Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Firmware: D2 3.45, Premiera 11/05/07


Rekomendowane odpowiedzi

Miejmy nadzieje ze Cowon zmieni polityke sankcyjna w stosunku do aac!!!

 

Wątpię żeby Cowon był się w stanie dogadać z Applem. I właśnie z tej okazji AAC zniknęły zapewne i nigdy się oficjalnie nie pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spytac co ma "piernik do wiatraka "

bo co ma Apple do AAC(Advanced Audio Coding)chyba tylko,ze wykorzystuje

go w swoich odtwarzaczach i standardzie QuickTime...

i na pewno nie jest mozliwe,ze to Apple powstrzymuje Cowon od

realizacji supportu dla tych plikow

AAC został opracowany przez grupę MPEG, w skład której wchodziły między innymi Dolby, Fraunhofer (FhG), AT&T, Sony i Nokia — firmy, który były również zaangażowane w stworzenie takich kodeków audio jak MP3 i AC3 (znany również jako Dolby Digital)

jedynie moze chodzic o oplaty licencyjne dla wspomnianych firm, ale moze sie myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wyszedl quick fix -> 3.46 & 1.46 ktory poprawia problem z bootowaniem przy plikach w ktorych byly teksty utworu. W ciagu 24 h powinna byc wersja globalna wiec bedziemy mieli 2.46 z dodatkowym fixem o ktorym przed sekunda przeczytales drogi czytelniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie rozumiem troszkę polityki COWONa. Wgrywając 3.xx na mojego nie-koreańskiego D2 tracę gwarancję w razie jakichś problemów. W takim razie czemu wypuszczają firmware, który nie pasuje do mojego D2 a mimo wszystko można go wgrać? Nie podoba mi się to wszystko bo słowniczek jest przydatny. Cóż, siedzę teraz na 3.45b i póki nie będzie sensu się przerzucać na 2.xx to tego nie zrobie. Nie orientuje się ktoś czy słownik może być dodany do 2.xx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czemu wypuszczają firmware, który nie pasuje do mojego D2 a mimo wszystko można go wgrać?

Wypuszczaja go na rynek koreanski, a to ze Ty go sobie wgrywasz to Twoja sprawa... Dla nas jest 2.xx.

 

Rozumiem, ze wolisz byc ograniczonym niz miec wybor... Ciekawe podejscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta zmienną jest ;-) stwierdziłam, że bez słownika nie chcę się obywać i zaryzykuję z tą gwarancją u Cowona :> teraz trzymajcie kciuki za długowieczność mojego D2 ;-D

 

Raportuję wszem i wobec, że 3.46 załadowało sie bez najmniejszych problemów :-) słownik wgrany, łatka na czcionki też, tylko na razie na wewnętrzną pamięć D2 wgrywałam niewiele (jakąś audioksiążkę do poduszki, obrazki i txt) - mp3 wolę trzymać na mojej 4GB SDHC, przynajmniej nie muszę ich ciągle kopiować zmieniając fw.

 

Różnic między .45 a .46 nie dostrzegam, ale ja jeszcze nigdy nie dodawałam tekstów piosenek do mp3 i nie miałam też żadnych problemów z uruchamianiem D2 na poprzednim fw.

 

Pozdrawiam, Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czemu wypuszczają firmware, który nie pasuje do mojego D2 a mimo wszystko można go wgrać?

Wypuszczaja go na rynek koreanski, a to ze Ty go sobie wgrywasz to Twoja sprawa... Dla nas jest 2.xx.

 

Rozumiem, ze wolisz byc ograniczonym niz miec wybor... Ciekawe podejscie...

 

No sorki, czemu w takim razie moge go wgrywać jeśli przez to tracę gwarancję? Wcześniej o tym nie wiedziałem i jakoś nigdzie nie spotkałem się z tą informacją. Gdybym wgrał 3.45 i D2 nie chciałby się bootować to chciałbym skorzystać z gwarancji, która jednak tracę bezwiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Cowon robi takie numery,ze np.

nie respektuje gwarancji przy wgranym

f-w made for Korea to niech

przynajmniej taką możliwość zablokuje

tak jak robia to inne firmy np.Sandisk

gdzie nie wgramy sobie oprogramowania

przeznaczonego dla playera na rynek amerykanski......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta zmienną jest ;-) stwierdziłam, że bez słownika nie chcę się obywać i zaryzykuję z tą gwarancją u Cowona :> teraz trzymajcie kciuki za długowieczność mojego D2 ;-D

 

Raportuję wszem i wobec, że 3.46 załadowało sie bez najmniejszych problemów :-) słownik wgrany, łatka na czcionki też, tylko na razie na wewnętrzną pamięć D2 wgrywałam niewiele (jakąś audioksiążkę do poduszki, obrazki i txt) - mp3 wolę trzymać na mojej 4GB SDHC, przynajmniej nie muszę ich ciągle kopiować zmieniając fw.

 

Różnic między .45 a .46 nie dostrzegam, ale ja jeszcze nigdy nie dodawałam tekstów piosenek do mp3 i nie miałam też żadnych problemów z uruchamianiem D2 na poprzednim fw.

 

Pozdrawiam, Anka

 

czyli latka na czcionki "diełajet" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, że na żadnej oficjalnej stronie cowona nie mogę znaleźć nic na temat nowego firmware, a o wersji 2.46 to nawet na audiophile.net nie mogę nic wygrzebać. oni na pewno to wydali, czy to fani zrobili i puszczają pocztą pantoflową??

:)

i ktoś wie skąd ściągnąć to 2.46 bo oczywiście nie ma nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cowonglobal.com/download/Firmwa...nD2/D2_2.46.zip - juz po poludniu to zlalezli szukacze ;) kilku wrzucilo i mowia 'no problem' ver 2.46 stable...

 

##EDIT##

 

Firmware 2.46 juz oficjalnie jest tutaj:

http://www.cowonglobal.com/zeroboard/zboar...;bmenu=download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam f/w 2.21 i gdy chce wgrac 2.46 to potrzebuje czegos jeszcze oprocz tego? : http://www.cowonglobal.com/zeroboard/zboar...;bmenu=download

nic wiecej, jesli chodzi o fw. standardowo trzy foldery w srodku o,1 i 2. ale na pewno przydalby ci sie jeszcze font patch, by poprawic grubosc czcionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności