Skocz do zawartości

Mip Zainwestował W Reklamę! :d


Publius Enigma

Rekomendowane odpowiedzi

Otwierając nowo zakupiony numer czasopisma "EGX" na dokładnie 11. stronie (prawa strona) ujrzałem... Reklamę IRivera NA CAŁĄ STRONĘ!! :D

Dokładnie jest to N10 pokazany na 2/3 strony, nad nim napis: "N10 the trendy fashion player >>modny odtwarzacz dla stylowej generacji". Obok dość długi tekst opisujący możlwości playerka (również jego przeznaczenie głównie dla kabiet), który raczej niewiele osób (ze względu na długość) przeczyta... Pod spodem kilka najważniejszych cech, obok playerka po lewej jest znaczek MIPu o wymiarach około 4,5cm x 1,7cm. Pod tekstem z prawej strony jest małe zdjęcie kobiety (chyba ;)) trzymającej w ręku N10. Na samym dole pasek z możlwościami kontaktu z MIPem (tel., www itp.)

Ogólnie reklama jest wykonana dość przyzwoicie i zachęcająco. Nie ukrywam, że zaskoczyła mnie ona. Jest to czasopismo głównie o przenośnym sprzęcie audio głównie z MP3, więc sporo zainteresowanych "laików" może być przyciągniętych... :) Tak więc MIP naprawdę inwestuje!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lece wlaczyc Tele5. Swoja droga zostal poruszony interesujacy temat. W czasach kiedy tyle sie trabi o marketingu, przerwy na reklamy w filmach (grrrr.....) trwaja po 20 minut, a calej tej kolorowej otoczki i szumu jest wiecej niz wartosc i jakosc reklamowanego produktu wzglednie uslugi by sugerowaly - MIP milczy, iRiver milczy.... Moze dlatego tak pozno dowiedzialam sie o istnieniu iRivera (co za strata...) i dlatego dopiero teraz mam swojego brand new georgious iMPa?? Hanba. A co z moimi stratam moralnymi w zwiazku ze zwiazkiem?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lece wlaczyc Tele5. Swoja droga zostal poruszony interesujacy temat. W czasach kiedy tyle sie trabi o marketingu, przerwy na reklamy w filmach (grrrr.....) trwaja po 20 minut, a calej tej kolorowej otoczki i szumu jest wiecej niz wartosc i jakosc reklamowanego produktu wzglednie uslugi by sugerowaly - MIP milczy, iRiver milczy.... Moze dlatego tak pozno dowiedzialam sie o istnieniu iRivera (co za strata...) i dlatego dopiero teraz mam swojego brand new georgious iMPa?? Hanba. A co z moimi stratam moralnymi w zwiazku ze zwiazkiem?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mip wierzy, ze Ci, ktorzy doceniaja ich sprzet, nie musza ogladac reklam by znac irivera. ale moze pozyskali by nowych klientow, takich ktorzy nie zaznali jeszcze radosci posiadania irivera :)

takich jak ja na przykład. ale jeszcze tylko dwa tygodnie i bede mial swojego kochanego impka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwojnego posta, cos mi sie chrzani.

 

Ale masz racje Uobooz. Klienci stali juz beda wierni (przynajmniej tak sadze - jakosc sprzetu oferowanego przez iRiver jest w tej chwili chyba bezkonkurencyjna), ale gdyby byli nowi klienci, bylyby wieksze obroty, co pozwolilioby..... no np. na wiecej promocji albo czegos w tym stylu. To juz kwestia chwytu marketingowego, khe khem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reklamy, to nie wiem czy ktos widzial lub byl ale sklep mipu w alejach jerozolimksich w warszawie do najlepiej oznakowanych nie nalezy. trafilem tam tylko dlatego, ze mialem adres. a gdybym sobie szedl ulica to watpie, zebym sie zorientowal ze tam jest sklep. wisi co prawda reklama przy wejsciu do bramy ale to za malo dla zapracowanych zmeczonych warszawiakow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym mialam inaczej. Wiedzialam, ze sklep MIPu jest Al. Jerozolimskie 49. Ale tez w zyciu bym sie nie domyslila, ze ta zakamuflowana brama :blink: to jest to, gdyby nie fakt, ze obok jest sklep Martensa, w ktorym zakupilam moje piekne glanki. A skoro przeznaczenie (hehe.....) juz mnie tam sprowadzilo, to bylo nie bylo odwiedzilam MIPa :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIP bazuje przede wszystkim na firmach zakupujacych sprzet dla swoich pracownikow w ilosciach wrecz hurtowych. A wszelakie promocje dla indywidualnych odbiorcow, czyli takich jak my, sa mozliwe tylko dzieki zainteresowaniu, tych ze wlasnie firm. Reklamy zadnej jak dotad nie bylo poniewaz sa ludzie w MIPie odpowiedzialni za robienie prezentacji w danej firmie, taki mini wyklad o mozliwosciach sprzetu iriver - taka reklama indywidualna :) ale rynek sie przesycil, niektorzy ida w cene a nie w jakosc i jest jak jest.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega azko (podejrzewam ze kolega...) najwyrazniej nie pojal sensu naszych niezwykle skomplikowanych wywodow :lol: trooszke wiecej IQ i moze by zrozumial, a wtedy nie widzial by juz sensu pisania takich bzdur.

 

nie byl pierwszy, ostatni tez pewnie nie. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też jestem tego zdania co oliver.

To sa zwyczajne testy sprzętu, ktory dostarczył MIP.

Intoneo tak "robi" myslę, że już kolo 2 lat. Wystarczy spojrzeć na wszelkie testy, recenzje, czy to z prasy tej zwykłej, czy też elektonicznej vel na serwisach typu error, chip, pclab, skaner, twojepc, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to reklama w sensie stricte, ale jest. Tekst (sponsorowany, czy recenzja) to reklama jak każda inna. Dzięki niej ludzie dowiadują się o istnieniu takiej marki, a o to przecież chodzi.

 

Swoją drogą jest więcej bardzo dobrych firm, które podobnie jak iRiver, nie reklamują się w sposób otwarty. Już wiele razy na tym forum zastanawialiśmy się, dlaczego iRiver nie inwestuje w spoty telewizyjne, banery na ulicach itp. Ostatnio byłem u kolegi - fanatyka techniki, który opowiadał mi, że najlepsze telewizory, lodówki czy inne urządzenia produkują firmy o których mało kto wie. To samo słyszałem już wcześniej od znajomego hadlującego sprzętem łazienkowo-kuchennym. On też wymienił kilka firm, które nigdy nie obiły mi się o uszy, a które podobno o mile wyprzedzają wiodących na rynku producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to pisać.

Echelon zrozumiał o co chodzi.

Ja np. jeżeli nie posiadałbym sprzętu iRiver i przeczytałbym całą stronę samych superlatyw, zainteresowałbym się tą firmą.

 

Dla mnie to jest reklama (płatna czy bezpłatna - wszystko jedno).

Jak zobaczyłem tą stronę to od razu mi się micha ucieszyła..

Wreszcie ludzie się dowiedzą.

Wcześniej w tej gazecie były opisy sprzętu Creativa.

Co wolicie ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności