Skocz do zawartości

Samsung Yp-u3


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Samsung YP-U3 to kontunuacja lini YP-U1 i YP-U2 .

 

Od tego ostatniego wizualnie rózni się tym że przezroczysta , podświetlona

-irytujacym niebieskim światłem osłona bagnetowego USB została w najnowszym

Samsungu znacząco ograniczona .

 

U3 nadal świeci sie więc na błękitno - ale w znacznie mniejszym stopniu niż U2

Podobnie jak YP-U2R także U 3 będzie miał radio z RDS-em

 

 

samsungou6.jpg

 

SoC Sigmatela STMP35xx z U 1 i U 2 został zastąpiony własnym chipsetem Samsunga

 

YP-U3 ma trzy wersje pamięciowe 1 GB 2 GB i 4GB

wymiary 25.4 x 80 x 11mm , ekran OLED , czyta

MP3 , WMA i ogg a wbudowany akumulator starcza

max na 15 godzin odgrywania muzyki .

 

 

Czy jest to nowy S5L8424 tego jeszcze z całą pewnością nie wiemy , ale

bardzo jest prawdopodobne że właśnie tak jest >>

http://www.samsung.com/products/semiconduc...424/S5L8424.htm

 

YP-U3 bardzo szybko powinien znalezć się na polskim rynku , produkowany ma być

bowiem w trzech fabrykach z których jedna - europejska zlokalizowana jest na Słowacji

( pozostałe to Korea i Chiny )

 

Wprowadzenie do sprzedaży YP-U3 zbiegło się z oficjalnym wycofaniem z produkcji

nie tylko YP-U2 i YP-F2 , ale także bardzo cenionego Samsunga YP-Z5. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy garść nowych zdjęć Samsunga YP-U3 w zrobionych na tle poprzednika YP-U2

oraz Creative`a Zena Stone , Clixa 2 generacji , Meizu M 6 , czy iPoda Video :)

 

Szkoda tylko że nowy Samsung robi wrażenie modelu znacznie bardziej "plastikowego" niz U2 .

Zresztą nie tylko zdjęcia ale i waga 22 gramy - przy wymiarach 25,4x80x11mm :unsure: zdają sie to sugerować .

 

Test%20U3%20(13).jpg

 

Test%20U3%20(6).jpg

 

Test%20U3%20(8).jpg

 

Test%20U3%20(15).jpg

 

Test%20U3%20(7).jpg

 

Test%20U3%20(9).jpg

 

Test%20U3%20(10).jpg

 

Test%20U3%20(14).JPG

 

Test%20U3%20(1).jpg

 

Test%20U3%20(4).jpg

 

Test%20U3%20(5).jpg

 

Test%20U3%20(2).jpg

 

Test%20U3%20(3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ten odtwarzacz sam się trzyma na tym plastikowym sztyfcie USB, czy trzeba go podtrzymywać ręką? ;]

 

ale ogólnie wygląda całkiem nieźle :]

 

zależy od portu USB ale generalnie jest stosunkowo lekki i trzyma się na wtyczce.

 

Mam problem z trybem UMS da się go jakoś wymusić?

 

Odtwarzacz bardzo fajny, gra ładnie (jak na dołączone słuchawki) soft chodzi szybko i sprawnie.

Trochę miałem problemu z przywyknięciem do dotykowej klawiaturki ale teraz już operuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Mrygadełko" ma trzy tryby świecenia jak i możliwość wyłączenia go. A mi to się wogóle podoba. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire - nie wiem czy miałes okazję widziec YP-U3 z bliska ?

On naprawdę prezentuje się bardzo atrakcyjnie , znacznie ciekawiej niż jego poprzednicy . :)

 

img0048fd7.jpg

 

20070608014251429bd5.jpg

 

20070608014054855yh9.jpg

 

02gh1.jpg

 

W porównaniu do Twojego Sony E010 Samsung jest minimalnie dłuższy

( choć bez " skuwki " Walkmana różnica jest wyrazniejsza )

 

 

IMG_2848.jpg

 

IMG_2849.jpg

 

Weryfikuje wcześniejsze informacje na temat hardware YP-U3 - różni się on

zasadniczo od poprzedników - koreańska firma wreszcie zrezygnowała z stosowania SoC-ów Sigmatela

w swoich najtańszych playerach (YP-U1&YP-U2 oraz YP-F1& F2 były oparte o STMP3550) i zaplikowała do

YP-U3 ten sam własny chipset ( sygnatura KGA0E000BA) który od ponad pół roku sprzedawała Iriverowi

m.in do modelu S10 i S7 . Jest to jedna "wszystkomająca " kość KGA0E000BA na którą się składają

się następujące elementy- 1) własny mikrokontroler ARM Samsunga S5L8700 Blues z pamięcią NOR

2) codec WM8731L Wolfsona 3) pamięć podręczna SDRAM , 4) oraz pamięć stała NAND.

 

inand3jv7.jpg

 

bluesbv2.jpg

 

2remotestpg8.jpg

 

openbnl1.jpg

 

usbinbnnkw9.jpg

 

oledbpf2.jpg

 

usboutbac2.jpg

 

Radio w modelu YP-U3 to Silicon Laboratories Si4703 ( tuner z RDS-em )

lub Si4702 (wersja bez RDS-u ) > ten drugi chip ( bez RDS) ma także na

pokładzie iRiver T60 oraz Sandisk Sansa Express ( wersja z radiem oczywiście )

 

Ciekawe że oparty o Sigmatela STMP 3550 poprzednik "trójki " YP-U2 w swojej

ostatniej wersji z radiem wyposazonym w RDS też używał tunera Silicon Laboratories

Si 4701 , choć jego pierwotna wersja z radiem bez RDS-u ( na zdjęciach poniżej )

używała chipu radiowego zupełnie innej fimy Philipsa TEA5767.

 

( Podobna zmiana zaszała w "medalionowym" Samsungu YP-F2 , który od YP-U2

różnił się tak naprawdę jedynie designem obudowy)

 

373227278312fc624eu2revij6.jpg

 

373227278312fc624eu2revtu9.jpg

 

373227278312fc624eu2revph8.jpg

 

373227278312fc624eu2revqo8.jpg

 

373227278312fc624eu2revwf6.jpg

 

373227278312fc624eu2revjn0.jpg

 

"Medalionowa " odmiana YP-U3 - czyli Yepp F2

 

373227278315940762f2teaxm7.jpg

 

373227278315940762f2teawj8.jpg

 

373227278315940762f2teasw3.jpg

 

373227278315940762f2teawj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire - nie wiem czy miałes okazję widziec YP-U3 z bliska ?

On naprawdę prezentuje się bardzo atrakcyjnie , znacznie ciekawiej niż jego poprzednicy . :)

 

nie tylko widziałem ale też i odsłuchiwałem, a tych kolorów były tylko biały (tfuu), niebieski (ałaaa) i czarny (cool) :> , a że ładniejszy niż poprzednie Ux to małe pocieszenie ;) ogólnie do wyglądu nie mam zastrzeżeń (oprócz okropnej, plastikowej, wysuwanej "tyczki" usb) ...tylko te kolory, mimo że mój ulubiony kolor to niebieski to na ten w wersji samsunga nie mogę patrzeć o.O choć na T-shircie wyglądałby świetnie :D

 

P.S. w Polsce lub w Europie są kolory zielony (nice) lub różowy (kwaiii)? Różowy byłby na prezent dla kolegi :)

 

Edit

 

ah widze, że na stronie samsunga są to pewnie możne je gdzieś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy będzie on widoczny jako dysk wymienny??

 

Niestety nie ponieważ zarówno wersja amerykańska jak i europejska to urządzenia MTP. Jedynie wersja azjatycka jest widzialna jako dysk przenośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie dyskiem wymiennym ale można na niego zgrywać inne pliki niż muzykę (czyli jako pendrive) ale na kompie musi byc winXP+sp2+wmp10. Należy kopiować do katalogu "Data" urządzenia przez eksplorator Windows - niestety nie widać ilości dostępnego miejsca na odtwarzaczu.

Ja spełniam wszystkie warunki: mam xp2 sp2 +wmp11 lecz nie do końca zgadzam się z tym co napisałeś.

U mnie wygląda to następująco: pliki nie będące muzyką kopiuje do którego folderu chce (czyli stworzonego w katalogu głównym folderu prywatne) to pierwsze primo. Drugie primo dotyczy wolnego miejsca. Ja mogę sprawdzić poprzez:mp3gk8.jpg lub w odtwarzaczu. Jestem świeżo upieczonym właścicielem więc mogę sie mylić. nie mam też wersji azjatyckiej. Prosze o odpowiedź

 

 

pozdrawiam Kamilloi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magdabp można sie połasić na inne odtwarzacze w tej cenie ale ten spełnia wszystkie twoje warunki (tylko musisz posiadać minimum xp sp2 wmp10) i śmiga jak niewiem, po za tym ładny dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spełniam wszystkie warunki: mam xp2 sp2 +wmp11

 

może to przez WMP11 a nie 10? jeśli tak to należy się tylko cieszyć :)

 

@magdabp każdy player będzie miał możliwość przenoszenia dowolnych plików (w zakresie na jaki pozwala format pamięci) tylko będzie się to obywało na trochę innych zasadach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sapphire Bardzo możliwe ale na razie nie mam możliwości sprawdzić czekam aż kumple wrócą z wakacji to sobie po przesyłamy troszkę ale i tak sie ciesze.

 

Przydała by sie jakaś "wideo recenzja" tego "dzipa" :P bo jest interesującą maszyną ja na razie nie mam kamery ale może jakiś inny posiadacz by się pokusił. Zdjęcia nigdy nie oddadzą tego co jest ważne.

Mnie najbardziej brakuje ŁADOWARKI USB i kawałka przedłużacza (ten musiałem pożyczyć od IRdy).

Wyliczając wady to instrukcja w pudełku jest obskurna trzeba przeczytać tą z płyty (chyba nikt tego nie robi ;) ). Do zalet na pewno estetyczny wygląd ogromna liczba ustawień EQ użytkownika i DNSe. Nie jestem specem od dźwięku ale ten też bez zarzutu. Cóż więcej chcieć.... No może wygrać go w konkursie (tak jak ja B) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności