Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki do METALU - głównie symfoniczny / thrash / death / viking metal


retter

Pytanie

Słuchawki do METALU - głównie symfoniczny / thrash / death / viking metal.

 

Na dziś ten gatunek słucham na dt990 bo mają sporo detali, powietrze, mięso, sporo średnicy jak na dt990 (gitary, wokal), barwne, dobrze jak by miały jakąś przestrzeń.

Czy będą zamknięte (ale i wtedy składane oraz nie będą mocno wymagające) czy półotwarte jak dt990 na razie bez znaczenia szukam pomysłów.

Nie mogą być CIEMNE, mocne V, góra sypiąca szkłem, sterylne

Budżet powiedzmy do 1k

 

Z wokół usznych jedynie co jakoś mi się rzuciło w oczy to Focal Listen, TH610  ale mogą być też BossHifi B8 HiFi (po modach bo tak to ciemne), philpsy x2,

Z dokanałowych też może coś być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 godzin temu, retter napisał:

H6v2 zbyt grzeczne, zbyt okrojone pasma, dla mnie sama średnica i to taka z kocykiem.

:blink: Ja wiem, że gusta i uszy różne, ale jeżeli H6gen2 to dla Ciebie sama średnica to coś jest bardzo nie tak. Nawet na Questyle CMA400i one grały wyraźnym V.

 

9 godzin temu, retter napisał:

PM3 ciemne nudne = j.w. ale posłucham co by się zapoznać.

Tak to jest jak ludzie powtarzają swoje własne odczucia jak wyrocznię i potem się to przeradza w wersję oficjalną. Nie są ani ciemne ani nudne, są łagodne, koloryzujące i skupione.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale wiesz, CMA400i słynie z wysuwania średnicy na front, dlatego się trochę dziwię. No ale w sumie nie mój problem :).

Swoją drogą odnośnie jeszcze podsumowania, M&D MH40 są przebasowione, raczej ciemne i mało ekscytujące, do metalu bym je skreślił z góry, one są najlepsze do jazzu z wokalem i muzyk podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, timecage napisał:

:blink: Ja wiem, że gusta i uszy różne, ale jeżeli H6gen2 to dla Ciebie sama średnica to coś jest bardzo nie tak. Nawet na Questyle CMA400i one grały wyraźnym V.

Po 1 mobilne słuchawki testuje na MOBILNYM sprzęcie wedle przeznaczenia, podłączenie pod sprzęt typowo stacjonarny tylko z ciekawości tylko po co?? z takim zamiarem kupiłbym dt150 dt990 600ohm th610 i zamkną dawno temat. Słuchałem na A15 i x5v1 więc oba wypychają średnice. 

Po 2 ten przytyk z laryngologiem SERIO? Tak dla mnie H6v2 grają średnicą (takie mniejsze zamknięte hd600 z kocem) względem AT jakie mam od Ciebie te ostatnie mają ZDECYDOWANIE więcej dołu i góry.

Dla AT brakuje to co mają H6, a dla H6 brakuje co mają AT, wiem wezmę 1 muszle AT i 1 muszle H6 :D będę kontent :D

 

 

PM-3

4 godziny temu, timecage napisał:

Tak to jest jak ludzie powtarzają swoje własne odczucia jak wyrocznię i potem się to przeradza w wersję oficjalną. Nie są ani ciemne ani nudne, są łagodne, koloryzujące i skupione.

Gdy będę miał tylko okazje posłucham, w ciemno nie kupie ale nie odpuszczę posłuchać chce.

Ale na razie muszę się na czymś opierać więc opieram się na opiniach, nie chce w sprzęcie mobilnym kopiować hd600 bo jeszcze zasnę w tramwaju :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie serio, bo stwierdziłem niewłaściwość swojego stwierdzenia i dawno już je usunąłem, więc... nie wiem do czego się odnosisz :P.

Questyle podałem jako przykład, H6gen2 na wszystkim co mam grały V. Gdyby grały średnicą to bym je sobie zostawił :(.

Co do PM3 to chciałem tylko między słowami zwrócić uwagę, że może warto opierać się nie tylko na opiniach osób, którym się te słuchawki nie podobają. Aczkolwiek raczej zerowa wydaje mi się szansa, że Tobie podpadną, bo też są średnicowe.

Może skoro <tajemniczemumodelowisłuchawek> brakuje tylko środka, to trzeba im dobrać playera z jeszcze mocniej wypchniętą średnicą i będzie perfekt?

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znajdź lepszy dap :D, brak mi mocy mam x5 brak mi mocy dodaje c5, to to pędzi hd600 dt990 i potrafi robić trzęsienie ziemi czy tam masowanie uszu :D

Prędzej wymienię całe okablowanie w AT ale póki co szukam innej opcji, jest tyle fajnych słuchawek więc czemu nie.

Ale fakt szkoda ze nie posłuchałem tego malucha M1.

 

A stacjonarnie DT R10 zmiotły by chyba wszystko z tego tematu. No i znowu szalony pomysł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, retter napisał:

Ale fakt szkoda ze nie posłuchałem tego malucha M1.

Słuchałem u kolegi H6II gen na M1 i fajnie to grało. W stosunku do A15 to przepaść na korzyść M1. Kolega jak posłuchał kiedyś mojego M1 to pozbył się A15 i zanabył M1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Palpatine napisał:

Słuchasz Oppo PM3 na CMA400i?

Czasami. Ale głównie na X5ii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, timecage napisał:

Czasami. Ale głównie na X5ii.

Czyli też średnicowy grajek. 

Mam wrażenie, że fajnie z PM3 zagrałby IFI Black Label.

A propos tematu to do metalu FIII? Mi ich granie bardzo się spodobało i myślę, że tym gatunku dobrze by się sprawdziły.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, już SIII były tu polecane :). Tylko niełatwo ich posłuchać, bo akurat z AM zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiec tak byłem na odsłuchach i z ciekawości brałem wszystko co mogło mi podejść.

 

pro82 emmm dziwne ....

hp150 ogólnie takie sobie, mam sporo lepsze AT

sony 7605 fajne ale to nie to :/

hd6000 osz kurde, bez modyfikacji mobilne by wygrały te starcie :D czujecie to? :D  słuchawki za 280zł :D

S-III hmmm za płytko :huh:  czy ja jestem bashedem???:D :huh: 

pm3 - MEGA fajne słuchawki naprawdę, mają wady i zalety, niestety nie pasują do muzyki niestety nuda

NQ - ale ciemnica ...

dt770 80ohm nooo ciekawe ale detale gdzieś uciekają 32ohm jeszcze bardziej :/

dt770 250ohm ciekawiej choć tez czuć że brakuje szlachetności mięsa finezji jaką w domu bym oczekiwał, ale przy niskiej cenie może bym się skusił do zabawy

 

Foto... b00050c7e315afcd4cd855f1ba71efef.jpg

pisane mobilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecałem Sonorusy III na padach HM5ss. Na fabrycznych to one faktycznie basem nie szafują. A według mnie to wogle tym co potrafią nie szafują bez zmiany padów.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum AEG2 warto sprawdzić, bo z równym źródłem fajnie grały mi Converge i Eletric Wizard. acz nie wiem czy ten poziom ci wystarczy oraz czy izolacja będzie satysfakcjonująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, bachankas napisał:

Taksy dobre słuchawki, ale ciekawe, że w takim towarzystwie się dobrze zaprezentowały :)

A słyszałeś je? Bo to najgorsze Takstary jakie słyszałem, dźwięk zamulony bas zapycha wszystko, nawet po z redukowaniu ilości na bassportach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jaro54 napisał:

A słyszałeś je? Bo to najgorsze Takstary jakie słyszałem, dźwięk zamulony bas zapycha wszystko, nawet po z redukowaniu ilości na bassportach

No pronto, HD6000 nie mulą, grają mocno gęstą średnicą, ale nie mulą. A wymiana kabla dużo poprawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale ja pisze o 82Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ale ja pisze o 82Pro

A no to się wyjasniło, nie sprecyzowałem że mi o HD6000 chodzi.
 

4 godziny temu, retter napisał:

Hd600 i ts671 to najlepsze taksy jakie zrobili. Pro82 nie będę krytykował ujdą od biedy po zamknięciu basrefleksu.

Może pokombinuj z HD6000 i jakiś kabelek na srebrze, żeby górę wyciągnąć? szwagiero miał/ma Tkasy na zmienionym kablu i  to bardzo fajnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, bachankas napisał:

A no to się wyjasniło, nie sprecyzowałem że mi o HD6000 chodzi.
 

Może pokombinuj z HD6000 i jakiś kabelek na srebrze, żeby górę wyciągnąć? szwagiero miał/ma Tkasy na zmienionym kablu i  to bardzo fajnie gra.

 

Wedle tematu i gatunku to raczej hd6000 dołu bym dodał.

Ale mam wrażenie że stare hd6000 jakie miałem z 2 lata temu to bardziej Vka, a sztuka hd6000 jaką teraz słuchałem to prawie sama średnica. Jeszcze bardziej okrojone pasma niż h6v2 co tym bardziej dziwi... jedyna wada taksów to ich system składania.

 

Poprawić taksy nie jest tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej nie słyszę w H6 okrojonych pasm, ot średnica nie wycofana, mi to w metalu gra dobrze.
Taksy pamiętam jako bas równo że średnicą I trochę schowana Góra, która się ładnie otwiera na innym kablu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hd6000 z 2-3 lata temu które oddałem znajomemu miały lekkie niskie U, od wyższego basu do niższych sopranów równo a skraje podbite, ten subbas wychodził gdzie nie spotkałem tego w innych słuchawkach

hd6000 teraz 2-3 dni temu to średnica z od wyższego basu po niższe soprany,

h6 ma wg tych ostatnich lekko obcięte skraje, po prostu hd6000 pokazały więcej informacji ze względu na szersze pasmo

 

A co do tematu wziąłem swoje dt990 rozebrałem zatkałem pianką otwór obudowy lekko taśmą podkleiłem (lustro) i wyszły hd6000 na sterydach :D jakby trochę mi przeszła chęć kupna dt770 i sprzedania dt990.

Teraz to dopiero będzie trudno je przebić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności