Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, MrSheep napisał(a):

nie rozumiem obsesji Sony na punkcie piankowych tipsów

Sprawa bardzo indywidualna. Dla mnie najwygodniejsze tipsy i jedyne, które praktycznie gwarantują mi seala, z gumami mam wiecznie problem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

Sprawa bardzo indywidualna. Dla mnie najwygodniejsze tipsy i jedyne, które praktycznie gwarantują mi seala, z gumami mam wiecznie problem.

 

Oczywiście, w pełni się zgadzam, że to sprawa bardzo indywidualna. Miałem na myśli raczej to, że niestety Sony nie daje użytkownikom możliwości wyboru (w WF-1000XM3 mieliśmy w zestawie zarówno pianki, jak i tipsy silikonowe).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MrSheep napisał(a):

i tipsy silikonowe

Które były do bani bo niewygodne i wypadały te ciężkie słuchawki, więc tylko pianki miały sens a grało to mówiąc delikatnie- słabo. Tak naprawdę to była porażka.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jouhou napisał(a):

Gumki zawsze można (i warto) sobie dokupić odpowiednie, ale fakt że miło byłoby gdyby jakieś porządne znalazły się w zestawie. Zawsze to dodatkowy koszt.

 

XM5 są mniejsze od 4?

 

Tak, zdecydowanie mniejsze i subiektywnie o wiele bardziej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gentillo napisał(a):

A jak wygląda sytuacja że stabilnością połączenia xm5? W jakiejś recenzji gostek się żalił że mu mocno rwało sygnał przy telefonie w kieszeni.

 

Nie zauważyłem żadnych problemów, w zatłoczonych miejscach lub przy słabym wydajnościowo smartfonie/DAPie być może warto przełączyć z LDAC 990 kb/s na 660 kb/s.

 

55 minut temu, Luqart napisał(a):

mam pytanie. Co lepiej tłumi pasywnie i aktywnie wf-xm5 czy wh-xm5?

 

Ogólnie tws gorzej tłumią od pełnoprawnych nausznych?

 

Pasywnie lepiej tłumią dla mnie WF-1000XM5, z włączonym ANC zdecydowanie model wokółuszny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam zagwozdkę. Przyjechały do mnie Soniacze, ale że zakupu dokonałem mocno impulsywnie to się zacząłem zastanawiać. Jeśli je otworzę to już nie zwrócę. Posiadam AZ80 które grają dla mnie bardzo dobrze. SQ jest dla mnie najważniejszym parametrem. I obawiam się, że sony ze swoją górką na basie mogą być dla mnie mniej przekonujące. Znalazłem recenzję w której sonicznie Technicsy są górą. Ale często recenzje sobie a życie sobie. Ech. Ciężkie jest życie jak się ma trochę większe wymagania co do jakości dźwięku:)

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gentillo napisał(a):

No i mam zagwozdkę. Przyjechały do mnie Soniacze, ale że zakupu dokonałem mocno impulsywnie to się zacząłem zastanawiać. Jeśli je otworzę to już nie zwrócę. Posiadam AZ80 które grają dla mnie bardzo dobrze. SQ jest dla mnie najważniejszym parametrem. I obawiam się, że sony ze swoją górką na basie mogą być dla mnie mniej przekonujące. Znalazłem recenzję w której sonicznie Technicsy są górą. Ale często recenzje sobie a życie sobie. Ech. Ciężkie jest życie jak się ma trochę większe wymagania co do jakości dźwięku:)

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Oddaj. Zawsze możesz kupić ponownie. Może od kogoś posłuchasz i przekonasz się czy Ci Sony odpowiada czy nie. 

Podaj link do recki o której wspominasz plizz .

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam zagwozdkę.


Pewnie już je otworzyłeś, ale jeśli nie, to powiem Ci, że jeśli pasuje Ci SQ i ergonomia, to zmiana na XM5 nie ma większego sensu. SQ na podobnym poziomie. 80tki to wg mnie jest top w tym momencie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pewnie już je otworzyłeś, ale jeśli nie, to powiem Ci, że jeśli pasuje Ci SQ i ergonomia, to zmiana na XM5 nie ma większego sensu. SQ na podobnym poziomie. 80tki to wg mnie jest top w tym momencie.
Na szczęście nie otworzyłem:) Czyli wychodzi na to, że wrócą do sklepu. Ale, że udało mi się ich nie otworzyć to ledwo jestem w stanie uwierzyć.


Oddaj. Zawsze możesz kupić ponownie. Może od kogoś posłuchasz i przekonasz się czy Ci Sony odpowiada czy nie. 
Podaj link do recki o której wspominasz plizz .
https://www.techradar.com/audio/earbuds-airpods/sony-wf-1000xm5-vs-technics-eah-az80-which-earbuds-should-you-choose

[mention=7231]all999[/mention] rozumiem, że masz oba modele. Gdzieś mi się obiła o oczy informacja, że Sony mają wyższą głośność maksymalną. Możesz to potwierdzić?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że masz oba modele. Gdzieś mi się obiła o oczy informacja, że Sony mają wyższą głośność maksymalną. Możesz to potwierdzić?


Niestety nie potwierdzę, 80tki miałem i zwróciłem. Nie miałem dla nich zastosowania, zresztą dla XM5 też na chwilę obecną nie mam. Na kanapie wolę ZE8K, a mobilnie mam AP2 i XM4, które wolę użytkowo od XM5.

Co do głośności, jeśli masz w miarę zdrowy słuch, nie ma to znaczenia, nie zbliżysz się do końca skali.

Teraz pytanie do tych, którzy mają i używają piątek - czy macie delikatny szum przy ANC? Najlepiej sprawdzić to bez muzyki zmieniając ustawienie w aplikacji, włączając i wyłączając ANC. Czwórki nie szumią w ogóle.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał(a):

Teraz pytanie do tych, którzy mają i używają piątek - czy macie delikatny szum przy ANC? Najlepiej sprawdzić to bez muzyki zmieniając ustawienie w aplikacji, włączając i wyłączając ANC. Czwórki nie szumią w ogóle.

 

 

Potwierdzam, występuje delikatny szum przy włączonym ANC

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7231]all999[/mention] jestem ciekawy jakie różnice występują w SQ między czwórkami a piątkami. Czy zmiana na piątki będzie jakimś progresem w kwestii SQ ?

W mojej ocenie właściwie każdy aspekt wypada lepiej w piątkach. Słychać, że to inny driver. Jest lepszy detal, lepsza holografia, bliższa, bardziej namacalna średnica i więcej, lepszej technicznie góry. Bańka 3D jest jeszcze lepsza niż w czwórkach, a tam już było bardzo dobrze. Świetna dynamika. Na początku wydalało mi się, że midbasu jest więcej, ale teraz jak porównuję bezpośrednio, to on jest po prostu inny, jakby mniej „boomy”. To może się gorzej sprawdzić we współczesnej muzyce rozrywkowej, lub w elektronice. Strojenie piątek uległo masom, ale nadal jest ta ich analogowość, nie ma mowy o żadnych ostrościach.

Więc jeśli chodzi o czyste sq, jest wyraźny progres, ale też inne strojenie. No i kosztują dwa razy więcej niż czwórki.

U mnie piątki wyrzuciły z pierwszej piątki XM4. Pozostałe to ZE8K, AZ80, Nuarl Next1,AP2, niekoniecznie w takiej kolejności default_smile.png

A i zarówno w czwórkach, jak i w piątkach używam tylko stokowych pianek. Moim zdaniem Sony się przyłożyło do tematu i mi pasują idealnie.

Piękne czasy, w ogóle nie tęsknię już za dapami i kablami.
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki razie trudno te Sony odsłuchać i oddać bo są pianki. Można próbować z piankami od innych słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

W taki razie trudno te Sony odsłuchać i oddać bo są pianki. Można próbować z piankami od innych słuchawek ?

Tu chyba musisz sam zagadać do sklepu i zapytać jak na to się zapatruje. Ktoś tu ostatnio pisał, że Amazon przyjmuje zwroty nawet doków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Play napisał(a):

Tu chyba musisz sam zagadać do sklepu i zapytać jak na to się zapatruje. Ktoś tu ostatnio pisał, że Amazon przyjmuje zwroty nawet doków.

Amazon tak. Nie wiem tylko czy w przypadku pianek nie będzie klopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności