Skocz do zawartości

Ape - Jak Podzielic Na Sciezki ?


arimael

Rekomendowane odpowiedzi

Sciagnolem plytke. Okazalo sie ze sa tam dwa pliki cue i ape. Ktos zgral ja w jednym pliku. Co zrobic zeby zamast jednego pliku kazde nagranie bylo osobno ?

 

Można spróbować w mateczniku tej kompresji czyli programie Monkey's Audio >> http://www.monkeysaudio.com/

 

Jeżeli chcesz wypalić CD-R to jest program który zawsze potrafi sobie poradzić z ape i cue

a zwie się Burrrn

> http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/8544....14.beta.2.html

 

A na komputerze Winamp czyta ape podzielone na utwory , aczkolwiek nie pamiętam

czy nie jest do tego potrzebny do tego jakiś dodatkowy plugin . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz plik CUE w notatniku. Tam gdzie jest nazwa pliku z obrazem zmieniasz "wav" na "ape". Ściągasz odpowiednią wtyczkę do foobara. ;) Jeżeli chcesz mieć z tego koniecznie oddzielne pliki to po prostu zainstaluj kodek flac i skonwertuj do kilku oddzielnych plików.

 

[edit]

Ewentualnie tworzysz wirtualny napęd w komputerze, rozpakowujesz ape do wav, montujesz w napędzie i konwertujesz do czego chcesz i jak sobie chcesz (ale pierwszy sposób jest IMO znacznie prostszy i wygodniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnolem plytke. Okazalo sie ze sa tam dwa pliki cue i ape. Ktos zgral ja w jednym pliku. Co zrobic zeby zamast jednego pliku kazde nagranie bylo osobno ?

 

1. Rozpakowujesz monkey do wav (można też foobarem)

2. Sprawdzasz i w razie potrzeby poprawiasz nazwę w cue

3. EACem dzielisz na pliki (w toolsach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz plik CUE w notatniku. Tam gdzie jest nazwa pliku z obrazem zmieniasz "wav" na "ape". Ściągasz odpowiednią wtyczkę do foobara. ;) Jeżeli chcesz mieć z tego koniecznie oddzielne pliki to po prostu zainstaluj kodek flac i skonwertuj do kilku oddzielnych plików.

 

[edit]

Ewentualnie tworzysz wirtualny napęd w komputerze, rozpakowujesz ape do wav, montujesz w napędzie i konwertujesz do czego chcesz i jak sobie chcesz (ale pierwszy sposób jest IMO znacznie prostszy i wygodniejszy).

 

Jak dodac wav do daemona ? Musze miec chyba cue jak on powinien wygladac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonwertuj plik z powrotem do WAV i zamontuj w napędzie plik CUE.

 

Pytanie brzmi co ty chcesz z tym zrobić? Bo jeżeli chcesz tego słuchać na komputerze to polecam opcję nr. 1. Plik CUE zawiera informacje o tym, gdzie kończy się konkretny kawałek, a gdzie zaczyna następny (z tego co pamiętam z dokładnością do 3 miejsc po przecinku). Jeżeli nie masz pliku CUE obraz jest dla Ciebie trochę mało użyteczny - musiałbyś go sam podzielić na fragmenty, ale nie byłbyś w stanie zrobić tego tak dokładnie, żeby jakikolwiek program odczytał informacje z bazy danych i automatycznie otagował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz pliku CUE obraz jest dla Ciebie trochę mało użyteczny - musiałbyś go sam podzielić na fragmenty, ale nie byłbyś w stanie zrobić tego tak dokładnie, żeby jakikolwiek program odczytał informacje z bazy danych i automatycznie otagował.

(lubię offtopy ;) )

Właśnie, na jakiej zasadzie działa automatyczne tagowanie plików? Program (przypuśćmy foobar) porównuje ścieżkę piosenki z bazą danych czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja do takich operacji (dzielenie jednego pliku z *.cue) polecam darmowy programik Cue Splitter. Używam go od tyg i jest znakomity! Szybki i prosty! Żadnej zabawy w konwertowanie ;)

 

Sciagnalem ten program i jak probuje otworzyc nim plik cue to wyskakuje mi komunikat: "Nie mozna znalezc zrodlowego pliku audio okreslonego w pliku cue". O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do takich operacji (dzielenie jednego pliku z *.cue) polecam darmowy programik Cue Splitter. Używam go od tyg i jest znakomity! Szybki i prosty! Żadnej zabawy w konwertowanie ;)

 

Sciagnalem ten program i jak probuje otworzyc nim plik cue to wyskakuje mi komunikat: "Nie mozna znalezc zrodlowego pliku audio okreslonego w pliku cue". O co chodzi?

 

Przeczytałeś moją odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności