Skocz do zawartości

[iem Czy Doknałówki] Jaka Jest Różnica?


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam za moje banalne pytanie, ale czytająć to forum widzę.... zamiast kupować dokanalówek dorzuć do IEM'ów. I teraz pytanie - czy jest to firma, czy może typ słuchawek? Jeśli tak to czym one się różnią od np. ep 630 czy cx300?

 

IEMami określa się słuchawki douszne posiadające przetwornik armaturowy (Shure, Etymotic, Westone, Ultimate Ears i pare innych firm) a dokanałówkami - słuchawki douszne które mają zwykłą membranę (jak w 99% słuchawkach na rynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IEMy różnią się od dokanałówek głównie tym, że wchodzą dużo głębiej w kanał słuchowy. Wykorzystują także przetwornik armaturowy (wyjątek: Aurvany to dokanałówki a mają armaturę i E2 które mają membrane a są IEMami). Dają one także dalece lepszą izolację od dokanałówek, dzięki czemu są wykorzystywane przez muzyków na scenie (w końcu IEM = In Ear Monitors).

 

przetwornik armaturowy to na czym dokładnie on polega? Jak to wygląda?

http://www.prosoundweb.com/sr/lsi/iem/101.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IEMy różnią się od dokanałówek głównie tym, że wchodzą dużo głębiej w kanał słuchowy. Wykorzystują także przetwornik armaturowy (wyjątek: Aurvany to dokanałówki a mają armaturę i E2 które mają membrane a są IEMami). Dają one także dalece lepszą izolację od dokanałówek, dzięki czemu są wykorzystywane przez muzyków na scenie (w końcu IEM = In Ear Monitors).

 

To jest IMO bardzo dyskusyjna sprawa. Jakbym chciał to bym wepchnął do ucha Aurvany głębiej niż moje E4 wiec tu raczej nie o to chodzi.

 

Ja bym jednak obstawiał przy podziale IEM/dokanałówki na podstawie tylko i wyłącznie budowy przetwornika ( a jak nie to ban :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokanałówki to słuchawki membranowe z nakładkami silikonowymi (jak EP630)

IEM to słuchawki z przetwornikiem armaturowym (taki choćby mikroprocesorek zastępuje membranę), zazwyczaj droższe niż dokanałówki

P.S -> na forumrowerowe.org był gość o takim samym nicku. To Ty czy przypadek?

===

W mordę, wystarczyło iść do kibla a tu tyle odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał to bym wepchnął do ucha Aurvany głębiej niż moje E4 wiec tu raczej nie o to chodzi.

Tak ale przy normalnym użytkowaniu to właśnie E4 są dużo głębiej w uchu

 

A co rozumiesz przez normalne użytkowanie? Równie dobrze mogę powiedzieć, że jedynie ER4 to IEMy bo wchodzą do ucha zdecydowanie najgłębiej... ale już koniec tych dywagacji, mod ma zawsze rację.

 

A tak naprawdę nie ma jednoznacznej definicji IEMów

 

( a jak nie to ban )

Ale przecież nie możesz nikogo zbanować :D

 

Ale zawsze moge zmusic kogos do przymusowego "odpoczynku" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S -> na forumrowerowe.org był gość o takim samym nicku. To Ty czy przypadek?

jaki był jak był, ciągle jest :) tylko ostatnio nie pisze. Pewnie że to ja, jak widzisz Martinuz to to moge być tylko ja. Widze ze nareszcie jakiś biker :)

 

Dzięki za uświadomienie mnie co do iemów i doknałaówek. Thx wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności