz, ale autor tematu już może, ubytek słuchu, wiek, przyzwyczajenia. ;) HD265 jest to bardzo dobra propozycja, tylko raczej nie do przypadkowego sprzętu i również przekraczają budżet.

Hmm, mnie wyszło mniej niż 200 zł - słuchawki, przesyłka i chińskie nausznice :ph34r: Jeśli autor miałby taką okazję to niech sobie je sprawdzi. Może nie jest tak źle z tym ubytkiem słuchu. Tzn. właśnie jak może sprawdzić, bo budżet niski, a kupno w ciemno za chwilę wywinduje cenę do 1000 zł za nietrafione zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, neonlight napisał:

Kurna, gdzie masz HD265 za mniej, niż 200zł? :woot: Chyba, że mowa o tych bez kabla, rozdarte nausznice i być może niesprawne, to fakt, widziałem je. ;)

We wrześniu były za 120 zł to se kupiłem, a jeszcze się zastanawiałem czy może se jednak darować :D Te za 150 zł też widziałem, jeśli pójdzie się odebrać z własnym lub pożyczonym kablem i będą działały (i ogólnie sprawne, niepopękane) to też spoko jak dla mnie ;)

W moich kabel jest zaizolowany w jednym miejscu, ale mnie to nie przeszkadza, działa dobrze, a ja mało audiofilski jestem ;)

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, dziękuję za wszystkie rady i za to, że poświęciliście czas 👍

 

HD265 daleko poza budżetem, ale dodałem je sobie do wyszukiwań w różnych miejscach i będę sprawdzał. Jest ich niestety malutko. Tych za 150 bez kabli nie mam jak sprawdzić, bo nie mam nikogo w Warszawie no i nie mam kabla. Szczerze mówiąc aż tak dojechanych rzeczy nie lubię kupować nawet jakby sprzedawca napisał, że grają ok. Pałąk jest paskudnie porysowany i wydaje mi się, że coś tam z boku też odstaje.

 

Dziś rano zauważyłem, że mam cały stolik i fotel uwalony jakimiś czarnymi paprochami. Okazało się, że pad w hd 518 rozlazł się i wysypała się masa sparciałej gąbki. Zamówiłem nowe, więc mam minimum 2 tygodnie zanim dotrą z Chin.

 

Najłatwiej byłoby kupić te AKG o których pisał @Rafacio, bo są nowe po 200zł, ale skoro i tak muszę poczekać na pady do hd 518, to może upoluję gdzieś w tym czasie te hd 265. Proszę też pisać gdyby ktoś miał jeszcze inne propozycje.

 

Słuch mam ok - badany w zeszłym roku i nawet wyszło dużo lepiej niż ok, chociaż ok w okolicach 50tki to jednak nie to samo co ok u 20 latka. Dopóki słyszę satysfakcjonującą ilość góry pasma z kolumn, to nie zawracam sobie tym głowy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam małe sprostowanie odnośnie HD 518. Dziś przyszły z Chin pady (polecam aliexpress standard shipping do paczkomatu inpost - równo 10 dni). Słuchawki z nowymi padami są nie do poznania, są lepsze o całe lata świetlne. Nagle są wokale, nagle wszystko nie dudni i się nie zlewa i nagle pojawiło się całkiem sporo sopranów i to wszystko 'z dziurki' z komputera. Także jakby ktoś szukał informacji o 518 i trafił na temat, proszę się nie sugerować tym co wcześniej napisałem. A jak ktoś ma podobne wrażenia odnośnie 518, to polecam pady od chińczyków za niecałe 30zł.

Gdyby był takie od początku, to nawet nie pomyślałbym, żeby je zmieniać, ale już się naczytałem i nakręciłem, więc zamierzam sprawdzić jeszcze Shure SRH440 i jeśli nie dadzą mi takich sopranów jak lubię, to Sennheiser HD 265 jak mi ich ktoś nie sprzątnie z ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności