Skocz do zawartości
  • 0

co po Sennheiser MOMENTUM True Wireless?


andi

Pytanie

Z ciekawości spróbowałem bezprzewodowego audio.

Mam wrażenie że rynek został zalany przez 'true wireless', wybrałem sennheisery bo niby miały dobre SQ.

Na razie ogólne SQ odebrałem na "słabo", ale może jestem rozpieszczony przez bit perfect/lossless.

 

Macie jakieś propozycje dokanałowych TW które zbliżą się jakością dźwięku do 'kabla'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, andi napisał:

Z ciekawości spróbowałem bezprzewodowego audio.

Mam wrażenie że rynek został zalany przez 'true wireless', wybrałem sennheisery bo niby miały dobre SQ.

Na razie ogólne SQ odebrałem na "słabo", ale może jestem rozpieszczony przez bit perfect/lossless.

 

Macie jakieś propozycje dokanałowych TW które zbliżą się jakością dźwięku do 'kabla'?

 

Anker Soundcore Liberty Pro 2

Cambridge Audio Melomania 1

 

Te pierwsze trochę "wysoko chodzą" w górnych rejestrach, nie każdy to lubi, ale mają przestrzeń i wykop. Te drugie są bardziej zrównoważone, moim zdaniem lepsze od Senków MTW, ale z kolei nie da się tispów "aftermarket" założyć dużych, bo się nie zmieszczą w futerale. Więc trzeba bazować na fabrycznych, ale jak ktoś nie ma zmutowanych uszu to powinny być ok :)

W każdym razie i jedne i drugie, moim zdaniem, podkreślenie nieprzypadkowe, są lepsze dźwiękowo od MTW. Ale czy dorównują przewodowym, jednym dorównują, innym pewnie nie. Znaczy zawsze znajdę Ci przewodowe które będą grać lepiej, co rzecz oczywista. To już bez cudów. Ja trochę zmieniłem podejście do TW, mają mnie nie wk.. znaczy nie denerwować. I mają dawać przyjemność ze słuchania. Audiofilskiego purystycznego grania w nich nie szukam, bo szkoda na to czasu i rozczarowań.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie jak Sławek pisze jeśli chodzi o SQ i podejście do tws.

Sennki TWS wymagają bezwzględnie bardzo dobrego seala i jak na standardy TWS grają "pełnym" dźwiękiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie słuchawki dokanałowe, które z założenia i konstrukcji, są zamknięte, to znaczy zamykają kanał słuchowy, bezwzględnie wymagają dobrego seala, żeby dobrze zagrały. Tak były strojone na etapie projektowania i takie warunki docelowej rpacy trzeba im zapewnić. Senki MTW i wszelkie inne TW nie będą odstępstwem od tej reguły. Nie ma seala -> nie będzie dobrego dźwięku.

 

Oczywiście są wyjątki, to słuchawki które nie zamykają kanału słuchowego, na przykład Bose Soundsport w obu wersjach. Czy też słuchawki z przewodnictwem kostnym. Ale to są specyficzne konstrukcje. Już na etapie projektu miały inne założenia pracy docelowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, paratykus napisał:

Dokładnie jak Sławek pisze jeśli chodzi o SQ i podejście do tws.

Sennki TWS wymagają bezwzględnie bardzo dobrego seala i jak na standardy TWS grają "pełnym" dźwiękiem.

 

Potwierdzam, był seal i grały "pełnym" dźwiękiem, nawet przyjemnie grały. Dla mnie jednak to jeszcze nie jest to, bo wygoda/lenistwo wciąga niesamowicie i łatwo można przestać słuchać dużo lepszego sprzętu. Gdzieś coś czytałem o lossless audio po bluetooth, może jak wyjdzie to się skusze na jakieś TW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności