Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki + DAC/AMP do 1000 zł


Ky0sHiR0

Pytanie

Dzień dobry,

Witam wszystkich serdecznie jestem tutaj nowym użytkownikiem.

Potrzebuje od was porady :) tak jak w temacie słuchawki + DAC/AMP do 1000 zł jednak kwota jest dość myląca.

Aktualnie posiadac Somic V2 gołe bez recabblingu. Działają bardzo dobrze nie narzekam na nie kompletnie. Chciałbym do nich dokupić DAC/AMP - mogę mieć go za darmo z empiku do ok. 500 zł

Tutaj empik proponuje:

http://www.empik.com/elektronika/odtwarzacze-i-kino-domowe/amplitunery,36120201,s

AUDIOQUEST DragonFly  (niestety nie ma dopisanej wersji) 440 zł

SMSL M2 270 zł (chyba wystarczajaco do Somiców)

Nuforce uDAC-3 499 zł

SMSL Q5 Pro (nie znam cuda) 649 czyli 150 dopłaty

O pierwszej trójcę słyszałem pochlebne opinie.

Jednakże dzisiaj pojawiła się promocja na:
Sony MDR-1A/MDR-1AS za ok 460 zł (normalnie ok 700 zł)

Nie znam tych słuchawek mało wiarygodnych opinii o nich jest więc chciałem zapytać czy są w porządku.

Wchodząc na forum jednak natrafiłem na post o TAKSTARach nowych ProM82, które również kuszą legendą poprzednika.

Czy moglibyście doradzić co najlepiej wybrać :) ?

Osobiście myślałem o Nuforce uDAC-3 + dokupienie TAKSTARów (Somici chyba bazują na poprzedniej wersji?) lub recabbling Somiców + SMSL M2.

Z góry dziękuje za wszystkie porady :)

 

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Dnia 7.09.2017 o 12:20, Ky0sHiR0 napisał:

Myślę, że w weekend coś ogarnę. Jeszcze mam jedno pytanie bo w sumie to tylko na dobrą recenzję natrafiłem odnośnie tego cuda:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-creative-sound-blaster-g5/

Wiadomo to nie jest przeznaczone dla audiofilów etc. ale czytając recenzję miałem wrażenie, że jest całkiem ciekawie w temacie. Może ktoś miał styczność i się wypowie więcej ?

Nie wiem jakim cudem on dostał tam ocenę dźwięku 8/10 jak jakość dźwięku tego czegoś na tle co oferuje konkurencja to śmiech. 

Creative się stoczył całkowicie i nie dorównuje konkurencji.

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 8.09.2017 o 08:23, Najner napisał:

O Sound Blasterze się nie wypowiem, bo nie znam. Ale Auddiofanatykowi ufam ;) Co do ściągania innych produktów przez cyfrowe.pl - wg mnie najpierw powinieneś posłuchać kilku par słuchawek i na coś się zdecydować, przynajmniej ja bym tak zrobił. Ja jestem zakochany w AKG K702, każdemu je polecam (szczególnie, że ich cena wg mnie jest świetna) i jak na razie każdy, komu dałem ich spróbować je polubił. Wydaje mi się też, że nadają się do Twoich wymagań i nie zrujnują budżetu, zmieścisz się jeszcze z jakimś DAC/AMP'em (zakładając budżet ~1200). ALE - to nie są słuchawki, które zagrają ze wszystkim i do wszystkiego, dlatego trzeba ich najpierw posłuchać. Jeżeli Ci się nie pali, to spróbuj w weekend posłuchać różnych słuchawek i podejmij sam decyzję. Wielu już było na forum, którzy kupowali polecane słuchawki i lądowały po kilku dniach w dziale "sprzedam", bo jednak nie podeszły. Ja tylko powtórzę, że mając taki budżet można zagrać dużo lepiej niż SOMICi z jakimkolwiek DAC/AMPem. Ale o tym musisz przekonać się sam, mając słuchawki na głowie ;) 

20 godzin temu, Caution napisał:

Modelu wyżej E5, to co może reprezentować G5?

 

 

21 godzin temu, fuzz napisał:

Słuchałeś tego modelu?>

:D
Niestety w cyfrowe ciężko poderwać jakieś lepsze słuchawki prócz tych co są ale dystrybutor ma podobno Aune X1S - czekają na wycenę. 
Jeżeli będzie okej wezmę to z rabatem 500 zł albo 600 zł i dokupię jakieś słuchawki - może Fidelio już polecane ? Co myślicie na takie rozwiązanie ?

W ogóle odkryłem, że moja płyta ma jakiś wzmacniacz wbudowany - AsRock Z170 Extreme 4 - układ nazywa się Purity Sound 3

Rzeczywiście przy podłączeniu pod wejście front jest dość duża różnica w głośności. 

143979447944060c12f85f84336ca3c687bb78f63498c250e9ac7f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności