Skocz do zawartości

Słuchawki Do Metalu (black Sabath, Dio Itd)


ozyreusz

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec, nie wiem co wybrac do 80 zl. Sa niby te cratiwy ep 635 ale wszyscy mowia o tym basie, co w tym przypadku jest troche mniej wazne a czasami nawet przeszkadza. Zawsze lubilem sony, bo wlasnie bas wybrzmiewal ale byl bardzo szybko wytlumiany i nie bylo tego "pierdzenia". Niestety moje stare soniaki po 4 latach juz niestety nie wyrabiaja, mimo ostatniego lutowania :P. Co moglibyście doradzic. A i tak przy okazji, douszne to czasami sluchu nie niszcza bardzo, bo jako gitarzyscie amatorowi jest on mi dość potrzebny ;]. Co sądzicie o Sony MDR-E931LP a wlasnie te creativy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak grasz amatorsko to raczej sobie creative ep-630 odpusc. co prawda gitara na nich zabrzmi jako tako, ale mam wrazenie, ze nie spelni to i tak twoich oczekiwan. modelu sony nie znam - wiec bezposrednio nie moge sie do niego odniesc. ale i tak mam wrazenie, ze sony beda bardziej zrownowazone od epek i to owiele bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na Sennheiser MX400/MX500 gitara akustyczna bardzo dobrze gra, gdzieś słyszałem opinie że jest za "słodka" ale według mnie ma bardzo dobry wydźwięk w całej skali. Słucham na MX400/MX500 rocka i metalu jak dla mnie te słuchawki bardzo dobrze się nadają do tego typu muzyki, nie dużo ale ładny bas, bardzo dobry środek i góra. Gitary i wokal świetnie brzmią przy lekko zarysowanej perkusji :P Czego nie mogę powiedzeć o EP-630 gdzie perkusja była za dobrze słyszalna a reszta taka sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

zepsuly mi sie sluchawki w moim odtwarzaczu mp3 i musze kupic nowe. jednakze nie znam sie zupelnie na tym sprzecie, wiec postanowilem poczytac cos w necie, no i trafilem na to forum. poczytalem troche i mam kilka pytan.

 

zdecydowana wiekszosc ludzi poleca sluchawki creative ep-630. w sumie bylem juz prawie zdecydowany na nie, az trafilem na ten topic "sluchawki do metalu", gdzie niektorzy narzekaja na ep-ki. osobiscie metalu nie slucham, ale muzyki rockowej bardzo duzo i slyszalnosc gitary jest dla mnie istotna. pytanie zatem brzmi - czy sluchawki ep-630 faktycznie lepiej sobie darowac jesli slucha sie glownie gitarowych brzmien? jesli tak, to jakie w zamian? (dodam, ze chodzi o sluchawki w cenie ponizej 100 zl). z tego co przeczytalem wyzej, to polecacie sennheisery, ale ciekaw jestem jak duza jest roznica w brzmieniu miedzy nimi a ep. tu sie musze przyznac, ze troche juz sie nakrecilem na ep, bo po pierwsze podoba mi sie ich wyglad (w przeciwienstwie do sennheiserow), po drugie nigdy wczesniej nie mialem do czynienia ze sluchawkami dokanalowymi (wczesniej zawsze pchelki) i po prostu jestem troche ciekaw jak to dziala. w ogole to nie jestem pewien czy dobrze rozumuje, ale z tego co sie zorientowalem to ep-630 sa dokanalowe, a mx 300/400/500 to pchelki, tak? wspominalem juz ze jestem laikiem? :)

 

pozostale pytania nie wiaza sie bezposrednio z tym tematem, wiec sorry za malego offtopa, ale latwiej jest mi spytac od razu o wszystko w jednym poscie ;)

 

o co chodzi z "syndromem kabla" w ep-630? co to dokladnie oznacza i jak bardzo jest uciazliwe?

 

na czym polegaja roznice miedzy sluchawkami dokanalowymi a pchelkami i ktore sa ogolnie lepsze?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jednoznacznie stwierdzić które są lepsze. Po pół roku słuchania CX300 (dokanałówki podobne do epek), coraz częściej sięgam po MX300 zamiast nich. Muzyka rockowa dobrze brzmi kiedy słuchaweczki oprócz basu mają dobre średnie tony. Bas, którym się na początku zachwycałem, po pewnym czasie zaczyna męczyć.

 

Dokanałówki oprócz zalet (tłumienie, dyskrecja, dobre trzymanie się w uchu) mają też kilka wad. Najbardziej uciążliwe dla mnie były dźwięki przenoszące się po kablu np. odgłosy kroków, oddech, przełykanie śliny (przy jedzeniu dopiero była jazda :P), szum wiatru, ocieranie kabla o ubranie. Co prawda po pewnym czasie da się do tego przyzwyczaić ale podobnie można przywyknąć do odgłosów otoczenia zmieszanych z muzyką. Dokanałówki sprawiają też niektórym kłopoty z zakładaniem, nie nadają się na rower (nie słychać zbliżających się samochodów) i szumią na tyle głośno, że da się zauważyć przerwy między utworami (ale grają głośniej niż inne słuchawki). Ogólnie żeby zniwelować ich wady najlepiej byłoby siedzieć w miejscu, niekoniecznie cichym np. autobus, tam pokazują swoją przewagę nad pchełkami.

 

Poczytaj jeszcze trochę forum zanim się zdecydujesz, w końcu jak kupisz epki dużo stracić nie możesz, najwyżej sprzedasz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzial Glymbol - zastanow sie czy potrzebna jest ci izolacja. Jesli tak to ok, mozesz brac epki.

Jesli obejdziesz sie bez niej to sluchawek tych do rocka zdecydowanie nie polecam. Mocny, wyeksponowany bas i slabiutka srednica to cos czego ja nie akceptuje w utorach rockowych, jest to bardzo nieprzyjemne i meczace dla ucha po kilkudziesieciu minutach. Tak wiec jesli nie zalezy ci na izolacji to radze wziac Senki Mx500 / Sony MDR-ED21LP

/ akg k14p [choc dwoch ostatnich nie sluchalem sa to ponoc dobre pchelki, natomiast mx500 z czystym sumieniem do rocka polecam].

Jest w gre wchodza nie tylko douszne to wez Kossy KSC75 lub philipsy hs8200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi :)

 

poczytalem jeszcze troche na tym forum i stwierdzilem, ze jednak daruje sobie ep na rzecz mx. tylko teraz ktore? z poczatku myslalem o mx400, po czym dowiedzialem sie ze bede potrzebowal kase na inny cel, przez co sluchawki musialbym kupic duzo tansze niz z poczatku myslalem. czy jest sens pakowac sie na przyklad w mx200? porownujac mx200 i mx400 ktore wypadaja lepiej biorac pod uwage stosunek ceny do jakosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Sony MDR-E931LP to mają całkiem przyzwoity dźwięk, niestety trochę za płaski/suchy.

Bas jest bardzo szybki - nie "pierdzą", nie burczą (a przynajmniej ciężko je do tego stanu doprowadzić).

Wysokie tony - faktycznie słychać "talerze" a nie "cykanie".

Niestety wokale nie są tak hmm... "soczyste" jak powinny.

Plastik bardzo porządny, taki mięsisty - nie krucha cieńka skorupa. Bardzo wygodny przewód - w oplocie z tkaniny.

 

Aha... nie wiem czy widziałeś je "na żywo" ...są paskudne ! - srebrne ze wstawką z "chromowanego" plastiku brrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze to na pewno sennki? Wtyczka powinna być chyba kątowa i jack srebrny :blink: . Czy wszystkie MX dodawane do iriverów tak wyglądają?

 

Juz o tym raz pisalem, sa dwie wersje mx400:

 

1. Wersja sklepowa - z pudelkiem do zawijania kabla. Sluchawki maja napisy "Sennheiser" po jednej i "mx400" po drugiej stronie. Jack jest w nich srebrny a wtyczka kątowa.

 

2. Wersja dołączana do niektorych odtwarzaczy iRiver - nie ma w niej pudelka. Słuchawki maja napisy "Sennheiser" po jednej i "iriver" po drugiej stronie. Jack jest tutaj pozlacany a wtyczka prosta.

 

Jesli jest jack zloty, wtyczka prosta a na sluchawkach sa napisy "Sennheiser" i "mx400" to jest to podrobka. Ale te ktore podalem sa 100% oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i otrzymalem dzis moje mx400. smiac mi sie teraz chce, bo okazuje sie ze tak bardzo sie przyzwyczailem do zafalszowanego dzwieku (perkusja zagluszajaca gitare) z moich poprzednich sluchawek, ze teraz odnosze wrazenie ze z nowymi sluchawkami cos jest nie tak, gdy lepiej slychac gitare, hehe. no ale mysle ze szybko sie przywyczaje do nowego odbioru dzwiekow :)

 

jeszcze raz dzieki wielkie za odpowiedzi na pytania i pomoc w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności