Skocz do zawartości

Słuchawki do TV budżet 1000 - 1200 PLN, 2 pary słuchawek


lechef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam TV SONY XG 9505 i poszukuję 2 par słuchawek bluetooth - co do oglądanych treści to raczej nie będą to filmy z internetu, choć nie wykluczam takiej opcji. Niestety nie wiem czy ten model TV obsłuży 2 pary słuchawek BT. Pewnym rozwiązaniem może być Sennheiser RS 175 - natomiast koszt 2 par słuchawek jest dość duży (ok 1400 - 1500 PLN). Stąd też zamieszczam ten wątek - czy ktoś ma jakąś propozycję odnośnie słuchawek ?

Znalazłem jeszcze coś takiego https://sklep.rms.pl...cy-z-mikrofonem wraz z tym zestawem https://sklep.rms.pl...wodowe-matrix-3 . Całość wychodzi trochę taniej od Sennheisera. Czy ktoś posiada takie słuchawki i może się podzielić wrażeniami z użytkowania ?

 

A może jest coś innego "dobrego i tańszego" i nie warto przepłacać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lechef zmienił(a) tytuł na Słuchawki do TV budżet 1000 - 1200 PLN, 2 pary słuchawek

Obejrzy ofertę Avantree, com. Mają w ofercie słuchawki z modułem BT do TV. Nie przejmuj się że to firma z USA wysyłają towar z magazynów Amazonu w Europie. Ich ceny są przyzwoite a wykonanie bardzo porządne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie (pewno zwroty konsumenckie) za 18 dolarów sztuka z AptX LL + do tego Mozos MBL-HD też z AptX LL

 

i masz zestaw za ok 300zł

 

https://www.amazon.com/gp/product/B077966255/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2L77EE7U53NWQ&psc=1

 

 

Yno 2 szt na tym amazonie także tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nadajnik do TV firmy Avantree o której wspomniał @Jaro54 

 

LINK

 

Korzystam z poprzedniej wersji tego właśnie nadajnika podpiętego do TV i znakomicie obsługuje 2 pary słuchawek BT. 
 

Do tego kupujesz dowolne słuchawki BT według upodobania i masz pełen komfort podczas oglądania TV :) 

Szukasz słuchawek nausznych czy mogą być też doki? 

 

Ps. Nadajnika od Mee nie polecam. Miałem i szybko zmieniłem na polecony wyżej ponieważ Mee miał problem z połączenie z niektórymi urządzeniami. Z Avantree problemów brak :) 

 

 

Edytowane przez LuQi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nausznych. Czyli rozumiem, że jak zakupie ten nadajnik Avantree to mogę pod to "podpiąć" dowolną parę słuchawek ? 

Jeżeli tak to jeden problem "z głowy". A jaką macie opinie o samych słuchawkach avantree - zdanie forumowicza Jaro54 już znam, i jestem wdzięczny za podpowiedź. Natomiast chciałbym jeszcze poznać inne opinie. 

Pytanie jest takie : czy jest sens płacić za Sennheisery czy Mee bo być może jest coś równie dobrego w niższej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spawn napisał:

@LuQi jak są dwie pary słuchawek sparowane to każda ma osobną kontrole głośności?

Jak słuchawki mają kontrolę głośności ( a 99% ma) to regulujesz w słuchawkach tak jak zawsze w BT. Te urządzenia Avantree mają podwójny nadajnik i sygnał wychodzi taki sam do słuchawek a regulacja głośności już indywidualnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lechef napisał:

Szukam nausznych. Czyli rozumiem, że jak zakupie ten nadajnik Avantree to mogę pod to "podpiąć" dowolną parę słuchawek ? 


Dokładnie tak, możesz podpiąć dowolną parę słuchawek czy odbiorników BT (włącznie z DAP posiadającymi taką funkcję). 
 

A jeśli chodzi o same słuchawki i chcesz mieć coś fajnego na czym zarówno pooglądasz filmy jak i posłuchasz z dużą przyjemnością muzyki, a budżet Ci na to pozwala to wziął bym Sony WH-H900N. Natomiast jeśli to mają być słuchawki tylko do filmów to myślę że spokojnie można wybrać jakieś tańsze rozwiązanie. 

 

38 minut temu, Spawn napisał:

@LuQi jak są dwie pary słuchawek sparowane to każda ma osobną kontrole głośności?

 
Ja tak jak wspomniałem posiadam poprzednią wersję Audikast bez „Plus” która nie posiada regulacji głośności więc tu się niestety nie wypowiem. 
 

9AC8A050-307F-4C26-BE86-B07488CE2703.png

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lechef napisał:

A co sądzicie o Avantree Audition PRO ? https://avantree.com/as9p-wireless-aptx-ll-headphones

Tych nie słyszałem, ale starsza wersja była bardzo przyzwoita i super wyceniona.. Nadawała się nie tylko do TV, ale spokojnie można było słuchać muzyki bez bólu zębów :) . Avantree ma bardzo porządnie wykonane i wyposażone produkty. Nie jest to hajend ale przyzwoity sprzęt codzienny. Zarówno wykonanie jak i dźwięk na przyzwoitym poziomie, a do tego niezłe ceny

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Tych nie słyszałem, ale starsza wersja była bardzo przyzwoita i super wyceniona.. Nadawała się nie tylko do TV, ale spokojnie można było słuchać muzyki bez bólu zębów :). Avantree ma bardzo porządnie wykonane i wyposażone produkty. Nie jest to hajend ale przyzwoity sprzęt codzienny. Zarówno wykonanie jak i dźwięk na przyzwoitym poziomie, a do tego niezłe ceny

A jak z ergonomią "noszenia" słuchawek i "ułożeniem" na uszach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie były wygodne (cały czas piszę o starszej wersji, ale nowa wygląda zewnętrznie identycznie, raczej kosmetyczne zmiany). Kiedyś zrobiłem sobie maraton Shrekowy ( w nocy ) i oglądałem prawie 7 godzin Shreka wszystkie części właśnie na Audition 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dostępne używki za granicą a w Polsce absurdalna cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupno nadajnika i odbiornika BT, dwóch par normalnych słuchawek oraz rozdzielacza jack 3.5mm-2x jak 3.5mm.

 

Swój TV mam podłączony kablem optycznym do nadajnika BT (mozos mbl-hd), dalej sygnał leci do odbiornika BT(fioo btr3k). W odbiorniku mam wsadzony rozdzielacz sygnału (kabelek za kilka złotych), równocześnie słucham ja i moja żona na pchełkach. Czy uciągnie dwie pary dużych słuchawek to nie wiem, mogę sprawdzić. Podejrzewam, że przy mocniejszym BTR5 nie będzie problemów z 2 parami słuchawek 32 Ohm. 

 

W skrócie ja proponuję:

 

1. Mozos mbl-hd: 130 zł

2. Fioo BTR5: 550 zł (albo coś sporo tańszego) 

3. Kabelek jack-2x jack: 4 zł https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/akcesoria-rtv/przewody-audio/adapter-audio-1na2-minijack-3-5mm-oem

4. Dwie pary słuchawek Superlux HD669: 2x 130 zł

2. Dwie pary padów do HD669, te oryginalne są niewygodne: jakieś 100 zł łącznie z aliexpress

https://a.aliexpress.com/_dYwIQoK

 

W sumie wyjdzie Ci jakieś 1050 zł. Możesz też kupić inne słuchawki, byle jakieś łatwe do napędzenia, np. 32 Ohm. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tybysh napisał:

Polecam kupno nadajnika i odbiornika BT, dwóch par normalnych słuchawek oraz rozdzielacza jack 3.5mm-2x jak 3.5mm.

 

Swój TV mam podłączony kablem optycznym do nadajnika BT (mozos mbl-hd), dalej sygnał leci do odbiornika BT(fioo btr3k). W odbiorniku mam wsadzony rozdzielacz sygnału (kabelek za kilka złotych), równocześnie słucham ja i moja żona na pchełkach. Czy uciągnie dwie pary dużych słuchawek to nie wiem, mogę sprawdzić. Podejrzewam, że przy mocniejszym BTR5 nie będzie problemów z 2 parami słuchawek 32 Ohm. 

 

W skrócie ja proponuję:

 

1. Mozos mbl-hd: 130 zł

2. Fioo BTR5: 550 zł (albo coś sporo tańszego) 

3. Kabelek jack-2x jack: 4 zł https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/akcesoria-rtv/przewody-audio/adapter-audio-1na2-minijack-3-5mm-oem

4. Dwie pary słuchawek Superlux HD669: 2x 130 zł

2. Dwie pary padów do HD669, te oryginalne są niewygodne: jakieś 100 zł łącznie z aliexpress

https://a.aliexpress.com/_dYwIQoK

 

W sumie wyjdzie Ci jakieś 1050 zł. Możesz też kupić inne słuchawki, byle jakieś łatwe do napędzenia, np. 32 Ohm. 

Nie sadzisz, że trochę przekombinowany zestaw? Audiocast ze słuchawkami  z avantree za 130 euro i załatwia wszystko co potrzeba

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jaro54 napisał:

Nie sadzisz, że trochę przekombinowany zestaw? Audiocast ze słuchawkami  z avantree za 130 euro i załatwia wszystko co potrzeba

 

Wiadomo chociaż jak grają te słuchawki? Hd669 grają przyzwoicie, nadajnik i odbiornik mogą również być wykorzystywane do innych celów. 

Podałem tylko jeden pomysł, autor tematu sam zadecyduje co jest dla niego rozsądne. 

 

Ja np. btr3k używam nie tylko z tym setupem, mozos również czasem jest przepinany pod kompa. Hd669 po wymianie padów są już spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tybysh napisał:

 

Wiadomo chociaż jak grają te słuchawki? Hd669 grają przyzwoicie, nadajnik i odbiornik mogą również być wykorzystywane do innych celów. 

Podałem tylko jeden pomysł, autor tematu sam zadecyduje co jest dla niego rozsądne. 

 

Ja np. btr3k używam nie tylko z tym setupem, mozos również czasem jest przepinany pod kompa. Hd669 po wymianie padów są już spoko. 

Nowej wersji nie znam, ale poprzednia generacja grała bardzo przyzwoicie ( kiedyś był w Polsce sklep avantree.pl) i kosztowała niecałe 200 pln. Jak wyżej pisałem miałem w nich maraton wielogodzinny, właśnie oglądając a TV wszystkie części Shreka

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że będziesz zadowolony. Mam kilka rzeczy z Avantree i jeszcze się nie zawiodłem. Jak kupisz to daj znać jak ci spasowały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lechef napisał:

Dziękuję za wszystkie opinie.  Ostatecznie mój wybór padł na Avantree pro audition oraz transmitter audikast avantree. Niestety na chwilę obecną w związku z koronawirusem nie ma możliwości zamówienia produktów. Poczekamy do maja aż się sytuacja uspokoi.


A gdzie chciałeś zamawiać, że nie ma takiej możliwości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lechef napisał:

 

Taką informację otrzymałem rozmawiając na czacie  na ich oficjalnej stronie.

Teraz spróbowałem i doszłem do zapłaty i wycofałem się, więc chyba można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności