Skocz do zawartości

Zakupiona 795tka I Problem :-/


forum_mail

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

1. Ekhm... czy ktos mog?by mi powiedziec gdzie w tym playerze jest radio??? :unsure:

2. Ma zaintstalowany firmware UMS 1.85... nie wiem, czy to tego wina, ze maksymalnie moge nagrywa? w jako?ci 96kbps??? Co zrobic by moc wi?cej???

3. Jaki formware powinien byc oryginalnie a jaki jest najlepszy? I jak go zainstalowac?

4. Na wyswietlaczu jak puszczam jakis utwor, to sa dane utworu itd. a nad tym jest jakby dyskietka i napis ROOT... czy to normalne?

5. Wszyscy mowili, ze ifp7xxx maja zlacze mic... i, ze mozna podlaczyc zew. mikrofon zasilany z playera.... a ja tu widze tylko line-in <zawstydzony>

 

pozdrawiam i prosze o pomoc

 

ps. nie wiem dlaczego, ale w t30stce dzwiek wydawal sie byc bardziej dynamiczny... mam wrazenie, ze jest troche mulowaty tutaj... ,ale moze sie myle... wszyscy mowili, ze ifp ma lepsza jakosc dzwieku ;) (wrazenia na podstawie mp3jek Rogera Watersa i Black Sabbath)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. kazdy firmware UMS do IFP ma taki ogranicznik, musiałbys zmienic na MTP:)

4. ROOt to katalog, wskazuje gdzie odgrywana nuta ta sie znajduje jesli zalozysz na roocie( kat głowny ) np katalog disco polo :P to zamiast roota zobaczysz Disco polo, jesli bedziesz z tego katalogu odsluchiwal utwor :)

5. chodzilo im włąsnie o ten Line -in z wlasnym zasilaniem :)

 

co do innych rzeczy sie nie wypowiadam bo nie mam tego playerka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. kazdy firmware UMS do IFP ma taki ogranicznik, musiałbys zmienic na MTP:)

4. ROOt to katalog, wskazuje gdzie odgrywana nuta ta sie znajduje jesli zalozysz na roocie( kat głowny ) np katalog disco polo :P to zamiast roota zobaczysz Disco polo, jesli bedziesz z tego katalogu odsluchiwal utwor :)

5. chodzilo im włąsnie o ten Line -in z wlasnym zasilaniem :)

 

co do innych rzeczy sie nie wypowiadam bo nie mam tego playerka :)

 

 

ok, a skad wziac ten MTP ;> ?

i jakie sa jego minusy?

UMS ma w ogole jakies plusy :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ifp jest nie MTP ale IMM czyli obsluga przez Iriver Music Manager a nie WMP10 jak w serii T. plusem UMS jest to, ze mozesz podpiac gdziekolwiek i nie potrzebujesz oprogramowania do tego. niektorzy czesto podpinaja sie ze swoim odtwarzaczem u innych ludzi i zgrywaja muzyke i trudno od tych znajomych wymagac, zeby mieli IMM na dysku.

generalnie to jest wlasnie minus IMM - ifp nie jest wykrywany na dowolnym komputerze. nie jestem teraz pewien jak to jest w UMS, ale w IMM nie da sie po rzuceniu na odtwarzacz plikow zmienic ich nazw albo poprzerzucac d oinnych folderow. czyli jak juz wrzucasz, to musisz wiedziec, ze chcesz wlasnie tak to miec zorganizowane, bo jak nie, to czeka cie wrzucanie od nowa. wlasciwie nieduzy problem, ale potrafi denerwowac troche.

na plus dla IMM jest mozliwosc nazywania stacji radiowych, chyba szybszy transfer danych i brak cykania czy innego halasu przy nagrywaniu dyktafonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ifp jest nie MTP ale IMM czyli obsluga przez Iriver Music Manager a nie WMP10 jak w serii T. plusem UMS jest to, ze mozesz podpiac gdziekolwiek i nie potrzebujesz oprogramowania do tego. niektorzy czesto podpinaja sie ze swoim odtwarzaczem u innych ludzi i zgrywaja muzyke i trudno od tych znajomych wymagac, zeby mieli IMM na dysku.

generalnie to jest wlasnie minus IMM - ifp nie jest wykrywany na dowolnym komputerze. nie jestem teraz pewien jak to jest w UMS, ale w IMM nie da sie po rzuceniu na odtwarzacz plikow zmienic ich nazw albo poprzerzucac d oinnych folderow. czyli jak juz wrzucasz, to musisz wiedziec, ze chcesz wlasnie tak to miec zorganizowane, bo jak nie, to czeka cie wrzucanie od nowa. wlasciwie nieduzy problem, ale potrafi denerwowac troche.

na plus dla IMM jest mozliwosc nazywania stacji radiowych, chyba szybszy transfer danych i brak cykania czy innego halasu przy nagrywaniu dyktafonem.

 

ok, dzieki!

 

w takim razie, gdzie moge dopasc IMM i czy program Iriver Music Manager jest dostepny gdzies? bo nie mam plyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie, gdzie moge dopasc IMM i czy program Iriver Music Manager jest dostepny gdzies? bo nie mam plyty...

Poszukaj plug-inu do Total Commandera, był już na forum udostępniany, będziesz mógł zgrywać pliki z playera, na co Iriver Media Manager nie pozwala. Google Ci pomoże w zdobyciu IMM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie, gdzie moge dopasc IMM i czy program Iriver Music Manager jest dostepny gdzies? bo nie mam plyty...

Poszukaj plug-inu do Total Commandera, był już na forum udostępniany, będziesz mógł zgrywać pliki z playera, na co Iriver Media Manager nie pozwala. Google Ci pomoże w zdobyciu IMM ;)

 

 

bomba, bomba :D mam nadzieje, ze nie skchrzanie instalacji firmware'u...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego jeszcze nie wiem to jak? wersj? IMM ?ci?gn??... pewnie ka?da ma swoje zalety i wady... ja bym chcia? tak? jaka jest oryginalnie w ifp795...

 

EIDT: Wszedlem na strone Irivera... jest tam cos takiego: iFP-700 Series Firmware V1.75 (Manager version)

 

oto link: http://www.iriver.com/html/support/downloa...mpSearchString=

 

czy moge to sciagnac? i czy zeby zrobic update musze cos usuwac najpierw? i czy update robi sie programem Irivera?

 

ps. mam pytanie jeszcze takie - kazalem playerowi sie sformatowac... czy to nic :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie wszytsko masz tam napisane. masz 795, czyli wedlug tego

iFP-780 V1.75(country).zip : iFP-780(USB 1.1)

iFP-790 V1.75(country).zip : iFP-790/795/799(USB 2.0)

potrzebujesz to
iFP-790Series Ver1.75(EU).zip (1.3 MBytes)

 

 

druga rzecz: instrukcja przeprowadzania uaktualnienia firmware jest dostepna tez tam pod reka (w tym linku, ktory mam od ciebie, bo mi sie samemu szukac nie chcialo). prosze:

Please read " How to Upgrade Firmware (From Manager version)/(From UMS version)" before downloading.

 

inna sprawa, ze jak ja wybieralem sobie FW dla mojego ifp700 to poczytalem niewiele, ale i tak zauwazylem ,ze ludzie chwala sobie najbardziej ten firmware: iFP790Tkor-v165.zip. chyba byly tez kwestie jakosci odbioru radia. nie pamietam juz.

a nie oplaca ci sie taka, co jest oryginalnie w odtwarzaczu, bo po to sa uaktualnienia, zeby poprawic bledy i ulepszyc funkcjonalnosc. logiczne. logicznie tez powinna najlepsza byc najnowsza wersja, ale czasem cos kosztem czegos innego musza zmieniac albo nie wiem co. w kazdym razie ten koreanski jest wedlug niektorych maniakow ifp700 najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki serdeczne! firmware zaktualizowany, ale na razie wziąłem wersję EU...

 

jeszcze jedno pytanie - czy na pewno mogę do tego playera podłączyć zewnętrzny mikrofon, który będzie zasilany z playera? bo w sumie głównie po to pozbyłem się T30stki... bo tam można było tylko taki podłączyć, który ma własne zasilanie...

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności