Skocz do zawartości

Jaki czytnik bez ekranu dotykowego


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czytnika który spełni następujące wymagabia:

 

- epub

- wytrzymały (żeby nie trzeba się było obchodzić jak z jajkiem.

- bez ekranu dotykowego (sterowny przyciskami)

- chętnie nieprodukowany model z rynku wtórnego

 

Obecnie mam czytnik TrekStor Pyrus który spełnia moje wymagania jednak ma już problemy z zużytymi przyciskami które czasem nie reagują podczas przerzucania stron. Będę próbował to naprawić ale gdyby się nie udało to chcę mieć alternatywę.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie mów że bez dotykowego tylko z przyciskami, tylko że z przyciskami, bo teraz czytniki mają ekran dotykowy i przyciski, no chyba ze chcesz kupić jakiś używany staroć ze zużytą baterią...

 

Praktycznie polecałbym coś wybrać z oferty PocketBooka

 

Dodam też, że Kindla świetnie wygodnie się używa w pozycji poziomej a nie pionowej - mało ludzi chyba zdaje sobie z tego sprawę, ale jak ustawisz orientację poziomą, to wtedy trzymasz go za te grubsze ramki u dołu i góry (które są wtedy po bokach) i jest znacznie wygodniej nawet bez przycisków tylko z tapaniem ekranu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme Chciałbym po prostu czytnik w którym nie pęka samoistnie matryca. Trochę o tym poczytałem m.in. tutaj: https://czytio.pl/blog/uszkodzony-ekran-czytnika-i-co-dalej/ (w komentarzach) i wynika z tego że czytniki z ekranem dotykowym są bardzo delikatne a matryca pęka od patrzenia.

Ja kupiłem tego trekstora jako używanego chyba z 4 lata temu i z matrycą nic się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to jest tak jak z pękającymi i rozwalającymi się słuchawkami... po prostu zależy od tego jak się z czymś ktoś obchodzi, czy wykazuje elementarną ostrożność

wypada zacytować autorów tego artykułu: "O czytnik należy po prostu dbać, ze świadomością, że jest to delikatne urządzenie"

myślę jednak, że o wiele częściej pękają ekrany w smartfornach i tabletach niż w czytnikach, bo e-papier ma bardziej elastyczny ekran

ale spoko można przecież kupić z przyciskami i ekranu prawie nie używać

ja nie kupuje urządzenia z nastawieniem że ono się nie zepsuje albo nie zużyje nigdy, ale skoro Ty masz takie "długowieczne" podejście do elektroniki to raczej bardzo dbasz o sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że dbanie w tym przypadku może nie wystarczyć. Według tego co piszą ludzie PocketBooki są bardzo delikatne a to dlatego że słabo wykonane -obudowa z cieniutkiego plastiku, brak jakiegoś wewnętrznego szkieletu, bateria zamocowana bezpośrednio do ekranu (!). Muszę po prostu przed zakupem zobaczyć wnętrzności danego urządzenia i tym się będę kierował.

Rozebrałem mojego Trekstora i tam pomiędzy ekranem a baterią jest kawał blachy który usztywnia całość.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 11:28, soulreaver napisał:

Obawiam się że dbanie w tym przypadku może nie wystarczyć. Według tego co piszą ludzie PocketBooki są bardzo delikatne a to dlatego że słabo wykonane -obudowa z cieniutkiego plastiku, brak jakiegoś wewnętrznego szkieletu, bateria zamocowana bezpośrednio do ekranu (!). Muszę po prostu przed zakupem zobaczyć wnętrzności danego urządzenia i tym się będę kierował.

Rozebrałem mojego Trekstora i tam pomiędzy ekranem a baterią jest kawał blachy który usztywnia całość.

 

Miałam do czynienia z kilkoma Pocketbookami, żaden się od patrzenia nie rozpadł. A ekran dotykowy jednak jest bardzo wygodny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności