Skocz do zawartości
  • 0

Wygodne dla e-dziennikarza muzycznego (maksymalnie uniwersalne)


fructo

Pytanie

Hej,

 

kolega pracujący dla jednego z polskich muzycznych portali muzycznych poprosił mnie o pomoc w doborze słuchawek. Muzyki, która później jest podstawą jego pracy, słucha ze Spotify. Dotychczas głównie robił to korzystając z Microlabów Solo6C, ale w związku z pewnymi zmianami w życiu, musi przerzucić się na słuchawki.

 

Dysponuje kartą AIM SC8000 i 600-800 zł. Największy problem jest w tym, że słucha muzyki przeróżnej, począwszy od jazzu, przez rap, elektronikę, rock, muzykę liryczną, akustyczną etc. Słuchawki muszą być uniwersalne i nowe (FV). W związku z faktem, że słucha tej muzyki dużo, słuchawki muszą być wygodne. Raczej zamknięte, choć z otwartymi - jeśli rzeczywiście będą lepszym wyborem - też przejdzie.

 

Co by się nadawało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ath-m50x, Listeny (warto dołożyć)

 

albo nie, piszesz jaką muzę lubisz ale nie piszesz jak tę muzę lubisz, napisz, będzie łatwiej pomóc

 

edit:

 

dobra doczytałem, więc "jak kolega ją lubi"? a jak nie wie to:

 

Ath-m50x

 

edit 2: ;)

 

dobra doczytałem, nie lubi jasnego więc:

 

Ath-m50x

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Lordzie, kumpel z tego co mi mówił, słuchał K550 v1, znajomy z pracy mu pożyczył. v2 (czy tam II) są słyszalnie ciemniejsze?

 

@brunnerius - to nie dla mnie, przeczytaj proszę pierwszy post. ^_^ Listeny też mi przyszły do głowy, ale z tego co czytałem, one do najwygodniejszych nie należą. A to konieczność.

Edytowane przez fructo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisał o zwykłych 550, jak mu DT990 do kupy z K550 za jasno grają to niech bierze japończyki ;) K550MkII to imo dociążone, na pewno nie ciemne granie :)


@brunnerius - to nie dla mnie, przeczytaj proszę pierwszy post. ^_^ Listeny też mi przyszły do głowy, ale z tego co czytałem, one do najwygodniejszych nie należą. A to konieczność.

No masz w moim poście historię ogarnięcia zapytania :D wynika z niej, że w końcu doczytałem ;)

 

w tych pieniądzach jak chcesz połączyć wygodę i uniwersalne granie (choć wiemy, że nie ma słuchawek do wszystkiego) to tylko audiotechniki m50x, AKG bym na miejscu kolegi odrzucił, gdyż nie podejdą. One są takie jak ich poprzedniczki "kochaj albo rzuć" ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam HP150 i HD598 (choć te mi chodzą po głowie) m50x tak jak napisałem, jako uniwersalne będą ok, czy się nie pogubią w jazzie to zależy od jazzu, z muzyką liryczną powinny sobie poradzić, piszę z pamięci bo miałem je bardzo dawno, repertuar mam podobny i nie pamiętam w sumie dlaczego się ich pozbyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli to nie tajemnica, czy możesz podać nazwę tego portalu muzycznego.

Mój typ to: FOSTEX T50Rp MKIII

 

 


kolega pracujący dla jednego z polskich muzycznych portali muzycznych poprosił mnie o pomoc w doborze słuchawek. Muzyki, która później jest podstawą jego pracy, słucha ze Spotify. Dotychczas głównie robił to korzystając z Microlabów Solo6C, ale w związku z pewnymi zmianami w życiu, musi przerzucić się na słuchawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli ucisk głowy nie przeszkadza, to też sklanialbym się w stronę hm5. Mam aima 8000 i zarówno m50 (bez x, pady hm5) jak i dt150 nie są dla niego najszczęśliwszym połączeniem. Jak mu za jasno, to powinien rozważyć też zmiane karty, wiele słuchawek z aimem8000 może dac sumę "za jasno", skoro jest tak z k550 i dt990 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@necro - nie rozumiem dlaczego mnie cytujesz? Coś wyjaśnić? Jeśli zastanawiasz się czy dostaje płyty od wytwórni i dystrybutorów, to pewnie tak, nie wnikam.

Idzie raczej o uniwersalność tych słuchawek, bo rozumiem, że w domu, braku absolutnej ciszy i spokoju, głównie z komputera, brak konkretnego gatunku muzycznego i pełny obiektywizm muzyczny, transparentość przede wszystkim. Czy też przyjemność odsłuchiwania.

Najlepiej wziąść i umówić się w sklepie i przesłuchać wymienione tu modele. Soro będzie tak dużo różnych dźwięków wybrałbym te, które pokazują najwiecej szczegółów. Skoncentrować się na jednym utworze (części) w którym naprawdę dużo się dzieje.

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@necrosinner - teoretycznie tak. Rzeczywistość jest nieco inna. Etat w korpo, a pisanie o muzyce jako dodatkowe źródło dochodu, przy okazji dające równowagę, by nie sfisiować od linijek kodu. Więc transparentność - tak, ale z duuużą dawką przyjemności ze słuchania. :)


@fuzz - rozczarowałeś mnie brakiem synergii AIMa i M50x.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności