Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade Takstar HI 2050, słuchawki półotwarte w zakresie ~300zl


KoRnZYSIEK

Pytanie

Witam wszystkich,

Jestem nową osobą na forum, użyłem opcji "szukaj", ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi, stąd temat :)

 

Przez długi czas używałem Tackstarów HI 2050, z których jestem bardzo zadowolony, ale niestety zaczynają one umierać (uszkodzony kabel przy przetworniku, więc raczej bez szans na  naprawę). Zastanawiam się nad wzięciem tych samych słuchawek w nowym brandzie czyli ISK HF2010 lub "ulepszeniem" ich o coś z półki wyżej. Niestety ze względu na warunki panujące dookoła nie bardzo jestem w stanie samodzielnie ich przesłuchać w sklepie, więc będę musiał się zdać na Waszą opinie.

 

I teraz 2 pytania:

1) Czy ISK HF2010 to faktycznie jedynie rebranding, czy słuchawki coś jednak po drodze straciły ?

2) Czy jest coś sensownego co można kupic w okolicach 300zl ? Jeżeli nie, to jak bardzo powinienem podnieść granicę cenową, aby miało to sens ?

 

Czego oczekuje od słuchawek?
-> Wytrzymałości - słuchawek używam bardzo dużo zarówno w domu przy pracy jak i na zewnątrz, do tego średnio u mnie z dbaniem o nie - będą na pewno nie raz upadać, być ciągnięte za kabel etc. Tutaj Tackstary naprawdę dobrze służyły, mam je już chyba 4 rok i poza regularną wymianą wtyczki oraz lekko rozpadającym się pałąkiem problemów dotąd nie było.

-> Słuchawki półotwarte - z jednej strony jestem przyzwyczajony do "szerszego" brzmienia, z drugiej lubię swoje życie i fakt słyszenia tego co dzieje się na zewnątrz (np. klaksonu samochodu) parę razy już mi je uratował.

 

Jaki sprzęt / warunki?

-> Na zewnątrz napędzane są FIIO X1

-> W domu - najczęściej z komputera, karta muzyczna - Creative Sound Blaster X-FI Titanium HD

 

Jakiej muzyki słucham/jaki dźwięk lubię?

Wydaje mi się, że skłaniam się dość mocno w stronę Basshead'a - jestem fanem dźwięków perkusji/basu i zależy mi z jednej strony na "głębi" (dobrym odwzorowaniu najniższych częstotliowści?), a z drugiej na "czystości" (rozumianej przeze mnie jako dobrej słyszalności detali oraz zmian itp.). Tutaj wydaje mi sie ze Tackstary jak na słuchawki pół otwarte wyjątkowo dobrze się sprawdzały.

 

Jeżeli chodzi o muzykę - jak po nicku można się domyślić wychowałem się na nu-metalu (takim z przełomu lat 90/2000 pokroju pierwszych 3 płyt KoRn'a czy Deftones), ale na tą chwilę słucham muzyki z bardzo różnych gatunków - z grubsza wszystko co nie jest popem/disco/hitami radiowymi. Czyli:

-> Jazzu, nowszego np. Comet is coming, Badbadnotgood lub klasyków zaczynając od Miles'a Davies'a a na okazjonalnym Coltranie kończąc

-> Reagge/ragga/dub, tutaj raczej w strone klasyki - do Marleya do Zion Train

-> Hip-Hop, troche "mądrzejszego" polskiego pokroju Bisza, najczesciej klasycznego "czarnego" np. KRS One, NWA

-> Metalu -w pełnym zakresie od ciężkich rzeczy typu Messugah czy Burzum poprzez lżejszy trash pokroju Slayera na wszelkiego rodzaju rzeczach z pogranicza jak wspomniany KoRn, NIN czy Shining

-> Punku/Ska - polskich klasyków pokroju Dezertera, KSU czy Aliansu do kalifornia punku pokroju Bad Religion czy The offspring (+ wsyzstkie odmiany po drodze, z hardcore włącznie)

-> Rocka - tutaj bardziej wybiórczo - ostatnio urzekł mnie All Them Witches

-> Szeroko pojętej muzyki elektronicznej - od big beatu jak Chemical Brothers czy Prodigy do Goa-/Psycho-Trance (np. Hallucinogen) a na mimalach kończąc (np. Moderat)

I pewnie jeszcze kilku innych gatunków/nurtów o których nie pomyślałem :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez KoRnZYSIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poszukaj używanych Beyerdynamic DT990, powinny się sprawdzić. Tylko nie jestem pewien którą wersję jeśli chodzi o impedancję, najlepsza niby 250ohm, ale nie wiem czy ten sprzęt wystarczająco je napędzi.

ISK HF2010 mają bardziej rozlazłe brzmienie niż Hi2050, ale można je prostym modem ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, te Beyery będą charakterystyką najbardziej zbliżone do Hi2050. Ja się akurat z tych takstarów przesiadłem na Akg k612, ale to zupełnie inne granie, znacznie mniej basu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To chyba jest tak, że Tackstary właśnie miały być ich podróbką i były bardzo mocno wzorowane na tym modelu? Zastanawiam się teraz nad tym czy jednak nie szarpnąć się na nowe, ze względu na gwarancję i tutaj rodzą się 2 pytania:
-> Czy jeżeli miałbym wydać te 600 zl zamiast 400zl to czy nadal te DT990tki czy jednak w tym momencie poszukać używek czegoś lepszego ?

-> Czy moj FIOO / karta muzyczna pociągną 250 Ohmowe czy jednak brać edycję 32 Ohm (podejrzewam ze opcja 2ga) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności