Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2023 o 18:45, all999 napisał(a):

Na niemieckim jednak 319€, więc jeśli ktoś planował zakup, to na polskim sporo taniej. Wyjątkowo :)

U nas na Amazon cena wzrosła do 1399 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chico99 napisał(a):

Stokowe tipsy imo ograniczają możliwości Nuarli. W moim przypadku sprawdziły się spiral doty. Polecam eksperymenty z tipsami. Konstrukcja komina i tulejki umożliwia zastosowanie praktycznie każdych iemowych tipsów

 

 

 

Etui jest w stanie pomieścić inne tipy? Bez problemów z domykaniem go?

 

Dość często przy TWSach problemem jest to, że pudełeczka zaprojektowano typowo pod oryginalne gumki i czasem nawet ich największe domyślne warianty wchodzą już ledwo na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że Tonsil ;) ma cały sklepik i sprzedaje Bluetooth nauszne i TWS. Nie przyznają się ale zapewne AAC/SBC. Ciekawe czy robione dla ich czy wzięte jakiekolwiek z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

Nie przyznają się ale zapewne AAC/SBC.

Akurat podają w specyfikacji, ale nie to jest istotne w słuchawkach BT. Głównie liczy się jakość wykonania przetwornika i elektronika. Niestety, ale wątpię aby robili te słuchawki, pewnie tylko nazwa Tonsil i nic więcej :D 

https://www.skleptonsil.pl/sluchawki-bezprzewodowe-tonsil-r35bt-czarne-bluetooth-sd-fm,id2024.html?gad=1&gclid=CjwKCAjwzo2mBhAUEiwAf7wjkkc8sNySsxG1cbzMehQ8_5SqP4FhQufR2o5qaL2NU9AAPggSaB_O-xoCWCAQAvD_BwE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, chico99 napisał(a):

TWS NUARL-NEXT1

 

- bardzo dobra scena: głębia i szerokość,

- zjawiskowa holografia, mnóstwo powietrza i przestrzeni,

- dobry detal i separacja,

- muzykalne, efektowne, czarują,

- neutralno-naturalne w/g producenta i to prawda

- soprany: wyraziste, czyste i rozciągnięte,

- średnica: cofnięta, łagodna, aksamitna i rozdzielcza,

- bas: świetna kontrola na midbasie, z potężnym zejściem do subbasu,

- LDAC,

- BT 5.3(ekstra zasięg),

- dobre ANC,

- świetne mikrofony,

- długi czas pracy,

- indukcyjne ładowanie,

- lekkie, wykonanie premium, dobra ergonomia,

- obsługa z aplikacją,

- na koniec wisienka na torcie: mieszczą się w ładowarce razem z tipsami,

niezależnie od wielkości tipsów. Zdarza się to rzadko w TWS-ach.

 

Jeśli chodzi o minusy… Niech pomyślę… Co by tu…?

Stokowe tipsy imo ograniczają możliwości Nuarli. W moim przypadku sprawdziły się spiral doty. Polecam eksperymenty z tipsami. Konstrukcja komina i tulejki umożliwia zastosowanie praktycznie każdych iemowych tipsów.

Druga sprawa. Były zarzuty, że to ciche słuchawki. Ja, z racji wieku, słucham zdecydowanie głośno i problemu z tym nie miałem. Musiałem tylko słuchać ich w górnym zakresie skali regulacji.

 

Ostatnio brak czasu zmusza mnie do odsłuchów „na szybko” więc korzystam wyłącznie z tws-ów. Nuarle to słuchawki typu tws, które w swojej klasie cenowej mogą śmiało konkurować z iemami na kablu.

Zostawiły w tyle moje wcześniejsze sony xm4 i senki momentum tw2.

3.jpg

 

Jak sobie radzą ze słabszymi realizacjami? @all999 niedawno je testował i według niego tak-se, zgodzisz się z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s3ba92 Może Focal Listen Wireless? Niestety, trochę przekraczają budżet - do niedawna chodziły poniżej kafla. W każdym razie, wciąż warte uwagi.

K371BT bym odpuścił - bt jest tam zaimplementowane mocno na odpier...
Dźwiękowo też szału nie robią, to już lepiej do normalnego słuchania nadają się SRH840A, ale... są na kablu. Oczywiście można dać jakiegoś dongla BT podpiętego na krótkim kabelku, tylko pytanie czy chcesz się bawić w takie rozwiązania.

Całkiem spoko są ATH-M50XBT2 - nie jest to może jakaś oh ah rewela i scenowo będą słabsze od K550, ale dają radę.

Niestety, z dobrze grającymi zamkniętymi do kafla jest słabo, a już BT tym bardziej - spora stagnacja od lat.

Ja mimo wszystko polecam Listeny - jest to już starsza konstrukcja, ale brzmią super zarówno po kablu, jak i w trybie BT, co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku 90% konstrukcji na rynku.
Ostatnio testowałem Momentum 4 i nawet byłem skłonny je zostawić, choć można im sporo zarzuć i dźwiękowo, Listeny wciągają je nosem. Niestety, po kablu Sennki brzmią tragicznie.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a jest coś ciekawego na rynku TWS z ANC, które radzi sobie też z wysokimi częstotliwościami? Cenowo, powiedzmy że do kafla.

W chwili obecnej jadę na Technicsach AZ60 i o ile dźwiękowo mi leżą, to tłumienie pasywne i ANC są raczej przeciętne. ANC nawet coś tam wycina, ale w większości niskie częstotliwości.

Z innej mańki - jakieś aftermarketowe tipsy sprawdzają się z tymi Technicsami? Stockowe trochę podrażniają mi kanały.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mihu83 napisał(a):

Pany, a jest coś ciekawego na rynku TWS z ANC, które radzi sobie też z wysokimi częstotliwościami? Cenowo, powiedzmy że do kafla.

W chwili obecnej jadę na Technicsach AZ60 i o ile dźwiękowo mi leżą, to tłumienie pasywne i ANC są raczej przeciętne. ANC nawet coś tam wycina, ale w większości niskie częstotliwości.

Z innej mańki - jakieś aftermarketowe tipsy sprawdzają się z tymi Technicsami? Stockowe trochę podrażniają mi kanały.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Z wycinaniem wyższych częstotliwości zawsze będzie większy problem - jeśli mogą być używki zdecydowanie Bose QuietComfort Earbuds II, jeśli chodzi o ANC w dalszym ciągu top :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 15:29, Mihu83 napisał(a):

@s3ba92 Może Focal Listen Wireless? Niestety, trochę przekraczają budżet - do niedawna chodziły poniżej kafla. W każdym razie, wciąż warte uwagi.

K371BT bym odpuścił - bt jest tam zaimplementowane mocno na odpier...
Dźwiękowo też szału nie robią, to już lepiej do normalnego słuchania nadają się SRH840A, ale... są na kablu. Oczywiście można dać jakiegoś dongla BT podpiętego na krótkim kabelku, tylko pytanie czy chcesz się bawić w takie rozwiązania.

Całkiem spoko są ATH-M50XBT2 - nie jest to może jakaś oh ah rewela i scenowo będą słabsze od K550, ale dają radę.

Niestety, z dobrze grającymi zamkniętymi do kafla jest słabo, a już BT tym bardziej - spora stagnacja od lat.

Ja mimo wszystko polecam Listeny - jest to już starsza konstrukcja, ale brzmią super zarówno po kablu, jak i w trybie BT, co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku 90% konstrukcji na rynku.
Ostatnio testowałem Momentum 4 i nawet byłem skłonny je zostawić, choć można im sporo zarzuć i dźwiękowo, Listeny wciągają je nosem. Niestety, po kablu Sennki brzmią tragicznie.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Praktycznie prawie kupiłem drop Panda, niestety sprzedający wyjechał na urlop.

Czyli momentum 3/4 wcale nie gra lepiej niż focale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 15:40, Mihu83 napisał(a):

Pany, a jest coś ciekawego na rynku TWS z ANC, które radzi sobie też z wysokimi częstotliwościami? Cenowo, powiedzmy że do kafla.

W chwili obecnej jadę na Technicsach AZ60 i o ile dźwiękowo mi leżą, to tłumienie pasywne i ANC są raczej przeciętne. ANC nawet coś tam wycina, ale w większości niskie częstotliwości.

Z innej mańki - jakieś aftermarketowe tipsy sprawdzają się z tymi Technicsami? Stockowe trochę podrażniają mi kanały.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Akurat ANC w AZ60 jest na pewno powyzej sredniej rynkowej choc oczywiscie mozna lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie prawie kupiłem drop Panda, niestety sprzedający wyjechał na urlop.
Czyli momentum 3/4 wcale nie gra lepiej niż focale?
Według mnie, Momentumy nie grają lepiej niż Focale, ale jest to też kwestia preferencji. Osobiście lubię słuchawki z raczej zwartym, twardym, szybkim i dobrze kontrolowanym dołem, z nastawieniem na niższy bas i Focale mi to zapewniają.
Momentumy nie są złe, ale nie wszystko zagrają dobrze, natomiast Listeny zagrają wszystko w sposób co najmniej dobry.

Drop Panda nie miałem okazji słuchać, więc do nich się nie odniosę.





Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Akurat ANC w AZ60 jest na pewno powyzej sredniej rynkowej choc oczywiscie mozna lepiej.
Może tak, ale wyższe rejestry przepuszczają mocno. W sumie, moje Soundmagic TWS50 lepiej tłumią pasywnie, niż AZ60 z włączonym ANC.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aplikacji Sony i słuchawek 1000xm5 dodali fajny equalizer. Odpalamy swoją ulubioną piosenkę w tle, a podczas tego algorytm podaje do wybory i przetestowania 5 różnych presetów dźwięku. Są trzy etapy które różnią się konfiguracją i dostosowaniem dźwięku do preferencji. Działa to zaskakująco dobrze i jest super uzupełnieniem zwykłego equalizera.

 

Ale nadal będe korzystać z APO EQ i profuli autoEQ IEF neutral with bass equalization. Dla mnie najlepszy możliwy EQ do tych słuchawek. Na nim 1000xm5 brzmią jak inne słuchawki.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luqart napisał(a):

Do aplikacji Sony i słuchawek 1000xm5 dodali fajny equalizer. Odpalamy muzykę w tle, a podczas tego algorytm podaje do wybory i przetestowania 5 różnych presetów dźwięku. Są trzy etapy które różnią się konfiguracją i dostosowaniem dźwięku do preferencji. Działa to zaskakująco dobrze.

 

Ale nadal będe korzystać z APO EQ i profuli autoEQ IEF neutral with bass equalization. Dla mnie najlepszy możliwy EQ do tych słuchawek. Na nim 1000xm5 brzmią jak inne słuchawki.

Mowisz o duzych xm5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 08:46, Lord Rayden napisał(a):

Okazuje się że Tonsil ;) ma cały sklepik i sprzedaje Bluetooth nauszne i TWS. Nie przyznają się ale zapewne AAC/SBC. Ciekawe czy robione dla ich czy wzięte jakiekolwiek z Chin.

Taaaa. 

Może jeszcze zaprojektowali w Polsce i ktoś im zrobił w Azji na podstawie ich projektu? 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicsy 80 i 60M2 dostały nowe oprogramowanie. Wprowadzono w aplikacji test tipsów pod kątem tłumienia. Niestety brak aktualizacji w wersji 60.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia na szybko, po 30 minutach. Wszystkiego więcej. Nieco więcej midbasu, bliższa i jaśniejsza średnica, więcej góry. Chyba szerzej grają. To są świeżutkie drivery, więc może się to jeszcze nieco zmienić.

Użytkowo - ten, kto wymyślił połysk powinien spłonąć w piekle. Wyobrażam sobie ile razy słuchawki wylądują na podłodze. Do tego są małe i to jeszcze bardziej utrudnia sprawę. Ja mam nawet problemy z wyjęciem ich z kejsa.

Reszta najwcześniej późno wieczorem…




ca1eb40d0b7dc2eba185a1b2f4aa8a8e.jpg

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, all999 napisał(a):

Pierwsze wrażenia na szybko, po 30 minutach. Wszystkiego więcej. Nieco więcej midbasu, bliższa i jaśniejsza średnica, więcej góry. Chyba szerzej grają. To są świeżutkie drivery, więc może się to jeszcze nieco zmienić.

Użytkowo - ten, kto wymyślił połysk powinien spłonąć w piekle. Wyobrażam sobie ile razy słuchawki wylądują na podłodze. Do tego są małe i to jeszcze bardziej utrudnia sprawę.

Reszta najwcześniej późno wieczorem…




ca1eb40d0b7dc2eba185a1b2f4aa8a8e.jpg

Amazon ? Jest możliwość zwrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności