Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do telefonu(+ewentualne dodatki) do 500zł


Andziaszek

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie 

Poszukuję słuchawek dokanałowych.

Urządzenia z którymi mają współpracować to:

- Laptop gamingowy ze zintegrowaną kartą dźwiękową
- Telefon Samsung Galaxy Note 10 lite
- Telefon Apple Iphone 7

Preferencje muzyczne to trudna sprawa, słucham różnych gatunków:
- Techno/muzyka elektroniczna(trance, pumping, retro czyli techno z lat 90tych)
- Pop
- Rap
- Muzyka operowa 
- Disco (np ABBA, Boney M itp)
- Klasyczna 

Urządzenia które posiadam/posiadałem:
- AKG k518dj
- Sennheiser hd 4.40bt 

Warunkiem koniecznym to OTE (tak chyba się określa doki gdzie kabel prowadzi się za uchem?)
oraz odpinany kabel od doków.

Po wstępnych poszukiwaniach natrafiłem na kilka ciekawych produktów:
- MEE audio - M6 PRO 2nd

- iBasso IT01s 

- iBasso IT00


Zastanawiam się też nad Chińskimi tworami ze stajni KZ:
- KZ ZSX
- KZ ZS 10 PRO

- CCA C12
Aczkolwiek czytałem że tutaj już trzeba kombinować z kablami i tipsami co średnio mi się uśmiecha przez brak wiedzy na ten temat.

Ostatnia kwestia to czy wyżej wymienione produkty mają w ogóle sens skoro źródłem będą tylko (albo aż?) telefony oraz laptop i stąd dopiska o ewentualnych dodatkach czytaj odtwarzacz bądź wzmacniacz(?).

Chętnie rozpatrzę wszystkie propozycje oraz poszerzę swoją wiedzę odnośnie dźwięku. 

Budżet toooo raczej 500zł chociaż w razie potrzeby może 100zł więcej 
aczkolwiek wolałbym mniej niż więcej bo to raczej forma zachcianki. 

Z góry dzięki za zainteresowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam w komisie IMR R1 Zenith. Spełniają wszystkie wymogi. Dodatkowo zestaw filtrów które pozwalają na modyfikację brzmienia w zależności od preferencji. A cena jest naprawdę zacna:) Mam też do sprzedania swietny DAC/AMP na BT Fiio BTR5.

 

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W komisie masz dwie fajne i niezbyt drogie oferty: moja Meeaudio Pinnacle P2 i @Inszy LZ A6 Mini, @gentillo ma BTR5 czyli ok 600 pln masz bardzo zacny zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie przeczytałem recenzję odnośnie IMR R1 Zenith i wydają się mega ciekawe aczkolwiek było tam podkreślone to że trzeba się nimi sporo pobawić żeby ustawić pod siebie plus problem będzie taki że one plus fiio to już 850zł a to stanowczo odpada

w ogólne ten fiio btr5 że tak zapytam to konieczna konieczność? 
może są inne podobnie dobre a odrobinę tańsze bo w sumie w okolicach 500zł to już mógłbym dorwać odtwarzacz czy to fiio czy xduoo

jak chińskie to już wolałbym nowe więc LZ A6 Mini odpadają 


Meeaudio Pinnacle P2 pozostają w strefie zainteresowania 


a co do moich wyborów np te KZ'ty tooo nie bardzo tak?
nie ma sensu się w to pchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BTR5 nie jest konieczne. Daje Ci tylko dodatkowe możliwości plus lepszą jakość dźwięku niż z większości telefonów. Ma wyjście zbalasnowane co również delikatnie poprawia brzmienie, separację, szerokość sceny. Generalnie za te pieniądze jest to świetne rozwiązanie z wysoką jakością dźwięku i dużą różnorodnością możliwych zastosowań.
Zapomniałem zmienic opis w aukcji. IMR są za 400. Miałem kiedyś KZ i generalnie to nie moja bajka. Nie chodzi nawet o jakość dźwięku ale problemy techniczne.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

o proszę a jakie problemy występowały u ciebie? 

ja cierpię na syndrom "zielonego w temacie" dlatego te KZ'ty mnie interesują bo same suche wartości typu 6 przetworników na jedną słuchawkę brzmi ciekawie a jeszcze jak dodamy cenę (z alledrogo) 200zł to to są można powiedzieć grosze jeśli chodzi o stosunek cena "jakość"
tylko co mi z tych przetworników jak mają grać źle czy słabo 
albo mój telefon nie będzie w stanie ich napędzić hmm

będę musiał obejrzeć kilka testów tego fiio w takim razie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem kiedyś przez chwile TWS KZ i był niesamowity problem ze stabilnością połączenia. Na każdym telefonie którego używałem. Oczywiście w słuchawkach z kablem ten problem na pewno nie wystapi, ale osobiście zraziłem się do tej marki. A ogólnie z tanimi chińskimi słuchawkami jest dla mnie jeden problem. Większość z nich jest strojona tak żeby grały efektownie. I na początku to się może podobać. Jednakże przy dłuższych sesjach może się pojawiać zmęczenie narządu słuchu. Testowałem kilka takich słuchawek, co prawda nie KZ, i większość z nich zaczynała mnie drażnić po jakimś czasie.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na start, kup Edifier X3 (~90 PLN wysyłka z Polski) i ciesz się muzyką/ grami.

 

Na wiadro / plecak kabli, dongli, wzmacniaczy i innych "niezbędnych" gadżetów przyjdzie czas :) 

 

2 minuty temu, gentillo napisał:

Testowałem kilka takich słuchawek, co prawda nie KZ, i większość z nich zaczynała mnie drażnić po jakimś czasie.

Cokolwiek wetkniesz sobie w ucho, zacznie drażnić po jakimś czasie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ahhhh rozumiem 

nooo ja na oku miałem kilka par TWS ale to firm Sony, Cowon ale finalnie jednak jedne BT już mam 
a chciałbym po prostu do kolekcji dołożyć jedne dobre(jak na swój przedział cenowy) doki 
tylko mnie właśnie akurat w KZ'tach odpycha to że każdy praktycznie pisze ze na start kabel i tipsy do wymiany 
a ja nigdy nie sądziłem że to może mieć aż takie znaczenie dla dźwięku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, marek_m napisał:

 

Logiczne podejście, ale całkowicie niezgodne z ideą "audio hobby" :D 

Ahh mam nadzieje że to dopiero początek z tym hobby bo im więcej czytam i oglądam to tym więcej mam ochotę kupić :D 

aczkolwiek pierwsze doki niech będą fajne i przystępne cenowo a potem przyjdzie czas na branie w ciemno fikuśnych wynalazków 

doki zawsze miałem tylko te dodawane w zestawach do telefonów haha 
i nawet jestem odrobinę ciekawy o ile jakość może podskoczyć przy zakupie "lepszych"
tak samo ciekawość mnie zjada co się stanie jak telefon zamienię na odtwarzacz 
czy to też będzie duży przeskok 
albo właśnie jak dołączy się do telefonu wzmacniacz 

tylko wiadomo nie chce od razu wyrzucić wszystkich oszczędności żeby spełniać zachcianki dlatego powoli chce składać kolekcję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, Andziaszek said:

Ostatnia kwestia to czy wyżej wymienione produkty mają w ogóle sens skoro źródłem będą tylko (albo aż?) telefony oraz laptop i stąd dopiska o ewentualnych dodatkach czytaj odtwarzacz bądź wzmacniacz(?).

 

O lepszym źródle warto zacząć myśleć dopiero przy sprzęcie za 3-4k więc telefon spokojnie wystarczy, laptop raczej nie będzie idealny ale zawsze można do niego wpiąć dongle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Blizniak napisał:

O lepszym źródle warto zacząć myśleć dopiero przy sprzęcie za 3-4k więc telefon spokojnie wystarczy

Skąd taki wniosek? Są słuchawki, które dobrze grają z kartofla i takie które bez dobrego źródła są niesłuchalne i to bez różnicy w cenie. Dobre źródło kupuje się pod słuchawki, jeśli wiemy że ich brzmienie nam pasuje i chcemy je rozwinąć dopasowując synergię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minutes ago, Jot R said:

Skąd taki wniosek? Są słuchawki, które dobrze grają z kartofla i takie które bez dobrego źródła są niesłuchalne i to bez różnicy w cenie. Dobre źródło kupuje się pod słuchawki, jeśli wiemy że ich brzmienie nam pasuje i chcemy je rozwinąć dopasowując synergię.

 

Bo zamiast wykładać kasę na przeciętne źródło do przeciętnych słuchawek lepiej kupić jedne dobre i potem się martwić resztą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Blizniak napisał:

Bo zamiast wykładać kasę na przeciętne źródło do przeciętnych słuchawek lepiej kupić jedne dobre i potem się martwić resztą. 

Moja propozycja nie gra na przeciętnym poziomie. BTR5 ma jeszcze jedną zaletę; po BT nawet słabszy dźwiękowo telefon gra na przyzwoitym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minutes ago, Jaro54 said:

Moja propozycja nie gra na przeciętnym poziomie. BTR5 ma jeszcze jedną zaletę; po BT nawet słabszy dźwiękowo telefon gra na przyzwoitym poziomie. 

I wydajesz 80% budzetu na źrodło tylko po to żeby mieć bt zamiast dongla i sensownych słuchawek. 

Osobiście polecałbym Moondrop Starfield albo Tin T4.

Etymotic ER2XR jeśli rozciągamy budżet a z drugiego końca spektrum Blon BL-03 jeśli chcesz zaoszczędzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Blizniak napisał:

I wydajesz 80% budzetu na źrodło tylko po to żeby mieć bt zamiast dongla i sensownych słuchawek. 

Osobiście polecałbym Moondrop Starfield albo Tin T4.

Etymotic ER2XR jeśli rozciągamy budżet a z drugiego końca spektrum Blon BL-03 jeśli chcesz zaoszczędzić. 

 

A zerkneles na moje propozycje słuchawek? Jakość dźwięku na poziomie podobnym, a z naszego bazarku za ok 50% ceny sklepowej i taniej od twoich. Nie miałem Starfieldòw ale obie pary które polecałem ergonomicznie lepsze od T4(mam wszystkie 3 pary) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie ukrywam że cena za te pinnacle p2 bardzo kusząca bo nie udało mi się znaleźć nawet w podobnej i dlatego są w strefie zainteresowania chociaż słyszałem że góra w nich bywa nieprzyjemna 

blony też już kilka razy mi się obiły o uszy ale obijały mi się razem z KZ ZS 10 PRO i właśnie CCA C12 wiec wywnioskowałem że to podobna liga?

nie ukrywam że te iBasso IT00 chodzą mi po głowie 
jak chodzi o suche dane to wygląda to ciekawie ale ciekawe jak w praktyce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe 
i jak na chińskie to całkiem całkiem drogawe bo w sumie od iBasso 100zł droższe
widzę że popełniłeś recenzje więc będę miał na jutro lekturkę 

w ogóle jak czytam wszystkie recenzje albo opisy produktów to zastanawiam się czy rozmiar przetwornika albo materiały z jakich jest stworzony mają duże znaczenie?

często widzę np 10mm przetwornik czy 12mm, grafen, węgiel i inne materiały 
a np Sony Wf 1000 xm3 mają zaledwie 6mm przetwornik jak się nie mylę a z recenzji wychodzi że podobno grają bardzo dobrze  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Liczy się jakość przetwornika oraz jego aplikacja. Jego rozmiar, to jak aparat 48Mpix w telefonie - niby dużo, ale o jakości zdjęć nic nie mówi.

 

A iBasso IT00 nie znam, więc nie wiem jak by wypadły w stosunku do Anew. Z kolei IT01s bardzo sobie cenię w tym budżecie, ale sądzę, że mogą być za jasne po przejściu z AKG i Senków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ahhhh w ten sposób 

Czyli nie ma sensu sie tym sugerować 

 

 

I właśnie dlatego pytam bo obawiam się że moje uszy mogą lubić ciepłe brzmienie 

Obecność niskich tonów bo jednak i jedne i drugie które mam aktualnie graja dobrze basowo i jasne słuchawki mogłoby wydawać mi się zbyt płaskie? 

A z drugiej strony może bylyby uniwersalne bo jednak muzyki slucham różnej i różnej jakości plików 🤔

 

Albo zejść z ceny i kupić dwie pary jakies cieplejsze i drugie bardziej jasne 

 

Tyle pytań sie rodzi w głowie a obawy jakbym operował budżetem przynajmniej 3x większym :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno kupienie dwóch różnych par nie byłoby złym pomysłem, bo byś mógł ocenić w którą stronę wolisz się skierować. Tylko nie oceniaj od razu, bo efekt nowości może dość mocno namieszać w ostatecznym odbiorze i po dłuższym czasie może się okazać, że wolisz jednak coś innego :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zarówno LZ A6 MINI jak i Pinnacle P2 nie będą płaskie. Jeśli zdecydujesz się również na BTR5 to masz bardzo dobry zestaw w tej cenie 

Nie wiem jaki przebieg mają LZ A6 mini od @Inszyego, moje zaczęły grać porządnie po 240 godzinach. Wcześniej ich dźwięk był co najmniej słaby. Teraz jednak mogę je polecić z czystym sumieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności