Skocz do zawartości
  • 0

Beyerdynamic - 770 czy 990? Jaka impedancja?


CCpl

Pytanie

Witam forum ponownie,

 

szukam słuchawek nausznych lub wokółusznych i przewodowych. Wybór padł na Beyerdynamic, tylko ....które?

 

Posiadam:

- smarkfon Redmi 7A (być może go zmienię na LG V30).

- player Sandisk z BT

- DAC BT - ES 100 MK2

- Amplituner Onkyo TX 8250

- starą "Kambodżę" - wzmacniacz A1 Mk3 :)

i planuję dokupienie playera typu FiiO M6 lub AM8 Pro lub podobnego (by zastąpić Sandiska).

 

Które słuchawki Beyerdyanmic - 770 PRO czy 990 PRO będą lepsze? I o jakiej impedancji wybrać?

 

Które są bardziej uniwersalne, które lepiej zagrają?

 

Chciałbym słuchać w domu głównie z PC-ta, przez ES100. Czasem z Onkyo. Poza domem z komórki, a także z playera.

 

Dzięki za podpowiedzi!

 

Pozdr. CC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na wstępie  - dziękuję za feedback, bo myślałem, że ten dział jak i inne trochę zdechł (mimo dużej liczby zarejestrowanych użytkowników).

 

20 godzin temu, earnam napisał:

Jak pc lub es100 lub komórka to chyba wiecej niz 80 ohm bym nie szedł.

Co do podstawowego pytania - mają być otwarte czy zamknięte?

 

Wolałbym zamknięte, aczkolwiek nigdy nie miałem porządnych słuchawek, najdroższe to Senki za jakieś 200 zł (nie były złe od strony akustycznej, ale kabel się w nich dosłownie rozleciał).  I nie mam doświadczenia. Na podstawie przeczytanego przed chwilą artykułu znanej sieci sklepów audio - wynika, że zamknięte są lepsze, bo dają lepszą izolację od otoczenia. Więc wstępnie - wolę zamknięte.

 

19 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Jest wiele opinii na forum na temat tych modeli :)

Tak w skrócie, gdybym kupował Beyery do sprzętu przenośnego - to DT770 32 om. Jeżeli do wysokiej klasy toru stacjonarnego ze wzmacniaczem słuchawkowym, to DT880 600 om :)

 

Będę czytał forum, z zakupem mi się za bardzo nie spieszy (wyjazd). Ale muszę poczytać, bo jestem kompletny noob w tym temacie.

Właśnie się bałem takiej odpowiedzi, - że, nie ma słuchawek uniwersalnych :)

 

Poczytam forum i jak będą jakięś kolejne pytania (a będą :) ), to wrócę z pytaniami. A jak ktoś ma ochotę coś dopisać, to chętnie oczywiście poczytam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, CCpl napisał:

Na wstępie  - dziękuję za feedback, bo myślałem, że ten dział jak i inne trochę zdechł (mimo dużej liczby zarejestrowanych użytkowników).

 

Nie zdechł, tylko pytań o to czy kupić DT770/880/990 były setki, nie zawsze się ludziom chce po raz kolejny powtarzać to samo ;)

DT770 32 ohm to moim zdaniem udane słuchawki i do tego łatwe do napędzenia. Ale (jak każde), mają swój charakter - czyli grają trochę wycofaną wyższą średnicą, z podbitym basem i sopranami. Czy Tobie się spodoba ich dźwięk, to nikt przez Internet nie odpowie, bo to trochę jak pytanie "nigdy nie jadłem w restauracji X, myślicie że która potrawa będzie mi najbardziej smakować?" ;) Polecam wizytę w mp3store i posłuchanie modeli w przedziale cenowym, który Cię interesuje, to sam się przekonasz, które Ci najbardziej pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytat

 

Nie zdechł, tylko pytań o to czy kupić DT770/880/990 były setki, nie zawsze się ludziom chce po raz kolejny powtarzać to samo ;)


 

 

No tak :)

 

Co do mp3store - to blisko mnie, więc wpadnę do nich.

 

A co sądzicie o DT 990 Black Edition Special, Straight Cabel 250 Ohm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.07.2020 o 10:36, CCpl napisał:

Jeszcze do końca nie wiem, które wybiorę - otwarte czy zamknięte.

Do warunków domowych, gdzie nikt nie gdera nad uchem, polecam otwarte lub półotwarte. Przez lata używałem zamknięte. Od niedawna mam otwarte i półotwarte i nie chcę już wracać do zamkniętych.

Jeśli będziesz je używać na mieście to tylko zamknięte. Ewentualnie doki na miasto a otwarte w domu.

Bezpieczna opcja to 32 om. Przy 250 omach może okazać się, że będzie dla Ciebie za cicho poza domem.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności