Skocz do zawartości

Mx500 Nie Wystarczaja, W Jakim Kierunku Pojsc ?


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Swoja przygode ze sluchawkami przenosnymi zaczalem od dolaczanych do T30 Cresynow. W krotkim czasie zmienilem playera na iAudio5 te sluchawki to byla juz tragedia. Cresyny dolaczone do iRivera takze mnie nie zadawalaly. Czytalem ten dzial na forum przez kilka dni, jednak temat jest dla mnie nowy i mam w glowie ogromny metlik. Spontanicznie zdecydowalem sie na zakup MX500. Generalnie jestem zadowolony ze srednich i wysokich zakresow - brakuje mi jednak niskich.

 

Muzyka ktorej slucham i ktora sie zajmuje to glownie drum and bass,jungle,IDM,glitch i pochodne oraz Jazz.

Mam do dyspozycji kwote 200pln.

Chcialbym kupic sluchawki ktore dostarcza mi mocniejszych basowych doznan :) przy tym nie rezygnujac z dobrego srodka i gory ktora obecnie mam w MX500.

(Taki zdecydowanie mi wystarcza, czytalem tutaj ze np. MX550 zdecydowanie ostrzej odtwarza te zakresy)

 

Odrzucilem Koss The Plug i Spark Plug z uwagi na niewystarczajacy srodek i gore oraz stosunkowo niewielka wygode.

Nie mam przekonania (w pelni subiektywna opinia) do produktow firmy Creative.

Kwota 200pln jest za mala na produkty Shure czy Westone - w przyszlosci chcialbym kupic UM1.

 

Zainteresowalem sie wiec produktami Sony.

 

1) Sony MDR-EX51LP ~ 133pln

2) Sony MDR-EX71 ~ 147pln

3) Sony MDR-EX81SL ~ 162pln

 

Podoba mi sie rozwiazanie trzymadelka w MDR-EX81SL, jednak co do samej charakterystyki sluchawek czy ktos ma jakies doswiadczenia z tymi produktami i moglby wskazac potencjalnie najlepsze pod katem niskich tonow i basu oraz zachowaniu srodka i gory a'la MX500 ?

 

PS. Korca mnie tez Shure e2c jednak to bylby dla mnie duzy wydatek i nie wiem czy roznica w cenie jest tego warta / adekwatna do roznicy miedzy Shure e2c a Sony MDR-EX81SL na korzysc Shure e2c :)

 

Z gory dziekuje za rade(y).

 

[EDIT]

Jestem zainteresowany tylko sluchawkami dokanalowymi

[/EDIT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akg k81dj podobno mają potężny bas, HD212 również. Dokanałówek z potężnym basem bym nie brał, bo oprócz basu wszystkie części pasma zabrzmią przy najmniej o klasę gorzej, a bas też będzie mocniejszy, ale niekoniecznie lepszy. PMX100 basu nie brakuje, też mogłyby być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 200 zł to nie jest dla Ciebie strasznie poważny wydatek, to najoptymalniej chyba będzie pójść za radą Thai Fighter'a i kupić Aurvany albo E2c (o ile shurki uda się w ogóle wyrwać w tej cenie).

 

Natomiast z własnego doświadczenia wiem, że jednak słuchawk to delikatny sprzęt i zdarza się, że kabelek ulega uszkodzeniu. Pół biedy, jeżeli blisko mini-jacka, gorzej jeżeli wyżej. Jeżeli wydawanie 200 zł na słuchawki co dwa lata to za dużo (u mnie uszkodziły się po roku, u innych wytrzymują 3 lata, więc uśredniłem, choć wszystko zależy od sposobu użytkowania i przechowania), to proponuję EX51LP. EX71 i 81 mają cięższe brzmienie, a te zausznik w 81 może być niewygodny podczas noszenia okularów lub obcisłej czapki, poza tym może Ci nie pasować do ucha - warto sprawdzić zanim się zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mogl kupic UM1 do 400pln chetnie bym to zrobil, jednak gdybym mogl kupic je w Polsce.
Popytaj na forum, może ktoś Ci sprowadzi.
Zupelnie zapomnialem jeszcze o Sennheiserach CX300 moze to bedzie wlasnie ten optymalny wybor ?

Pomijając bas MX500 grają naturalniej. Po prostu w grupie CX/EP/EX środek jest nieprzyjemnie wycofany. Najlepiej, jakbyś mógł ich przesłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mogl kupic UM1 do 400pln chetnie bym to zrobil, jednak gdybym mogl kupic je w Polsce.

Za 400 złotych spokojnie je sobie sprowadzisz ze Stanów. Niestety z problemem zakupów w Polsce boryka się tu znakomita większość użytkowników forum (przynajmniej jakoś mi się nie obiło o uszy, żeby ktoś kupował Shure w Polsoundzie), dlatego przestawili się na zakupy z eBay lub z drugiej ręki. Jeśli dysponujesz środkami wystarczającymi na UM1 to pouśmiechaj się do ludzi, którzy już tak kupowali, a pewnie Ci pomogą.

 

 

EDIT:

nfsu znów był szybszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady. Postanowilem kupic CX300. Gdyby mozna bylo kupic w prosty i pewny sposob Ultimate Ears albo Westone (nowe) :) pewnie bym to zrobil. (Prosty dla kazdeo jest wzgledny - mam na mysli zamowienie w sklepie w Polsce)

Z U. E. nie miałbyś poblemu z kablem, jak sie rozwali (tak jak mój) to kupujesz nowy (tak jak ja):D bez najmniejszych problemów wymieniasz w 2 sekundy. Brzmia bardzo fajnie. Jakbyś zmienił zdanie mogę ci powiedzieć jak graja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności