Skocz do zawartości

Ktorego Winamp'a Uzywacie?


Calado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

foobar2000 :wub:

 

btw, dlaczego ludzie powtarzają, że foobar ma lepszą jakość niż inne playery? sam autor foobara twierdzi, że to nieprawda. jedyny wyjątek to karty ze stałą częstotliwością próbkowania 48 kHz, gdzie jest kiepski hardwarowy upsampling z innych częstotliwości...

 

Hm, więc dlaczego foobar?

 

1. Względy estetyczne - lubię takie prosto wyglądające bezskórkowe programy.

 

2. Śliczne ikonki ;-).

 

3. Upsampling też, bo używam kart takich jak wyżej.

 

4. Support dla dość egzotycznych formatów, co czasem wpadną w łapy i nie ma czym odtworzyć. A foobar i odtworzy, i skonwertuje na cywilizowanego wava.

 

5. Reszty DSP (które jest potężne w foobarze) nie używam... Wróć, czasem przy badziewnych nagraniach łamię zasady i leciutko poprawiam equalizerem, który jest dokładny i nieźle opisany. Próbowałem też CrossFeeda, w końcu słuchawkowiec jestem. Przestrzeń rozkładała się równomierniej, ale lokalizacja źródeł była ździebko gorsza i jakieś się robiły luki w niskich częstotliwościach. Przydałby się bardziej kontrolowany Crossfeed w foobarze.

 

6. Co jeszcze: foobar używa freedb, która ma mniej błędów w opisach płyt niż baza, z której korzysta WMP. (tylko mógłby się nie blokować na tak długo, kiedy nie ma połączenia z netem).

 

7. Lubię możliwość grania bezpośrednio do dowolnie wybranej karty dźwiękowej, a nie do defaultowego urządzenia windows.

 

8. Bardzo sobie chwalę możliwość ustawienia długiego bufora odtwarzania. Obecnie mam 5000 ms - jak spauzuję płytę i napęd stanie, to po zwolnieniu pauzy starcza bufora zanim płyta się rozkręci z powrotem i nie ma dziury w muzyce.

 

9. I jeszcze lubię możliwość ustawienia suwaka tak, że zajmuje całą szerkość okna.. łatwo precyzyjnie znaleźć potrzebny fragment, zwłaszcza, że najdłuższa z moich mp3 ma ponad 2 h.

 

A do edycji i miksowania używam Adobe Audition (dawniej CoolEdit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winamp v 5.07

standardowa skorka, zmienione kolorki ;)

oprocz tego na drugim kompie 2.91 - ale to dlatego ze przy wlaczonym 5.07 i kilku innych procesach komp nie wydala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Całkiem co ?? Dobry czy raczej ZŁY?? B) foobar rulez!! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troche zapozniona, ale zawsze. Powiem Wam, ze nie uzywam Winampa i dobrze mi z tym. Kiedys, dawno temu, zainstalowalam i "nie podszedl" mi. Moze tez dlatego, ze z reguly jestem uprzedzona do czegos, co cieszy sie najwieksza popularnoscia. Od dluzszego czasu uzywam programu Media Jukebox firmy JRiver i jestem w pelni usatysfakcjonowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Winamp 5.1 Surround Edition w skórze classic i foobar2000 v0.8.3

 

Winampa mam bo kiedyś zainstalowałem i się przyzwyczaiłem, ale do słuchanie używam od niedawna foobara :) W foobarze super jest to że można zgrywać z płyty audio do ogg w q10 i dowolnym upsamplingu np. 44100Hz => 48000Hz itd... Dziwne to ale ja słyszę różnicę między 44100Hz a 4800Hz, na korzyść 48Khz... ABX nie robiłem ale wybierałem na ślepo za pomocą klawiatury utwory i udawało mi się je rozpoznać...

 

:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pro memoria..

Jestem minimalistą - FoorBar2k jest ZA DUZY! :P (nie pomnę ile , ale u mnie ponad 2Mb w pamięci..)

 

dlatego grzebałem dalej - i znalazłem:

1by1

 

- mikrobydlę: góra 1Mb ramu

- dobrze działa z mediakibordem (play/ff/rew/stop..)

- można odpalać pluginy outputowe z Winampa (wszystkie formaty co W-amp)

- sam łazi po katalogach - nie potrzeba playlisty (laziness roxx :P )

- po prostu player. no nonsense.

 

Uh. a teraz (pod Linuxem) używam

GqMpeg-a

- frontend do mpg123, ogg123 (how minimal can you get..)

- obsługuje radio (tv tuner)

- qpa zgrabnych skórek, z łatwą ich edycją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności