Skocz do zawartości

Kilka Pytan Dotyczacych Meizu M6


martie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze nie mam tego odtwarzacza (bedzie we wtorek :D) ale juz zaczalem sie bawic kompresja filmow. I tu zaczynaja sie "schodki" ;] Otoz sciagnalem program Meizu Video Converter i zaczalem konwertowac film tak, aby mial juz wbudowane napisy. Wszystko ladnie widac, napisy sa, tylko jest maly problem. Kiedy napisy skladaja sie z jednej linijki wszystko jest ok. Jednak gdy jest ich wiecej(linijek), to napisy wyswietlaja sie rowniez pionowo po prawej stronie filmu.

 

 

http://img110.imageshack.us/my.php?image=wtfll8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też kupiłam na http://www.sklep.devilnet.pl/go/_info/?id=182 , oni jako jedyni sprzedają z ładowarką sieciową :rolleyes:

Oprócz tego obiecali mi jakieś punkty za zakupy, ktore potem podobno bede mogla wymienic na jakieś gadżety. Ciekawe na co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam tego odtwarzacza (bedzie we wtorek :D) ale juz zaczalem sie bawic kompresja filmow. I tu zaczynaja sie "schodki" ;] Otoz sciagnalem program Meizu Video Converter i zaczalem konwertowac film tak, aby mial juz wbudowane napisy. Wszystko ladnie widac, napisy sa, tylko jest maly problem. Kiedy napisy skladaja sie z jednej linijki wszystko jest ok. Jednak gdy jest ich wiecej(linijek), to napisy wyswietlaja sie rowniez pionowo po prawej stronie filmu.

 

 

http://img110.imageshack.us/my.php?image=wtfll8.jpg

 

Czy naprawde nikt nie potrafi mi pomoc ? Bo przeciez te napisy nie powinny sie wyswietlac w ten sposob (jest to bardzo uciazliwe)

 

Dodam jeszcze, ze uzywalem juz kilku konverterow i w kazdym cos bylo nie tak.

 

Czy ktos moze mi pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś się na zagranicznych forach dowiadywać, czy inni mają tak samo? Może po prostu ten program ma problemy z napisami. A może masz film w tym samym katalogu, co napisy i przez to one się ładują automatycznie, więc jedne to są już te "wbudowane" w film, a drugie dodawane na bieżąco przez program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem VirtualDub for Mini Player. Zaczalem konwertowac film razem z napisami. Po konwersji odpalilem film na kompie. Wszystko ladnie plynnie, napisy (o dziwo) ladne, przejrzyste, w jak najlepszym porzadku. Na mojej twarzy zagoscil szeroki usmiech :D Lecz niestety bardzo krotko :angry: Po zgraniu filmu na odtwarzacz, nie jest on wystarczajaco plynny i nie wyglada on jak poprzednie ktore przy 18 fps'ach chodzily jak dla mnie bardzo zadowalajaco. Ten po prostu nie jest plynny :/ A w ustawieniach VirtualDub for Mini Player wyraznie widnieje :

FrameRate=18

BitRate=350 (tak sobie sam ustawilem)

 

Wiec czemu filmy nie sa plynne ?

 

P.S.

 

Chyba znalazlem rozwiazanie mojego problemu, tylko ze po........... CZESKU :ph34r:

http://rori.parba.cz/blog_loli.cz/

 

Znajdzie sie osoba, ktora mi to przetlumaczy ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem Meizu M6 i teraz mam kilka pytań dotyczący firmware - http://en.meizu.com/firmware.asp?offset=0

 

1.Jaka jest różnica pomiędzy SP, a TP i jak da się rozpoznać, która jest, która?

2.To jest firmwar w wersji angielskiej, jest może wersja polska lub da się ją jakoś ustawić?

3.Czy warto zmieniać oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Różnica jest w wyświetlaczu. W wersji TP jest wyświetlacz Toshiby.

Potem zmieniono na wyświetlacz Samsunga i jest to wersja SP (również o pół milimetra grubsza od TP).

Jaka jest wersja powinno być wygrawerowane z tyłu odtwarzacza :)

2. Wątpię żeby była polska :(

3. Oczywiście warto zmieniać. Dzięki takiej aktualizacji eliminowane są często wszelkie wcześniejsze "bugi" jakie wystąpiły.

Dodatkowo według zapowiedzi Meizu nowy firmware ma zapewnić zwiększenie autonomii pracy z 20h do 36h :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam sklepu na śląsku z Meizu m6. Byłem już m.in. w takim super sklepie jak saturn i okazało się że oni z taką firmą nie współpracują. odwiedziałem jeszcze pare innych sklepików i dalej nic. Chce narazie wyłaczyć sklepy internetowe i poszukać jeszcze w okolicy. macie może jakieś namiary. z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sklepu na śląsku z Meizu m6. Byłem już m.in. w takim super sklepie jak saturn i okazało się że oni z taką firmą nie współpracują. odwiedziałem jeszcze pare innych sklepików i dalej nic. Chce narazie wyłaczyć sklepy internetowe i poszukać jeszcze w okolicy. macie może jakieś namiary. z góry dzięki

 

Ale MEIZU nie jest oficjalnie importowany do naszego kraju. W zadnym z marketów go nie znajdziesz.

 

Musiałby się pojawić jaiś dystrybutor a MEIZU (jako firma) musiałaby zainwestowac w bardzo kosztowne homologacje na europę.

 

MEIZU na allegro to taki "dziki" import.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sklepu na śląsku z Meizu m6. Byłem już m.in. w takim super sklepie jak saturn i okazało się że oni z taką firmą nie współpracują. odwiedziałem jeszcze pare innych sklepików i dalej nic. Chce narazie wyłaczyć sklepy internetowe i poszukać jeszcze w okolicy. macie może jakieś namiary. z góry dzięki

W Saturnie jest (a przynajmniej w Warszawie) tylko, że sprzedawany pod nazwą Vivanco, czyli pewnie na licencji Meizu.

Planuje zrobić re-wizytę, żeby sprawdzić jaki wyświetlacz jest w tych modelach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze :( Jeśli chodzi o super saturn to nawet nie widziałe nic podobnego co by było zbliżone do M6...mój super plan spalił na panewce....nie chciałem płacić za przesyłkę w najgorszym przypadku który widziałem 50zł...Ok to zaczniemy od innej strony jaki sklep polecacie przez neta - poszukuje Meizu M6 2 GB czarny + wszelkie dodatki: pixmanie(choć wiem że ktoś tu nie przepadał), devilneta a może allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności