Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po prostu ciekawy, ile można wydać na woreczki foliowe. Dopiero jak się dowiem to ocenię czy to śmieszne. Ale z twojej reakcji wynika, że jest na to duża szansa.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, saudio napisał:

Dzwoniłem, miałem do niego podjechać i kupić, ale taniej znalazłem w Japonii, nawet jak mi 2 razy Vat naliczyli (ebay i celnicy w PL)

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lobuz1 napisał:

nawet jak mi 2 razy Vat naliczyli (ebay i celnicy w PL)

Można spytać jak argumentowali polscy celnicy naliczając drugi raz VAT i zapewne jeszcze opłatę za obsługę celną ? Czy próbowałeś im przesłać skan meila od eBay/PayPal jako potwierdzenie już opłacenia VATu ? 

 

EDIT. Aaa już widzę opisałeś sprawę w innym temacie. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2022 o 16:35, Dirian napisał:

 

Moim zdaniem gra całkiem neutralnie (ale na pewno nie analitycznie), z lekkim ociepleniem dolnych tonów. Fajnie się paruje z nieco cieplejszymi słuchawkami (np. świetnie mi gra z LCD-2 CB czy Oriveti New Primacy). Dla mnie to bardzo uniwersalne granie i jestem mega z Gryphona zadowolony - dostałem w 100% to czego szukałem, zarówno dźwiękowo jak i użytkowo. Miałem dość DAP-ów przez ich mozolne działanie i często niedopracowane systemy, a tutaj operuję na telefonie, dźwięk leci bezprzewodowo po LDAC i nie słyszę żadnych różnic względem połączenia kablowego na streamingach (Spotify, Tidal, Apple Music). Połączenie jest stabilne, nic nie przerywa, nie trzeszczy - dla mnie baja :)

 

Fajnie działają też cyfrowe filtry - Xbass, Xspace. Z reguły takie efekty brzmią sztucznie w innych urządzeniach, a tutaj da się ich używać z powodzeniem. 

 

Do Diablo nie mam porównania.

XBass i XSpace są analogowymi efektami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dj1978 napisał:

Atoll IN200 Singature - przyjechał na testy i nie mógł już wyjechać.

Tworzy świetny i mocny tercet z Ares II i Pylon Diamond 25.

A i dziurka słuchawkowa całkiem przyzwoita, K701 pędzi bez problemu🙂

 

20220212_123244.jpg

Pogratulować, co napędza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jd1210 napisał:

Pogratulować, co napędza?

Gra z Pylon Diamond 25, testawiłem kilka wzmaków (Musical 5si, Roksan K3, Hegel 95) i Atoll zgrał mi się najlepiej. Najgorzej wypadł Cyrus One Cast.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Gra z Pylon Diamond 25, testawiłem kilka wzmaków (Musical 5si, Roksan K3, Hegel 95) i Atoll zgrał mi się najlepiej. Najgorzej wypadł Cyrus One Cast.

Roksan K3 nie podszedł z Pylonami, za agresywny chyba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jd1210 napisał:

Roksan K3 nie podszedł z Pylonami, za agresywny chyba? 

Nie to, że całkiem nie podszedł, Atoll zagrał jednak z największym życiem, z taką świeżą barwą. Tworzył dla mnie najlepiej wciągające przedstawienie muzyczne z piękną holografią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dj1978 napisał:

Nie to, że całkiem nie podszedł, Atoll zagrał jednak z największym życiem, z taką świeżą barwą. Tworzył dla mnie najlepiej wciągające przedstawienie muzyczne z piękną holografią.

Mi się np. w IN100 bardzo średnica i wysokie podobały. Oderwanie od głośnika i reszta też super, tylko bas był taki napompowany. Z tych co u sąsiada słychać a nie u ciebie.  IN200 to klasa wyżej jakby nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dj1978 napisał:

Tak, oba sprzęty o dziwo szybko się sprzedały, bo zachciało się nowych wrażeń🙂

Też kiedyś przymierzałem się do Pylon Diamond 25, ale nigdy ich nie słuchałem i skończyło się na Fyne Audio F501. Rozumiem, że jest progres skoro zmieniłeś. Wymiana Rotela A14 na Atolla IN200 to na pewno krok do przodu.

Wpadł w moje ręce staruszek odtwarzacz CD200 i zakochałem się w Atoll- nasycone brzmienie, solidnie wykonany sprzęt (obudowa z grubej blachy, przedni, konkretny panel z aluminium, made in France robiony jak custom w szopie czy stodole a nie taśma) 😀. Gdybym nie kupił niedawno Rotela to wziąłbym na testy i jestem przekonany, że finalnie zakupił IN300. Rozkręciłem i przedmuchałem ostatnio mojego cedeka. Jak ktoś chce kupić Rotela RA-1572MKII to jest do wzięcia. 😀

5ABD244F-A331-4B82-A783-637616D57B8D.jpeg

F6E6CA59-3249-4E0E-9B92-5B12B709AC4F.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lobuz1 napisał:

Też kiedyś przymierzałem się do 

Pylon Diamond 25, ale nigdy ich nie słuchałem i skończyło się na Fyne Audio F501. Rozumiem, że jest progres skoro zmieniłeś. Wymiana Rotela A14 na Atolla IN200 to na pewno krok do przodu.

 

 

 

Najpierw była wymiana na Diamond 25 i juz na Rotelu było słuchać poprawę względem Fyne, zyskało zróżnicowanie basu, ewidentna poprawa czytelności średnicy, więcej wydobywa dźwięku z głebi sceny. Góra pasma zyskała na rozdzielczości, takie bardziej szlachetne wybrzmienia. Doszedł Atoll i jeszcze te wrażenia spotęgował.  Krótko mówiąc, to jest to🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dj1978 napisał:

 

Najpierw była wymiana na Diamond 25 i juz na Rotelu było słuchać poprawę względem Fyne, zyskało zróżnicowanie basu, ewidentna poprawa czytelności średnicy, więcej wydobywa dźwięku z głebi sceny. Góra pasma zyskała na rozdzielczości, takie bardziej szlachetne wybrzmienia. Doszedł Atoll i jeszcze te wrażenia spotęgował.  Krótko mówiąc, to jest to🙂

 

No to pięknie. Fajne jest gonienie tego króliczka. Nie lubię tylko szukać klientów na sprzęt, który jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności