Skocz do zawartości

Jakie Słuchawki Do Domu?


St3ryd

Rekomendowane odpowiedzi

One są trochę niewygodne i jak ich słuchałem to miały trochę zamulony bas, chociaż myślę że to mogło zależeć od źródła, słuchałem ich tylko chwilę na sansie e200 i muvo tx(nie śmiać się...). Może po podpięciu do jakiegoś lepszego źródła będą grały czyściej, ale raczej nie będziesz niósł kompa do sklepu żeby przesłuchać słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu proponujecie sluchawki z przeznaczeniem do sprzetu przenosnego. jak dla mnie ani koss porta pro ani px100 nie graja dobrze w domu. Jesli preferujesz lagodne brzmienie z nienarzucajacym sie basem i sluchawki maja byc zamkniete to HD 201 (jesli wazniejszy bas to HD 202). Jesli otwarte wchodza w gre to moze UR-40 (150zl), AKG K66, albo AKG K71. sennheisery otwarte z tej polki cenowej niestety za wiele nie oferuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celeb troche dziwne rzeczy wg mnie mowisz. Niby czemu porty sie do domu nie nadaja? Zaproponowalem sluchawki otwarte poniewaz w takiej cenie trudno o dobrze grajace sluchawki zamikniete - zreszta jesli ma sie cicho w mieszkaniu to nie widze powodu by takie kupowac....

"sluchawki z przeznaczeniem do sprzetu przenosnego" - a gdzie takie cos wyczytales? To ze sa male i wygodne to nie znaczy ze sa zle do domu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porty fatalnie graja w domu - zupelnie sie nie nadaja.

 

No niby Porty zostały stworzone na ulicę, ale mają kilka cech, które powodują, że są dobre, a może nawet bardzo dobre do domu.

 

Autor tego tematu pisze, że chce słuchać muzyki z komputera, a jak wiadomo dźwięk z komputera ogólnie pozostawia wiele do życzenia. Natomiast (wg mojej subiektywnej oceny) PortaPro mają tendencję do maskowania niedoskonałości muzyki. Nie są to słuchawki aż tak dokładnie odwzorowujące dźwięki, żeby usłyszeć wszystkie szumy, trzaski, ewentualnie obcięte pasmo empetrójek... Do porządnego sprzętu audio PortaPro bym nie polecił, ale do kompa, a zwłaszcza laptopa to będzie dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie koss przegrywaja glownie ze wzgledu na scene - ta po pierwsze gra centralnie w glowie i do tego wszystko jest upchane jak tylko sie da - meczy takie cos po prostu - a w warunkach duzego halasu jest dobre, bo nie trzeba mocno poglasniac zeby wszystko uslyszec. brakuje tez gory pasma. oczywiscie maniacy basu beda uradowani, ale jak dla mnie nie o to chodzi. swoje propozycje juz przestawilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porty fatalnie graja w domu - zupelnie sie nie nadaja. maja totalnie scisnieta scene (graja w glowie), skompresowana, za wiele wysokiego mulacego basu i brak gory pasma. na zewnatrz sa ok, nie do domu...

 

No bez przesady... Aż tak źle nie jest Celeb. Owszem koloryzują mocno dźwięk, ale grają bardziej przestrzennie niż UR-40, które są obiektywnie lepszymi słuchawkami.

 

porty fatalnie graja w domu - zupelnie sie nie nadaja.

 

No niby Porty zostały stworzone na ulicę, ale mają kilka cech, które powodują, że są dobre, a może nawet bardzo dobre do domu.

 

Autor tego tematu pisze, że chce słuchać muzyki z komputera, a jak wiadomo dźwięk z komputera ogólnie pozostawia wiele do życzenia. Natomiast (wg mojej subiektywnej oceny) PortaPro mają tendencję do maskowania niedoskonałości muzyki. Nie są to słuchawki aż tak dokładnie odwzorowujące dźwięki, żeby usłyszeć wszystkie szumy, trzaski, ewentualnie obcięte pasmo empetrójek... Do porządnego sprzętu audio PortaPro bym nie polecił, ale do kompa, a zwłaszcza laptopa to będzie dobry wybór.

 

Tu się zgodzę,że przez spore ocieplenie i wycofanie góry świetnie maskują niedoskonałości źródeł. Ja ich właśnie używam do komputera. UR-40 są bardziej neutralne w barwie i wyrównane tonalnie,ale z komputera raczej przyjemniej mi się słucha z tych mniejszych KOSSów. Jak ktoś ma lepszą kartę muzyczną to wybór pewnie będzie odwrotny.

 

Natomiast mam bardzo złe zdanie na temat AKG K26P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grado fanie - takie mam odczucia - mam porty, wiec nie jest to jakas "pamieciowka" jak one graja. troche lepiej sie prezentuja w domu px100, ale niewiele (ale maja jeszcze mniej gory, co jak dla mnie ich sluchanie w domu jest udreka - zero blasku i kopa).

ale grają bardziej przestrzennie niż UR-40
warto przesluchac jednak UR-40 naprawde wiele ludzi zachwala, tym bardziej za taka cene - http://www.tophifi.pl/ - tu kupisz za 150zl - mozesz sie przejechac i posluchac (wazne zeby byly wygrzane). Z akg to sluchalem K 55 - calkiem niezle brzmialy, ale zamkniete, wiec nie polecam do domu. moge sie domyslec jedynie ze k 66 czy k 71 beda podobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grado fanie - takie mam odczucia - mam porty, wiec nie jest to jakas "pamieciowka" jak one graja. troche lepiej sie prezentuja w domu px100, ale niewiele (ale maja jeszcze mniej gory, co jak dla mnie ich sluchanie w domu jest udreka - zero blasku i kopa).
ale grają bardziej przestrzennie niż UR-40
warto przesluchac jednak UR-40 naprawde wiele ludzi zachwala, tym bardziej za taka cene - http://www.tophifi.pl/ - tu kupisz za 150zl - mozesz sie przejechac i posluchac (wazne zeby byly wygrzane). Z akg to sluchalem K 55 - calkiem niezle brzmialy, ale zamkniete, wiec nie polecam do domu. moge sie domyslec jedynie ze k 66 czy k 71 beda podobne.

 

No rozumiem,ale dziwie się skąd to odczucie,bo czego jak czego,ale przestrzenności raczej nikt im nie ujmuje. Co do reszty się zgadam.

... a mam UR-40 od dwóch lat także ich wady i zalety są mi dobrze znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dlatego, ze nie sluchal na czyms lepszym? jak dla mnie jest ona strasznie scisnieta i graja w glowie. zreszta kossy sa do przenosnego sprzetu, wiec tam jest to zaleta, jak juz pisalem - nie trzeba poglasniac zeby uslyszec cos co jest cicho nagrane. autorowi tematu proponuje posluchac wymienionych sluchawek i samemu zadecydowac co kupic. jak widzisz opinie sa przerozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności