Skocz do zawartości

Firmware: D2 3.45, Premiera 11/05/07


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj COWON wypuścił wersję "nie-beta" firmware'u 3.45 ...

 

Pliczek do pobrania tutaj:

http://download.cowon.com/data/C08/D2_3.45.zip

 

Zmiany względem bety (w języku pożeraczy ryżu) :

http://board.cowon.com/zeroboard/zboard.ph...mp;bmenu=iAUDIO

 

Tłumaczenie zmian przez Babelfish:

- Knot pad DMB/ radio same time remaking function addition

- Knot pad yellow color pen addition

- After knot pad using music/eastern image index error actual condition amendment

- Image pyu U BMP file expander royal tomb addition

- Electronic dictionary UI improvement

- FM radio long time use hour receiving sensitivity decrease problem solving

- Memory initial anger function normalization

- Other function stabilization

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie miałem wgrać ten fw, obecnie mam 3.45b, ale wyczytałem niepokojące wieści na iaudiophile.net, niektórym osobom po upgadzie do 3.45 player nie chce się uruchomić, a co gorsze nie widać go później po podłączeniu do kompa, także nie można wrócić do poprzedniego fw. Rozumiem, że nikt z obecnych tu na forum posiadaczy d2 tego nie doświadczył, jednak warto chyba o tym wiedzieć...

 

Link do wątku na iaudiophiles.net: http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=14750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałam o tym na iaudiophile i aż mi ciarki przeszły :-(

 

U mnie na szczęście operacja aktualizacji się udała, wgrałam też słownik, łatkę na grubsze czcionki i zachowane pliki (logo startowe, ustawienia radia, mp3, txt i jpg) - żadnych problemów, D2 śmiga jak przed aktualizacją..

 

Ale te posty o zapętlaniu się D2 po aktualizacji mnie mocno otrzeźwiły, od teraz przeczekam z kolejnymi aktualizacjami kilka dni obserwując reakcje na forach na nowy soft..

 

Mam nadzieje, że ci pechowcy odzyskają jakoś swoje D2 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam czytam, to twierdza oboje że wgrywali według instrukcji.. jeden z 2.41 a drugi z 3.45b aktualizował..

 

Ale co mnie zastanawia to to że sama aktualizacja się udała i D2 działał, dopiero wgranie plików i slownika spowodowało kłopoty - nie wiem skąd oni mieli słownik, może oni wgrali jakąś wersje nie pasującą do tego firmware :>

 

Ja po przeczytaniu "co nowego" a zwłaszcza notki o ulepszeniu interfejsu słownika dla pewności i zgodności wersji ponownie ściągnęłam jego pliki ze strony cowona (z linku obok nowego firmware) mimo, że miałam już jakąś wersje wcześniej ściągniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli wgrac cos co nie jest obslugiwane do konca (np. FLAC 1.1.4)

 

o nie, FLAC jako standard jest niezmienny od lat... nawet moja Karma nie ma ŻADNEGO problemu z odgrywaniem plików FLAC 1.1.4 i to niezależnie od poziomu kompresji

 

zupełnie inna zaś sytuacja istnieje w przypadku "alternatywnego" kodela FLAKE, który momentami nagina standard FLAC aż do nieprzyzwoitości... a z takimi plikami nawet foobar2000 miewa problem... (a już zupełnie inną sprawą jest fakt, iż niektórzy uważają że przez błędy w kodzie FLAKE nie jest bezstratny - ponoć niekiedy nie przechodzi testu "bit compare" z oryginalnym plikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie właśnie troszkę przeraża - że 3.45 może mieć problem z wygrywaniem plików do jego wewnętrznej pamięci. W sumie jeśli czegoś nie obsluguje jak np. nowego flac czy wideo w złej rozdzielczości to powinien takich plików nie katalogować i przejść na kolejne.. tak chyba robi w poprzednich wersjach firmware.

 

Już chyba wolałabym aby się okazało, że winowajcą jest np wersja słownika. Próbuje ich tam podpytać o szczegóły (terpio) ale mój pisany/mówiony angielski nie jest za dobry.

 

A teraz to już nie wiem czy na razie mam sie powstrzymać z wgrywaniem muzyki na D2 (dobrze że mam jeszcze 4GB sdhc), czy spróbować wrócić do 3.45b itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie, FLAC jako standard jest niezmienny od lat... nawet moja Karma nie ma ŻADNEGO problemu z odgrywaniem plików FLAC 1.1.4 i to niezależnie od poziomu kompresji

No wlasnie z 1.1.4 D2 ma pewne problemy. Czyta -0, -1, -2 (tak pisali na iaudiophile) i podobno -3, ale -5 (czyli default) i wyzej juz nie (to akurat testowalem osobiscie), dlatego w ogole o tym wspomnialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[W sumie jeśli czegoś nie obsluguje jak np. nowego flac czy wideo w złej rozdzielczości to powinien takich plików nie katalogować i przejść na kolejne.. tak chyba robi w poprzednich wersjach firmware.

nie było tak. d2 widział każde avi, n niektórych nawet długość odczytywał, ale po włączeniu trakiego "nieczytelnego avika" już tylko reset zostawał ;)

co do firmware'a-póki co nie wgrywam. mam usb 1.1 i szkoda mi czasu na ponowe zgrywanie 2gb danych. zrobie jak kiler: "poczekam, popatrze, zrozumiem wiecej, i wtedy wreszcie ja też włączę się do akcji..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z FW? link do 3.45 pojawia sie na forum iaudiophile a na zadnej z oficjalnych stronek nic nie ma o nowym FW?

 

jak myslicie? sprobowac wgrac nowy firmware? wydaje mi sie, ze to ma cos wspolnego z przepelnieniem pamieci odtwarzacza. w instrucji mojego iaudio5 tez bylo info zeby nie zapelniac pamieci odtwarzacza do konca. podobna sytuacje mial kiedys moj znajomy z jakims z plejerkow sansy. zapelnil odtwarzacz a po uruchomieniu na ekranie pokazala sie informacja, ze pamiec zostala przepelniona bodajze o 4mb. i ze nalezy usunac zbedne rzeczy podlaczajac go poprzez usb. po podlaczeniu pojawialy sie dwa nowe dyski wymienne (ta sansa tez byla na karty) i o ile do karty SD mozna bylo sie dostac, tak do wbudowanej pamieci. po wielu bojach znalazlem instrukcje uruchomienia w trybie recovery, wgralem od nowa firmware, pamiec zostala wyczyszczona i odtwarzacz sie podniosl. a to mnie jednoczesnie motywuje zeby wgrac nowe FW ale i jednoczesnie odpycha bo D2 oficjalnie nie ma przeciez recovery mode. a jesli odtwarzacz mi padnie to bede skazany na badziewiasta omege 256mb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos dopiero dzisiaj (uff, ciezki to byl tydzien ;) ) , w konkretnie przed chwilka napatoczylem sie na wiesci o nowym fw i w zwiazku z tym kieruje do was moi drodzy zapytanie: czy oprocz dodania zolci w tablecie, pardon notatniku :P ludzie z kraju salaty kimczi zaimplementowali w fw jakies zauwazalne usprawnienia ( np zmiany na lepsze w EQ) ? Przyznaje, ze mnie tez lekko zmrozilo, gdy czytalem historie ziomow z iaudiophile i tak sie zastanawiam czy wchodzic w caly ten biznes, tym bardziej, ze 3. 45b spisuje sie na razie wzorcowo.

 

EDIT: Jeszcze jedno: napakowal ktos juz karte do pelna? Podobno musi zostac troche miejsca by wszystko cacy dzialalo :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 odtwarza jednak pliki m4a/aac!

A jednak jakis powod maja Cowonowcy,zeby to ukryc :( ciekawe why?

podziele sie z tym sposobem tutaj bo i nie moj :)

1.Przede wszystkim pliki aac wystepuja z rozszerzeniem m4a >zmieniamy je na "aac"

2.Tworzymy katalog odrebny gdzie je kopiujemy...

3.W tym katalogu musi byc jednak jakis pojedynczy(krotki)plik mp3 lub ogg

4.Mozna tez stworzyc w dowolnym edytorze audio plik mp3 z np.2-3 sekundowa cisza

5.Poprzez "Music Browser"otwieramy katalog "Nasz"wskakujac w >Folder

6.I widzimy tylko nasz samotny plik mp3/ogg (zadnych aac)

7.Zakonczy sie odtwarzac mp3 "leca" pliki aac

WADA:

Nie widzimy kompletnie czego sluchamy,zadnych tagow,ba nawet linii czasu

nie wyswietla nic--wskazania 00:00

Ale jak mowia na bezrybiu i rak ryba!

 

Miejmy nadzieje ze Cowon zmieni polityke sankcyjna w stosunku do aac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos srednio - z powodow licencyjnych usunieto w koreanskim firmware mozliwosc zmiany UMS/MTP - teraz mamy tylko UMS.

Co do problemow to sa wyolbrzymione. Cos mi sie tylko karta pokrecila gdy ja wpialem z nowym udev - D2 nie potrafil jej odczytac wiec skopiowalem z niej wszystko przez czytnik i nagralem jeszcze raz i juz OK. Wiec problem byl typowo programowy po stronie stytemu a nie D2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności