Skocz do zawartości

Sprzęt Stacjonarny Cd,dvd,kolumny,kabelki


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy ten 945 może jeszcze teoretycznie pójść za sensowniejsze pieniądze ale zobaczymy...

 

malo jest w necie o tym cd ale moze warto? cholera wie, RCD mam polecam bo wiem co prezentuje co wyzej opisalem.

 

"zbiorczym" pilotem i wtedy rozumiem, że ktoś sprzedając np. samego "cedeka" nie chce pozbawiać się sterowania resztą kompletu jeśli te klocki chce sobie akurat zostawić.

 

tez tak moze byc gdyz RCD-930ax i RA-931 szly w kompletach ale i osobno wiec nie wiem, w kazdym razie ja do Denona mam pilot , do Rotela nie a stan idealny wiec po prostu trzeba trafic.

 

 

może zakupię AL jak będą po 100 PLN ;p

 

sluszna koncepcja Ogorek, za 100zl do laptopa jak znalazl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Muszę się pochwalić. Potrafię ze swojego SUB-a i stereo uzyskać wiele różnych kombinacji

 

1. To co słuchał @kopaczmopa i @getz, czyli sporo z oryginalnego charakteru kolumn + wzmocniony bas (lekko utwardzony)

2. Bardzo mocny bas

3. Głeboki i mocny

4. Nauczyłem się SUB-em niwelować (zmniejszac) pewne częstotliwpości (np. lekką górkę w okolicy 50 Hz)

 

A to wszystko fazą i odcięciem. Oczywiscie zajęło mi to trochę czasu ale się opłacało.

 

Najzabawniejsze jest to, ze doszedlem do wniosku, ze najlepiej mi odpowiada oryginalny charakter Yar z bardziej rozciągniętym w dół basem (nieznacznie).

Wtedy SUB jest odciety na 40Hz (minimalne odciecie) i faza jest tak ustawiona ze czuć bardzo delikatnie (praktycznie nieznacznie) to rozciągnięcie (bez SUB-a na płycie testowej bas 40Hz praktycznie jest niesłyszalny co i tak jak twierdzi @getz ma małe znaczenie bo gitara basowa gra najnizej 42Hz -> ale jednak jej pogłos, czy to moze cos innego słychać też własnie w granicach 30-40Hz). Co wiecej SUB wtedy nieznacznie zmniejsza górke na Yarach w okolicy 50Hz

 

Ta magia YAR, ta szczegółowość i przestrzeń wymaga chyba takiego a nie innego basu. Co ciekawe -> na filmach też się sprawdza.

 

Oczywiscie paroma przyciskami na pilocie SUB-a mogę szybko ocieplić całość,dodać basowi potęgi i na niektórych filmach to się sprawdza, ew. na bardziej komercyjnej muzyce ...

 

Ale okazuje się, ze konstruktorzy wiedzieli co robią ...

 

Dlatego nie wiem @kopaczmopa, czy ocenianie kolumn po potędze basu ma sens. Przy takim mocnym, konturowym dobrze kontrolowanym basie zauważyłem, ze tracę z przekazu to co najorginalniejszego w YARach i muzyce -> wlasnie przestrzen i wybrzmiewanie instrumentów. A teoretycznie bas wcale wtedy nie dominuje ...

 

*************************

 

Czytałem i słyszałem już dobre rady, że jak słychać mocno wybijające się talerze i to co nam wydaje się wysokimi tonami to wtedy z reguły oznacza to zniekształcenia wysokich tonów. Idealne wysokie to takie, które są ale się nie narzucają. To samo dotyczy też basu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wiem @kopaczmopa, czy ocenianie kolumn po potędze basu ma sens. Przy takim mocnym, konturowym dobrze kontrolowanym basie zauważyłem, ze tracę z przekazu to co najorginalniejszego w YARach i muzyce -> wlasnie przestrzen i wybrzmiewanie instrumentów. A teoretycznie bas wcale wtedy nie dominuje ...

 

chodzilo mi tylko o to Ogorek o to ze wolalbym uzyskac odpowiedni bas ( tzn taki jaki chce miec) z 2 kolumn niz dodawac SUB gdyz dzialaloby to na moja psyche ze zle kolumny dobralem. Rozumiesz, wrazliwosc za prawie mlodu :P

 

U mnie tez bas nie ma super potegi wiec absolutnie nie dominuje. Mi tylko chodzilo o uslyszenie u Ciebie jak radza sobie same Yary bez wspomagania i mam nadzieje ze kiedys uslysze:) Dociekliwy jestem ot co:)

Bys posluchal jak graja moje Mission to bys sie chyba nawet zdziwil - sluchalem u wuja na wiezy technicsa Amy Winehouse i sobie ja zgralem - u mnie mimo ze podlogowki ( u niego kolumienki z 11 albo max 13cm basowcem) to dzwiek mniej basowy i zdecydowanie bardziej detaliczny niz u niego. Ostatnio zreszta jestem szalenie zadowolony z tego co udalo mi sie zlozyc, przyjdzie czas zmian to cos zmienie, poki co jest naprawde dobrze.

Nie lubie dominacji basu ale lubie mocny bas i brak dominacji reszty czestotliwosci.

 

Spac nie moge bo kabla za 500 nadal nie dostalem :)

 

PS. Twoj sernik przyniosl mi szczescie Ogorku - przyjeli mnie dziady :P teraz czas na podjecie diecezji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta magia YAR, ta szczegółowość i przestrzeń wymaga chyba takiego a nie innego basu. Co ciekawe -> na filmach też się sprawdza.
pewnie dlatego, ze Twoje Yary maja bardzo dobre zejscie i stad nie potrzeba im az tak subwoofera - oczywiscie w muzyce, bo w filmach to zawsze sa to lepsze wrazenia :P
Dlatego nie wiem @kopaczmopa, czy ocenianie kolumn po potędze basu ma sens. Przy takim mocnym, konturowym dobrze kontrolowanym basie zauważyłem, ze tracę z przekazu to co najorginalniejszego w YARach i muzyce -> wlasnie przestrzen i wybrzmiewanie instrumentów. A teoretycznie bas wcale wtedy nie dominuje ...
miedzy innymi dlatego jestem generalnie przeciwnikiem subwoofera w stereo. drogie toto (rowniez wykonujac samemu), efekt zalezy od uzytych frontow, ale majac kase na subwoofer mozna rownie dobrze zrobic podlogowki radzace sobie z basem.
Czytałem i słyszałem już dobre rady, że jak słychać mocno wybijające się talerze i to co nam wydaje się wysokimi tonami to wtedy z reguły oznacza to zniekształcenia wysokich tonów. Idealne wysokie to takie, które są ale się nie narzucają. To samo dotyczy też basu ...
dokladnie, tylko tez nie nalezy przesadzac w druga strone ;)
chodzilo mi tylko o to Ogorek o to ze wolalbym uzyskac odpowiedni bas ( tzn taki jaki chce miec) z 2 kolumn niz dodawac SUB gdyz dzialaloby to na moja psyche ze zle kolumny dobralem. Rozumiesz, wrazliwosc za prawie mlodu tongue.gif
to dosc madre i ekonomiczne rozwiazanie - popieram :)
sluchalem u wuja na wiezy technicsa Amy Winehouse i sobie ja zgralem - u mnie mimo ze podlogowki ( u niego kolumienki z 11 albo max 13cm basowcem) to dzwiek mniej basowy i zdecydowanie bardziej detaliczny niz u niego.
takie glosniki i/lub projekt zwrotki. sam niedlugo bede mial "monitorki" na 13cm niskosredniotonowym, ktore ponoc miazdza iloscia basu, ale szczegolowoscia srednicy czy basu juz nie. :P
Nie lubie dominacji basu ale lubie mocny bas i brak dominacji reszty czestotliwosci.
to gdzie ty sie chcesz pchac w super.fi 5? q-jays wlasnie daja bardzo mocny bas, ale jednoczesnie bardzo krotki i ilosciowo neutalnie z wskazaniem na "za malo" (chociaz tu wiele zdzialac moze akurat zrodlo - na moim discmanie jest go akurat)
Spac nie moge bo kabla za 500 nadal nie dostalem smile.gif
hyhy :), jestem ciekaw czy "uslyszysz" jakas zmiane... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gdzie ty sie chcesz pchac w super.fi 5? q-jays wlasnie daja bardzo mocny bas, ale jednoczesnie bardzo krotki i ilosciowo neutalnie z wskazaniem na "za malo" (chociaz tu wiele zdzialac moze akurat zrodlo - na moim discmanie jest go akurat)

 

bo mam przeczucie ze beda mi sie podobac. Shure E530 czy Qjays jednak sa drozsze od UE. Lubie sporo basu, nie ukrywam, nie jestem jednak bassheadem. Zeby to dokladnie okreslic, lubie bas wyraznie slyszec a nie go sobie wyobrazac, choc mam oczywiscie wymagania co do jego szcegolowosci itp. Wolalbym zeby bylo go ciut (ale ciut) za duzo niz za malo. Ilosci w EPkach, JBL czy X3i sa dla mnie za duze.

 

Przy takim mocnym, konturowym dobrze kontrolowanym basie zauważyłem, ze tracę z przekazu to co najorginalniejszego w YARach i muzyce

 

dla mnie na Twoim zestawie bas byl kontroloany ale nie nazwalbym go konturowym. Jednak dobry sub nie przeciaga i nie przegina z basem i to mi sie u Ciebie podobalo.

 

hyhy smile.gif, jestem ciekaw czy "uslyszysz" jakas zmiane... tongue.gif

 

ladnie bedzie wygladal i oprawie go w ramki:)

 

A tak serio - jesli uslysze nikt mi nie uwierzy, jesli nie uslysze bede chcial go sprzedac ale przeciez wtedy nie sprzedam bo napisze ze nie slysze, i co tu poradzic? :) Tak serio to byc moze jesli nie sprzedam go to zostawie sobie do wzmacniacza sluchawkowego, bo tam mam taki kiepski kabel (kabel zasilajacy komputerowy) ze tu istotnie jakas poprawa moze zaistniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi tylko o to Ogorek o to ze wolalbym uzyskac odpowiedni bas ( tzn taki jaki chce miec) z 2 kolumn niz dodawac SUB gdyz dzialaloby to na moja psyche ze zle kolumny dobralem. Rozumiesz, wrazliwosc za prawie mlodu :P

 

Spac nie moge bo kabla za 500 nadal nie dostalem :)

 

PS. Twoj sernik przyniosl mi szczescie Ogorku - przyjeli mnie dziady :P teraz czas na podjecie diecezji :)

 

1. Patrząc z perspektywy zakup SUB-a wydaje mi się zbytecznym kaprysem. Owszem bardzo dużo można nimzmienić - w zalezności od nastroju i potrzeb

ale mógłbym się obyć i bez niego.

 

EDIT >>

 

Mała korekta -> jak kogos stać to faktycznie -> rozciągnięcie basu do pełnych 40Hz i niżej daje odczuwalną poprawę jakości i przyjemności słuchania

Polecam zwłaszcza do monitorków grających np. do 60 Hz. Zamiast dosuwać je do ściany, odsunąć je + SUB.

 

Ale z punktu widzenia ekonomicznego trzeba wydać najmniej 1600 - 2000, zeby "kupny" SUB grał a nie buczał

 

<< EDIT

 

2. A c zym wysłali ? Nie mów ze Pocztą

 

3. Zapraszam za kazdym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio - jesli uslysze nikt mi nie uwierzy, jesli nie uslysze bede chcial go sprzedac ale przeciez wtedy nie sprzedam bo napisze ze nie slysze, i co tu poradzic? :)

Jak nie uwierzy? Na takim audiostereo znajdziesz na bank poklask u części forumowiczów :P

Tak serio to byc moze jesli nie sprzedam go to zostawie sobie do wzmacniacza sluchawkowego, bo tam mam taki kiepski kabel (kabel zasilajacy komputerowy) ze tu istotnie jakas poprawa moze zaistniec.

A co jest w nim kiepskiego? Wykonanie? Czy jest kiepski bo komputerowy a nie "dedykowany do audio"? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie uwierzy? Na takim audiostereo znajdziesz na bank poklask u części forumowiczów :P

 

A co jest w nim kiepskiego? Wykonanie? Czy jest kiepski bo komputerowy a nie "dedykowany do audio"? :>

 

Zgadzam się z przedmówcą. Jak nie maszstabilizatora (jakiegos naprawdę highTech) czy kondycjonera to nie sądzę, żebyś wyczuł róznicę pomiędzy "zwykłym" komputerowym a tym "wygranym".

 

Bo to już musi być voodoo jak sam kabel (sam z siebie) poprawia prąd i co za tym idzie brzmienie ...

 

A sprzedasz via allegro lub przez ogłoszenie na audiosterewo: "audiofilski kabel zasilający, jeszcze nie wygrzany oddam w dobre ręce - PILNE" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie sporo basu, nie ukrywam, nie jestem jednak bassheadem. Zeby to dokladnie okreslic, lubie bas wyraznie slyszec a nie go sobie wyobrazac, choc mam oczywiscie wymagania co do jego szcegolowosci itp. Wolalbym zeby bylo go ciut (ale ciut) za duzo niz za malo. Ilosci w EPkach, JBL czy X3i sa dla mnie za duze.
a wolisz bas dudniacy (UE) czy neutralny z mocnym kopem (qjays)? super.fi 5 kosztuja tyle co qjaysy, wiec nie widze sensu kupowac tych pierwszych. zreszta spojrz do watku o meecie - ja, Dawindyk i fallow dosc szczegolowo sie o tych sluchawkach wypowiedzielismy. rob jak chcesz, ale imo UE sa nieoplacalne. A patrzac na siebie - mi sygnatura brzmieniowa najnizszych grado nie pasuje, a jednak stawiam je wyzej niz chocby px100, ktore balans maja taki jaki mi sie podoba... co do wrazenia malej ilosci basu w qjaysach to wynika to raczej z tego ze jest bardzo szybki i gdy trzeba to "puknie" i to srogo, ale gdy go w nagraniu nie ma to te sluchawki tez go sztucznie nie beda okazywaly - jak to robia np sr-60 czy gorsze sluchawki.
A tak serio - jesli uslysze nikt mi nie uwierzy, jesli nie uslysze bede chcial go sprzedac ale przeciez wtedy nie sprzedam bo napisze ze nie slysze, i co tu poradzic? smile.gif Tak serio to byc moze jesli nie sprzedam go to zostawie sobie do wzmacniacza sluchawkowego, bo tam mam taki kiepski kabel (kabel zasilajacy komputerowy) ze tu istotnie jakas poprawa moze zaistniec.
pewnie na audiostereo bez problemu sprzedasz, a pare osob nazwie cie gluchym ;)... no ale czego sie nie robi dla pieniedzy :P
Mała korekta -> jak kogos stać to faktycznie -> rozciągnięcie basu do pełnych 40Hz i niżej daje odczuwalną poprawę jakości i przyjemności słuchania

Polecam zwłaszcza do monitorków grających np. do 60 Hz. Zamiast dosuwać je do ściany, odsunąć je + SUB.

ja w takim przypadku wole zainwestowac w dobre monitory - cenowo wyjdzie podobnie, a nietyko bas zyskamy :P

 

ups widze ze juz pare osob napisalo o pomysle z audiostereo - no coz tak to jest jak sie otwiera stronke, a pozniej jej nie odswieza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co do tego masz zamiar podpiac... generalnie na poczatek dobry sprzet, na pewno bedziesz zadowolony jesli teraz uzywasz ep-630 czy mx350. z jakimis kolumnami unitry (np zg30, na oryginalnych glosnikach) daje lepsze wrazenia niz np px100, co wg mnie jest dosc dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj oj... altusy. Z tego co czytalem nadaja sie do paru rzeczy- jesli masz 2 kawalki sklejki i chcesz je ze soba zespolic przy uzyciu kleju, to dobrze jest je docisnac altusami. Albo jesli masz dziure w scianie to dobrze ja zatkac altusami. No rozne rzeczy o tych glosnikach slyszalem. U mnie graly przez jakis czas i to w gruncie rzeczy nie graly az tak zle. Specyficznie, ale nie najgorzej, chociaz nie moge tutaj byc przesadnie wiarygodny, bo z domowym audio mialem tyle do czynienia, co z samochodami drogimi, czyli nic.

Moja rada- sprawdz w jakim stanie sa zawieszenia - te gabki dookola membrany. U mnie skruszyly sie dosyc szybko i trzeba bylo wymienic.

 

ps. Chociaz altusy maja swoje niezaprzeczalne zalety- naglosnisz nimi impreze, a co bardziej odwazne damy moga na nie wejsc i tanczyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 90zl!? nie no niezle zdarli z ciebie :D. jeszcze gdyby to nie byly altusy to by mozna tyle powiedzmy wydac ;p. kupujesz zawieszenie na na pabel.pl i wymieniasz je. zdaje sie, ze nawet w tym temacie pisalem jak sie to robi, wiec mozesz przejrzec moje posty z tego watku. calosc cie wyniesie niecale 50zl, a przy ewentualnej (bardzo rekomendowanej przeze mnie) sprzedazy zarobisz troche wiecej grosza. na poczatku zregeneruj je - nie niszcz cewek sluchajac bez zawieszen, pobaw sie altusami, a jak ci juz zbrzydna to je spyl na alledrogo i z kasa jaka ci zostanie bedzie mozna juz cos konkretnego sklecic :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności