Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do telefonu(+ewentualne dodatki) do 500zł


Andziaszek

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie 

Poszukuję słuchawek dokanałowych.

Urządzenia z którymi mają współpracować to:

- Laptop gamingowy ze zintegrowaną kartą dźwiękową
- Telefon Samsung Galaxy Note 10 lite
- Telefon Apple Iphone 7

Preferencje muzyczne to trudna sprawa, słucham różnych gatunków:
- Techno/muzyka elektroniczna(trance, pumping, retro czyli techno z lat 90tych)
- Pop
- Rap
- Muzyka operowa 
- Disco (np ABBA, Boney M itp)
- Klasyczna 

Urządzenia które posiadam/posiadałem:
- AKG k518dj
- Sennheiser hd 4.40bt 

Warunkiem koniecznym to OTE (tak chyba się określa doki gdzie kabel prowadzi się za uchem?)
oraz odpinany kabel od doków.

Po wstępnych poszukiwaniach natrafiłem na kilka ciekawych produktów:
- MEE audio - M6 PRO 2nd

- iBasso IT01s 

- iBasso IT00


Zastanawiam się też nad Chińskimi tworami ze stajni KZ:
- KZ ZSX
- KZ ZS 10 PRO

- CCA C12
Aczkolwiek czytałem że tutaj już trzeba kombinować z kablami i tipsami co średnio mi się uśmiecha przez brak wiedzy na ten temat.

Ostatnia kwestia to czy wyżej wymienione produkty mają w ogóle sens skoro źródłem będą tylko (albo aż?) telefony oraz laptop i stąd dopiska o ewentualnych dodatkach czytaj odtwarzacz bądź wzmacniacz(?).

Chętnie rozpatrzę wszystkie propozycje oraz poszerzę swoją wiedzę odnośnie dźwięku. 

Budżet toooo raczej 500zł chociaż w razie potrzeby może 100zł więcej 
aczkolwiek wolałbym mniej niż więcej bo to raczej forma zachcianki. 

Z góry dzięki za zainteresowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W tej chwili mam w uszach Flares HD Pro które mają 6mm przetworniki i grają bardzo dobrze. Są to maleństwa (w przeciwieństwie do pudełka, w które są zapakowane) ale ich dźwięk nie jest wcale w rozmiarze mini. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

240 godzin wygrzewania? Bardzo długo 

 

Moje senki tez dopiero zrobiły się bardziej przyjemne po kilkudziesięciu czy kilkunastu godzinach grania 

Zaczęły grac jakby bardziej miękko ciepło wiec faktycznie z pierwsza opinia bedzie trzeba poczekać aż zaczną grać tak jak powinny 

 

Czytałem kilka recenzji odnośnie tego btr5 i faktycznie ludzie chwala i polecają 

Ale skoro teoretycznie go potrzebuję to może jakiś zamiennik niekoniecznie bezprzewodowy ale rownie dobry? Bo on jednak podwaja budżet a jak mialbym go już powiększyć to powiększyłbym calkiem łącznie do 1.5k ale nie wiem czy to rozsądne na początek przygody 

 

A np audioquest dragonfly black?

Bo to tez chyba wzmacniacz🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BTR5 gra bardzo dobrze jak na bezprzewodowy adapter i ma zaletę której nie mają przewodowe. Jest właśnie bezprzewodowy. A daje to +5 do komfortu usługi. Dodatkowo może być używany również przewodowo co daje możliwość zrobienia z kijowego laptopa bardzo dobrze grającego zestawu (jesli laptop nie ma BT).

Noi BTR5 ma wyjście zbalansowane którego użycie jest dla wielu kolejnym etapem w poszukiwaniu najbardziej magicznego dźwięku.

 

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BTR5 ma lepszą jakość dźwięku. Miałem DFB ale dość szybko sprzedałem. Funkcjonalność też przeważa na korzyść BTR5, może być używany jako moduł BT, DAC do telefonu lub komputera, dając bardzo przyzwoity dźwięk. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba mieć kabel zbalansowany. W moich IMR jest juz od razu w zestawie:) Wyjscie zbalansowane ma po pierwsze większą moc niz standardowe. Co pozwala wysterować słuchawki o większej impedancji. Balans pozytywnie wpływa (najczęściej) na szerokość sceny, jej napowietrzenie, lepszą identyfikację źródeł pozornych. Odkąd pierwszy raz posłuchałem po balansie nie uznaje już w zasadzie innego rozwiązania:)

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coraz bardziej zaczynam się przekonywać i zastanawiać nad tym btr5 

Ale zastanawiam się jeszcze 

Jakby zamiast wzmacniacza 

Po prostu jakis odtwarzacz kupic 

Typu fiio, xduoo itp powiedzmy ze do 600zl 

I jakieś tańsze słuchawki dokupić 

 

To w dalszym ciągu btr5 lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy do czego chcesz użytkować. Jak czasami idziesz gdzieś nie zabierając telefonu, albo muzyki słuchasz tylko z plików oraz nie zależy Ci na odbieraniu połączeń za pomocą dodatkowego gadżetu, to odtwarzacz będzie lepszy (oczywiście zależy jaki).

Ale jak często słuchasz czegoś z sieci (Spotify, YouTube itp.) i nie rozstajesz się z telefonem, to takie FiiO, Shanling czy Qudelix będą bardziej praktyczne.

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie z YT bede musiał chyba rezygnować bo wczoraj bawiłem się i po kablu i po BT to jest spora różnica 

A między YT a plikami (zwykłe mp3) jest kolosalna różnica w jakości i to juz niezależnie czy po kablu czy bezprzewodowo 

 

Telefon zawsze przy sobie wiec to byłby tylko jako dodatek typowo do muzyki raczej z plików 

 

Tylko wlasnie jestem ciekawy czy taki odtwarzacz oferuje podobną moc co ten btr5

 

I jeśli tak toooo który wybrać 

Ale to juz pewnie pytanie na inny wątek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Andziaszek napisał:

No właśnie z YT bede musiał chyba rezygnować bo wczoraj bawiłem się i po kablu i po BT to jest spora różnica 

A między YT a plikami (zwykłe mp3) jest kolosalna różnica w jakości i to juz niezależnie czy po kablu czy bezprzewodowo 

 

Telefon zawsze przy sobie wiec to byłby tylko jako dodatek typowo do muzyki raczej z plików 

 

Tylko wlasnie jestem ciekawy czy taki odtwarzacz oferuje podobną moc co ten btr5

 

I jeśli tak toooo który wybrać 

Ale to juz pewnie pytanie na inny wątek 

Takiej mocy i wszystkie ficzery z BTR5 w tej cenie nie dostaniesz w żadnym odtwarzaczu. 

Moja skromna rada na początek BTR5 lub coś podobnego (ale nówki nie dostaniesz w cenie jak u nas w komisie) i dobre, niedrogie słuchawki i kabel zbalansowany.  A za jakiś czas dozbierasz do np Fiio M11 lub czegoś podobnego i będziesz mógł cieszyć się bardzo dobrym dźwiękiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli koniecznie chcesz mieć jeszcze jedno urządzenie do codziennego ładowania, rozważ odtwarzacz FiiO M5.

  • Jeżeli sparujesz po BT z telefonem, będziesz mógł korzystać z serwisów online (Spotify, Tidal, itp.) oraz prowadzić rozmowy.
  • Jeżeli natomiast nie będziesz miał przy sobie telefonu (lub będziesz chciał oszczędzić baterię w telefonie) będziesz mógł słuchać muzyki z plików zapisanych na karcie FIIO M5.

Odbiorniki typu BTR5 są Ok (sam miałem kilka modeli), ale IMHO dużo mniej atrakcyjne od momentu pojawienia się mikro odtwarzaczy, takich jak FIIO M5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do słabszych i mniej prądożernych ok, ale nie mają te małe odtwarzacze szans z BTR5 jeśli idzie o jakość dźwięku i moc na wyjściach słuchawkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, marek_m napisał:

Kwestia do rozważenia:  praktyczność / wygoda vs jakość dźwięku (IMHO mityczna na tym poziomie cenowym) :) 

Chyba nie miałeś BTR5, po balansie czy jako moduł BT czy DAC jakość dźwięku jak porównywał @maciuxto okolice M11 więc nie mityczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Usłyszałem fiio m11 

Pomysłem o coś nowego moze sprawdze moze sie zainteresuje 

 

No nie

Cena zaporowa 😅

 

To teraz zastanawiam się jakie słuchawki można by dobrać do tego btr5 bo w takim wypadku bede musiał zejść z budżetu na nie 

 

Bo jak mam wkraczać na 700+ to nie wiem czy nie wolałbym po prostu kupic focal listen wireless i odpuścić doki 

Albo dołożyć do sony wh1000xm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem Ci dwie propozycje. Nie ma na bazarku już LZ A6 mini ale z Aliexpress za 65 minus ewentualne kupony możesz dostać. No i Pinnacle P2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oba iBasso to raczej dobre wybory w swoich przedziałach cenowych. IT01s wiszą na Allegro Lokalnie za 400zł (nie jest to moja aukcja, nie znam właściciela itp.), chociaż nowe z gwarancją są za 100zł więcej. 
Dorzucam jeszcze Shozy Foam 1.1 jeżeli preferujesz coś bardziej basowego(obie pary które posiadasz raczej takie są) oraz bardziej naturalne Fiio FD1 - recenzja na kropka.audio 

Raczej ograniczyłbym się do tych wyżej, to dosyć solidne propozycje. Fiio możesz posłuchać w mp3store, ibasso ma @bigmaras
To czy wolisz nauszne wireless czy dokanałowe to już kwestia preferencji. Wiele osób widzi sens kupowania IEMów kilkukrotnie droższych od sporej części słuchawek bezprzewodowych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie dlatego byłem zainteresowany tymi iBasso IT00 bo to "podobno" nowsza ulepszona wersja IT01(?) a i cenę mają bardzo przyjemną chociaż na czymś zaoszczędzić musieli wiec pewnie tworzywa, obudowa, może przewód.

Co do słuchawek z ali to w sumie może i warto ale zanim mi przyjdą to ojej a chciałem teoretycznie już zacząć się bawić tym sprzętem a wyszło że jeszcze nawet nie wiem co kupić...
Więc i takie będę kupował ale najpierw coś co mi przyjdzie teraz już za chwile (sklep,allegro itp)

No i chyba faktycznie będę kombinował z tym BTR5 może faktycznie warto i odczuje różnice między tym a samym telefonem czy laptopem

a co do słuchawek poczekam z dzień/dwa może ktoś jeszcze jakieś propozycje rzuci 
może coś się powieli iii mam nadzieje ze na któreś się zdecyduję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli chodzi o doki do tych 500 zł, to też bym był za BT. owszem, doki z dobrym źródłem zagrają lepiej, ale czy na mieście będzie aż tak duża różnica? a wygoda nieporównywalnie lepsza

 

od bidy możesz wziąć + jakieś doki (zaraz przyjdzie Jaro i zrobi elaborat nad wspaniałością i wyższością tego urządzenia nad zwykłymi TWS) - też fajnie zagra. przy czym dla mnie TWSy to przede wszystkim wygoda, zgranie z aplikacją/wbudowanym DACem i brak konieczności szukania synergii ze źródłem i, o zgrozo, kablami. 

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności