Skocz do zawartości

Shanling ME100, ME500 - słuchawki dokanałowe


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Mayster napisał:

Do końca tygodnia jestem na urlopie, dopiero jak wrócę.

Szkoda...Ale urlopuj zdrowo !!!

 

Tak jakoś wyglądają jak na tych reklamach ? 

Pamiętasz co jest w pudełku ?

 

b98b4f7a32fcd728563bfa2bcbcee2f9528.jpg

6fc5f3a77490c5d96c130cc49f25ef17999.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shangling ME100 podpięte bezpośrednio pod V30 są znacznie glośniejsze niż Fiio FH-1. Czyli skuteczniejsze. FH1 - 26 omów, ME100 16 omów.

Można ME100 stosować z LG V30 bez przejściówek.

 

Po ME100 na silikonach, FH1 na piankach wydają się grać dźwiękiem gęściejszym, mniej detalicznym ale i mniej ostrym. Nie są tak mocno uderzeniowe. Bas jest chyba miększy bardziej obły.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kuman napisał:

u mnie wchodząc na audeos.pl pokazuje brak połączenia z inernetem, może bana dostałem ?

 

Ja również 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Najner napisał:

A może wygrał w lotka, walnął tym wszystkim i siedzi pod palmą z drineczkiem w towarzystwie dziewczyn? Tego życzę! :D 

 

Nie wygrałem, nie walnąłem - reszta się zgadza 🤣

 

P.s.: trochę się nagimnastykowałem, żeby złapać wszystko na jednym zdjęciu 😎

20190627_232139.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz naszej społeczności coś na szybko bo herbata nam stygnie, alkohol robi się ciepły, masło się rozpływa a my....czekamy ! :)

Ciekawi mnie porównanie do ME100.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lord Rayden napisał:

Napisz naszej społeczności coś na szybko bo herbata nam stygnie, alkohol robi się ciepły, masło się rozpływa a my....czekamy ! :)

Ciekawi mnie porównanie do ME100.

 

ME500 można określić mianem rozwinięcia ME100, wszystko lepsze :D Bas schodzi niżej, subbasu jest więcej, środkowy bardziej szczegółowy, wyższa średnica wyraźnie zaakcentowana, góra obecna, ale gładsza, lepiej rozciągnięta, więcej powietrza, lepsza separacja. Większa scena z wyraźnie poprawioną głębią. Jutro więcej dodam, gdy posłucham z ich kabelkiem "upgrade" EL1 (świetnie dopasowany wyglądem do ME500). Świetnym materiałem do porównań będzie OH10 Obsidian.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Czy mają takie "twarde" brzmienie jak ME100 ?

Sądzisz że wygrzewanie coś daje ?

Kabel EL1 to czyja produkcja ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Dzięki ! Czy mają takie "twarde" brzmienie jak ME100 ?

Sądzisz że wygrzewanie coś daje ?

Kabel EL1 to czyja produkcja ?

 

Nie, są lepszym technicznie rozwinięciem, ale jednak z pełniejszym dołem. Nieco bardziej muzykalne, rozrywkowe i efektowne, ale i dojrzalsze granie.

 

Nie jestem pewien kto produkował EL1, ale to kabelek firmowany przez Shanlinga. Osłona Jacka i spliter dopasowane do koloru kopułek. Ta para wygląda razem genialnie:

 

ME500 EL1 2.jpg

 

A ogólnie: kombo Shanling ME500 + EL1 + M5s = ❤️

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

Nie jestem pewien kto produkował EL1, ale to kabelek firmowany przez Shanlinga.

 

Kabel podobny do tego firmowego w OH500 😉

 

Ten EL1 jest zbalansowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

A ogólnie: kombo Shanling ME500 + EL1 + M5s = ❤️

Postarali się, żeby topowe modele słuchawek

i DAPa zgrywały się jak należy 😁

Na stockowym kablu też jest dobrze?

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fusserg napisał:

Kabel podobny do tego firmowego w OH500 😉

Ten EL1 jest zbalansowany ?

 

Tak, w wersji 2,5 mm lub 4,4 mm. Miedź OCC, nieco ociepla brzmienie.

 

43 minuty temu, kordal napisał:

Postarali się, żeby topowe modele słuchawek

i DAPa zgrywały się jak należy 😁

Na stockowym kablu też jest dobrze?

 

Tak, na stockowym jest bardzo dobrze. Podobny kabelek do tych, które stosuje Simgot (ale ten sam dostawca nie dziwi skoro firmy się dobrze znają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lord Rayden napisał:

W takim razie szkoda że nie robią lepszego zwykłego. BTR3 i V30 balansu nie mają. 

 

Lepszego? ME500 ze stockiem plus M5s to również świetnie dobrane połączenie. Ten stockowy jest na wyższym poziomie niż w wielu droższych modelach, a do tego jest bez dwóch zdań o wiele wygodniejszy niż EL1 :) Budową i splotem przypomina Oriveti Affinity.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 15:24, Lord Rayden napisał:

Sądzisz że wygrzewanie coś daje ?

 

To czas na parę informacji. Wygrzewanie wiele raczej nie daje w ich przypadku, ale po kilkunastu godzinach dźwięk się jeszcze ułożył i wygładził. ME500 to niezły przeskok względem ME100, a przy tym nie jest to szczególnie wymagająca hybryda.

 

Dół dzięki PEEK jest bardzo szybki, ale nie brakuje wypełnienia. Subbas wyraźnie zaakcentowany, ale nieco więcej jest midbasu. Wyraźne uderzenie, szybkie jak na dynamika wygasanie. Niższy środek pełniejszy, ale nie zamulony czy za mocno zagęszczony. Cały czas naturalny. Wokale i wyższa średnica zaakcentowane, dość bezpośrednie i o dobrej artykulacji, ale wciąż naturalne. Zakresy wyraźnie gładsze i lepiej poukładane niż w ME100. Góra lepiej rozciągnięta i napowietrzona oraz bardziej szczegółowa, ale też gładsza. Scena z wyraźną głębią, przyzwoita szerokością. Wyraźnie lepiej oddaje plany niż ME100, a przy tym scena jest mocniej wypełniona dźwiękiem. Więcej po dłuższych testach :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah Czy przedstawisz też wnioski ze sparringu ME500 z takimi herosami Ligi Dżentelmenów  ;) jak MEE P1, Fiio F9 Pro, RHA T20 ?

 

Czy ME500 mogą zagrozić półce z Fiio FH5 lub FH7, FA7 ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności