Skocz do zawartości

Jaki Ipod (początkujący)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

o goPodzie akurat słyszałem.

Ahh przypomniało mi się, cały wątek "Dlaczego Creative to syf" opiera się na tezie że creative ma najsłabszy współczynnik cena/jakość ;]

 

 

Ano ma, ale w tych najpopularniejszych Creativach ciężko uświadczyć jakąś "jakość" (poza gwarancją, ta jest bez zarzutu :) ), natomiast w iPodzie jest jej pod dostatkiem, tylko trzeba za nią odpowiednio zapłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiecej jakosci" ? zlituj sie, stylistycznie to bardzo nieladnie ;)

 

generalnie to kwestia tego z jakimi sluchawkami uzywasz ipoda, jak dla mnie wszystkie irivery i iaudio sa zdecydowanie za ciemne, bas jest zbyt mocny i nachalny, bardzo "muddy", nano natomiast, w przeciwienstwie do iaudio/iriver to bardzo jasny odtwarzacz, na pewno klarownosc dzwieku jest na wyzszym poziomie od iriver / iaudio. Dodatkowo ma tez bardzo ladnie zarysowana scene, niedomaga co prawda w dole pasma, basu mogloby byc wiecej, ale to co jest i tak jest dobre, bardzo precyzyjne i zdecydowanie zarysowane. Iaudio i iriver z kolei maja bardzo mocny dol, co moze przypasc wielu do gustu, ale to nie dla mnie. Swoja droga, kiedys robilem slepe testy t30 na eq flat, bez srs /nano/video/nano 2g i generalnie trafialem wlasciwie tylko w video, pozostale flashowe odtwarzacze byly prawie nie do odroznienia, tj roznice byly slyszalne, ale nie na tyle zebym mogl w stu procentach stwierdzic ktory jet ktory

 

Warto tez spojrzec w twa sygnaturke, sluchawki jakimi dysponujesz raczej nie sa typem sluchawek do iPoda, z nano bardzo fajnie graja przestrzenne, otwarte sluchawki, jak porta pro, czy ksc35, z wyzszej polki tansze grado. PX200 i K26 dosc blado wypadaly w polaczeniu z nano, a o ile sie orientuje k81 sa podobne do k26, tylko lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stylistyki - cóż nie jestem polonistą ;] ale przepraszam.

Co do muzyki - tak, własnie ja lubię taki głęboki mocny bas i ciemne brzmienie, Akg k81dj są same w sobie słuchawkami straszliwie ciemnymi i lubię je podłączać do basowego sprzętu (obecnie chodzą na wzmaku Brand + analogowym eq unitry) i taka muzyka mi leży. A ipoda sprawdzałem także na Shs8200 ;] no ale cóż lepiej sie do tego nie przyznaję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to, ze lubisz gleboki, ciemny bas nie znaczy ze irivery brzmia lepiej, zwlaszcza ze traci sie przy tym sporo ze szczegolowosci, a tego ipody maja moim zdaniem sporo wiecej niz takie T-series, czy tez iaudio, ot po prostu takie brzmienie tobie odpowiada, a nie znaczy ze sa obiektywnie lepszej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ipody bardzo lubia sie z przenosnymi wzmacniaczami ;) najczestsza konfiguracja przenosna na headfi to ipod + cottondock + portable amp, bo na lineout ipoda naprawde trudno pobic

 

no i z tym eq w tseries tez nie jest tak slodko, owszem nie ma przesterow, ale tego czego odtwarzacz nie gra za pomoca eq nie odtworzysz, a bez srs wow t30 brzmi tak jakos... nudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do wydania mam 1000 PLN, więc Ipod wystarczył by mi 8 gb, filmy, DOBRA BATERIA nie że jade w podróż i po 2h video pada, słuchawki, muzyka i to by było na tyle. Dzięki za oferty narazie chyba jaką polecacie najbardziej to ten zestaw:

 

 

Cowon D2 2GB (ok. 700pln jeśli dobrze wyczaić na allegro)

+

Karta SDHC Goodram 8gb (ok. 250pln)

+

Creative Ep-630 (ok. 70pln)

lub

Sennheiser cx300 (oryginalne ok. 150 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cierpie wszystkich ipodow :) ale kurcze.... sam mam shuffle 2nd G od niedawna. uzywam tylko jej do biegania i sluchania muzyki. ale przeciez nic nie stoi na przeszkodzie aby wrzucic na shuffle jakies divxy nawet 30 klatek na sek. i gra muzyka :).

nawet jak sie czegos nie lubi to przeciez "wroga" trzeba poznac. trzeba tylko uwazac aby sie z nim nie zaprzyjaznic.

ja swoja shuffle pochwale za rewelacyjny czas pracy na aku (przy niewielkich rozmiarach relatywnych do czasu dzialania).

wyglad tez wzbudza zaufanie tzw. design apple'a - jest to naprawde przyzwoicie zmontowane.

inne modele byly juz dla mnie za drogie: mowie tu o rodzinie nano i video.

mam przeciez jescze ifpa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez nic nie stoi na przeszkodzie aby wrzucic na shuffle jakies divxy nawet 30 klatek na sek.

Albo ci albo mi sie cos pieprzy, ale shuffle nie ma ekranu wiec po wała wrzucac na niego divixy? :)

 

Elite knight: -> http://pl.wikipedia.org/wiki/IPod spis generacji iPoda tam jest. Najnowsza jest 5th gen (a raczej 5.5th gen czyli 5th gen late 2006 :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co sie wrzuca divx-y na pendrive'a ?

 

Albo ci albo mi sie cos pieprzy

 

lubie sobie popieprzyc czasami. :)

 

zauwaz, ze pisalem o wrzucaniu na shuflle divx-ow a nie ich ogladaniu. taka mala krecia zmylka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale po 1:

na pen driva mozesz wrzucic wszystko wiec nie wiem czemu te divixy 30fps az tyle uwagi wymagają :)

a po 2:

do tego nie trzeba ipoda shuffle, wystarczy pen drive za 30pln :)

 

po 1 - skoro wszystko to i divxy - zarowno w PAL-u jak i NTSC !!

po 2 - pen drive kiepsko sie sprawuje do sluchania muzyki podczas biegania. za to shuffle calkiem niezle :) nawet z zaladowanym divxem na pokladzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No chłopaki, jestem zaskoczona tym jeżdżeniem po nano drugiej generacji. Ja po dwóch IFP-kach (390 i 799) przesiadłam się na ipoda video, żeby w końcu znaleźć szczęście i spokój u boku nano 8gb II gen. Gra porównywalnie do IFP, w kaźdym razie taka jest moja osobista opinia, poza tym jest na tyle cienki i nieduży że mieści mi się w każdej kieszeni, itunes to rewelacja jak już się człowiek nauczy jak z nim obchodzić... No i te 8gb na flashu :) Osobiście mogę szczerze polecić nano, klarowny dzwięk ale co ważne nie pozbawiony tej miłej ciepłej barwy, dobra jakość i obudowa której nie pokonało nawet targanie luzem w damskiej torebce przez pół roku z kluczami i innymi ******łami :P

 

//edit: No i ponad 20h na baterii :) (sprawdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drogi jak za 8gb i nie odtwarza filmów. Jak zgrywasz z itunes to masz mało formatów plikow. 8gb oferuje też meizu m6 i do tego odtwarza filmy, kosztuje 1/2 ceny i na bateri chodzi nawet 36 godzin(od nowego firmware).

Co by nie mówic clix 1 gen jest tanszy od nano przy 4gb, a clix 2 nie wiele droższy, a oba playery oferują znacznie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności