Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2023 o 15:18, timecage napisał(a):

Coś starego, ale dla mnie zupełnie nowego.

Kolorowe, namacalne, fajne i w trybie SP brzmi znakomicie.

 

image.png

image.png

 

Kupiłem sobie podobny model za pierwszą pensję z roboty w UK lata temu. Nie mam pojęcia co się z nim stało, ale tak naprawdę, niemogę sobie przypomnieć choćbym nie wiem jak się natężał :)

 

Szkoda, bo bardzo lubiłem ten format. W porównaniu do krowiastych Discmanów to był mega futurystyczny sprzęt, zwłaszcza u nas. Ten mój miał tylko jeden, za to GIGANTYCZNY minus - grał za cicho nawet jak na Sony. Pamiętam że kompresowałem sobie albumy w Audacity po próg clippingu żeby się dało głośniej posłuchać.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zdzichon napisał(a):

 

Kupiłem sobie podobny model za pierwszą pensję na emigracji w UK lata temu. Nie mam pojęcia co się z nim stało, ale tak naprawdę, niemogę sobie przypomnieć choćbym nie wiem jak się natężał :)

 

Szkoda bo bardzo lubiłem ten format. Ten mój miał tylko jeden, za to GIGANTYCZNY minus - grał za cicho nawet jak na Sony. Pamiętam że kompresowałem sobie albumy w Audacity po próg clippingu żeby się dało głośniej posłuchać.

 

Mój z podpiętymi MSR7SE już na połowie głośności gra BARDZO głośno, na granicy gdzie byłbym w stanie słuchać bez krzywienia się. Także pewnie kwestia modelu.

A format bardzo fajny, akurat w połowie między wytrzymałością i kompaktowością kaset a jakością i wygodą CD. No i na pewno pomaga fakt, że NetMD pozwala używać ten format niemal jak współczesny DAP.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, timecage napisał(a):

akurat w połowie między wytrzymałością i kompaktowością kaset a jakością i wygodą CD

 

dokładnie

 

33 minuty temu, timecage napisał(a):

No i na pewno pomaga fakt, że NetMD pozwala używać ten format niemal jak współczesny DAP.

 

niestey miałem wersję wcześniejszą. Nagrywałem po optylu puszczając płytę jak z kasety. Musiała przelecieć 1:1. Początkowo z Playstation 2, bo to było jedyne urządzenie jakie miałem wyposażone w wyjście optyczne :) Szczyt komfortu to to nie był, dlatego też szybko przeskoczyłem na mp3 jak się pojawiły 1GB w rozsądnych pieniądzach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Tytus1988 z tej trójki spędziłem 30 min z fh3 bawiąc się tipsami i ogólnie mam problem z ich dopasowaniem jedynie czarne jakoś mi w uchu leżały więc narazie na chwile wypadły słabo, z fh5 nie miałem żadnych problemów więc z góry założyłem że będą łatwe 😉 hifimany i hp151 miałem na głowie dosłownie chwile ale weekend przed nami 😉

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem szaro, ale na szczęście fizyczne nośniki potrafią dodać trochę koloru nie tylko poprzez zapisaną na nich muzykę.

 

image.pngimage.pngimage.png

  • Like 9
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuQi napisał(a):

MDR-Z7M2


IMG_1348.jpeg

To nówki czy używki ? 

Czym właściwie róznia się M2 od M1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zdzichon napisał(a):

To ty mi podkupiłeś. Za długo się targowałem :) Odezwij się jak się znudzą.

To te od Kuropa ?

Czytając linki od @LuQi wydaje się że M2 są lepsze bo Siódemki są ogólnie ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Corvin74 napisał(a):

chciałem czerwony… ale jest czarny SPL PHONITOR X z DAC

Ładny, ale zawsze można przemalować na czerwony. a kto bogatemu zabroni.😁

A tak na poważnie niech dobrze służy i daje dużo frajdy z muzyki.🙂

 

Edytowane przez pablo650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione.

Jednak muszę przyznać że gra to inaczej przy innych strojonych słuchawkach.

 

 

kupp.png

22 godziny temu, hex4986 napisał(a):

Dotarło takie coś:

d99e2210281f08cf8aab4fdde34ef536.jpg

 

W dniu 10.10.2023 o 19:00, Corvin74 napisał(a):

Testowałem… spodobał się bardzo…

chciałem czerwony… ale jest czarny SPL PHONITOR X z DAC

 

IMG_0595.jpeg

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/spl-phonitor-x-review-dac-headphone-amp.21114/

Edytowane przez marco-polo
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna płyta a mówią, że jedyna słuszna wersja to Unmastered. 😊 Moja ulubiona, na równi z Companion.

IMG_2973.jpeg
 

IMG_2974.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zgreg napisał(a):

@marco-polo V4i

To "chińczyk" z ali? Rozwiń temat jak to gra.

Miałem go na tranzystorowym i na lampce. Gra bardzo naturalnie, zmiękcza spólgłoski, bardziej ciepło i jest szczegółowość, czuć bas .Wokal bardzo naturalny, góra równa. Ogólnie to wiadomo gra inaczej na innych słuchawkach w zależności jak są dostrojone. Usunął mi ze słuchawek gdzie bass był jak surround na bardzo naturalny i dynamiczny. Scena inaczej soundstage jest bardzo dobry. Jest mniejszy od bursona 5vi-D. Ma z 7mm2. O ile się nie mylę to wysyłają z socketem. Brak zniekształceń. Moim zdaniem porównując do bursona, którego też posiadam to grają moim zdaniem identycznie. Możliwe że są jakieś różnice ale dla mnie ciężko je zauważyć. Jednak grają porządnie.

Jako źródło to K.GUSS z Bursonem 5vi-D a końcowe źródło to lampa.

Kabel dołączony to przypuszczam że to Canare L-4E6

Tutaj recenzja.

 

IMG_20231013_221835.jpg

Ma też tą drugą wersję a w niej zainstalowane op-ampy z chipem OPA1612

W tym drugim brak tego click co było w pierwszej edycji i jest przełącznik z tyłu.

W tym youtube jest link z kawałkami utworów .wave do pobrania i te próbki co on odsłuchiwał i porównywał z tymi opampami można pobrać

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności