Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki wokółuszne 500-1000


Dawczer

Pytanie

Witam niestety moje Superluxy 681 Evo umarły (znów) chociaż i tak miałem zamiar je zmieniać więc niema tego złego co na dobre by nie wyszło a więc: 

Wymagania:
-konstrukcja otwarta, półotwarta, wokółuszne, przewodowe

-w miarę wygodne mam dużą głowę nie mogą w nią uciskać 
-muszą "zgrać się" z  
Xonar-em Phoebus-em naprawdę nie chce znów przeżywać horroru związanego z sprzedażą jednej dźwiękówki i kupnem drugiej 
-co do brzmienia w superluksusach było dla mnie zdecydowanie za mało basu (
ogólnie wydawały mi się jakieś zamulone że tak powiem, nie wiem czy to wina karty czy słuchawek) jeśli to możliwe szukam czegoś co zaoferuje go znacznie więcej i zejdzie znacznie niżej jeśli jest to dla phoebus-a wykonalne mimo ogromu basu dobrze by było jak by nie "zalewał" innych pasm(?) nie wiem czy to dobre określenie 
-co do budżetu wiadomo jak najmniej kwota do 500zł byłą by super opcja jednak jestem skłonny dobić do 1000 jeśli naprawdę będzie warto  


mam zamiar używać ich tylko w domu i tylko w połączeniu z phoebusem

jeśli to coś komuś pomoże ideałem był by nauszny odpowiednik słuchawek "NuForce NE-700x"
macie tutaj ich recenzje napisana przez kurop-ka (którego pozdrawiam serdecznie) jest bardzo szczegółowa ,zapytacie w takim razie dlaczego nie nuforce? ponieważ są bardzo delikatne oraz douszne słuchawki są dużo mniej komfortowe a co gorsza pocą mi się uszy po kilku godzinach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Superluxy są potężnie przebasowione i brakuje im wyższego środka, stąd to zamulenie (i subiektywny brak basu). Posłuchaj AKG K701, to bardzo opłacalny model z w miarę naturalną sygnaturą (totalnie inna klasa niż dowolne superluxy), tylko nie wiem jak to zagra na twojej karcie dźwiękowej. Z mocniejszym basem przychodzą mi na myśl jeszcze DT-150, one też są warte swojej ceny, tylko jak zwykle nie wiem jak to zagra na zwykłej dźwiękówce w PC. edit: prawodopodobnie DT-150 będą zbyt wymagające od wzmacniacza.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Pioj napisał:

Superluxy są potężnie przebasowione i brakuje im wyższego środka, stąd to zamulenie (i subiektywny brak basu). Posłuchaj AKG K701, to bardzo opłacalny model z w miarę naturalną sygnaturą (totalnie inna klasa niż dowolne superluxy), tylko nie wiem jak to zagra na twojej karcie dźwiękowej. Z mocniejszym basem przychodzą mi na myśl jeszcze DT-150, one też są warte swojej ceny, tylko jak zwykle nie wiem jak to zagra na zwykłej dźwiękówce w PC. edit: prawodopodobnie DT-150 będą zbyt wymagające od wzmacniacza.

K701 jako zmiennik 681evo, cyt. "w superluksusach było dla mnie zdecydowanie za mało basu" koniec cyt. - matkozcórkom :rolleyes:

DT150 nie pójdą ze zwykłej dźwiękówki!

Fidelio X1 załatwią sprawę, zdaje się kolega Perul ma takowe na zbyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, vonBaron napisał:

AKG K712, Fidellio X2

K712 nie mają więcej basu od 681evo, za to mają go o wiele mniej, więc po co takie słuchawki proponować, skoro autor wyraźnie sprecyzował, czego szuka?! Bez obrazy. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, vonBaron napisał:

To jak chce basotłuków to niech poszuka w zamkniętych.

wydaje mi się że będą mi się pocić uszy ale może jednak to przeboleje .... co byście polecili ? ale to już tylko do 500 

11 godzin temu, neonlight napisał:

Fidelio X1 załatwią sprawę, zdaje się kolega Perul ma takowe na zbyciu.

Fidelio X1 poczytałem trochę jestem nimi zainteresowany napisałem do Perul-a 
jaka jest różnica między X1 a X2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności