Skocz do zawartości
  • 0

Nie "PIERDZĄCE" słuchawki - budżet 600-700zł Przeczytaj zanim


qnaro1

Pytanie

Witam Szanownych forumowiczów.

Poszukuje słuchawek do odtwarzania muzyki i oglądania filmów. Chociaż do słuchania muzyki generalnie używam AKG K545 i dokładnie takie brzmienie mi najbardziej odpowiada. Niestety przy filmach się wykładają :) Może się to wydaje dziwne ale tak jest, chodzi o to że K545 mają bardzo dobre zejście basu, i nie "pierdzą" przy głośniejszym słuchaniu, ale brakuje w nich trochę wyższego basu i góra jest trochę przejaskrawiona. Więc do seansów ni chu, chu. Więc skupmy się na filmach :) Poszukuję brzmienia w stylu Custom One Pro, ale custom potrafią bardzo szybko "zapierdzieć" przy głośniejszym słuchaniu, dodatkowo membrana wpadając w wibracje przy basowych fragmentach (niezależnie od ustawienia podbicia na słuchawkach) zakłóca średnicę, nie wiem jak to opisać ale brzmi to karykaturalnie :) Ideałem byłyby MDR-XB700, ale tych już raczej nigdzie nowych nie dostanę i żałuję teraz że je sprzedałem. Przerabiałem w swojej karierze sporo słuchawek, DT990 Edition, Custom One Pro, RP-F1, MDR-XB700, ATH-M50, HD669, SHP8000, RP-HT700, RP-F500, CAL, nawet coś tak egzotycznego jak Westfalia Technica Dual Drive (coś jak RP-F1, jeden przetwornik 30mm, drugi 50mm) których to słuchawek na pewno 99% z Was nie miało nawet okazji posłuchać, ba nawet nie znajdziecie o nich wiele na necie :). W sumie to Customy mam na sprzedaż , praktycznie nowe.

A więc, czy jest w tej chwili na rynku znane Wam coś co byłoby basowo - średnio - wysoko tonowo odpowiednikiem MDR-XB700? Bo jeśli nie to chyba nie pozostanie nic innego niż powrót do ATH-M50 które nie pasowały mi ze względu na wygodę użytkowania. W moim przypadku uszy swędziały po 2 - 3 godzinach sesji , po pół roku pady stały się strasznie sztywne, pewnie od potu, a i nacisk na głowę był niczego sobie i nie były zbyt wygodne. Chyba że jakiś pad mod? Za to za ideał wygody mogę uznać właśnie DT990 i Custom One Pro, ale potrzebuję sprzętu zamkniętego, więc nausznice Custom'ów bardziej mi pasowały.

Pewnie będzie trudno znaleźć tu kompromis, ale może ktoś miał już podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sony XB910 to następca XB700 (nie wiem, jak grają), ale podobno też super bas i dobrze słyszalna średnica, wysokie trochę wycofane.

A jak bluetooth z tej serii to są w tej cenie XB950BT.

Może też znajdziesz gdzieś na amazonie, ebayu, czy thomannie używki XB1000. :D

Tak z ciekawości, jak grają XB700 (basami i ogólnie dźwiękowo)? Może porównałbyś do jakichś innych słuchawek np. ATH-M50, czy CALi?

Ogólnie seria XB od Sony charakteryzuje się tym "subwooferowym" basem, który w co niektórych modelach traci kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony XB910 to następca XB700 (nie wiem, jak grają), ale podobno też super bas i dobrze słyszalna średnica, wysokie trochę wycofane. - słuchałem XB700 i wybrałem sony mdr 1a. Jak dla mnie to wybór pozostaje prosty trzeba niestety wrzucić na uszy dany model bo niestety potem jest kicha, człowiek się rozczarowuje. 2 miesiące temu przesłuchałem chyba wszystko co jest dostępne w cenie do 800 zł. Przesłuchiwałem na Lumi 640xl po zakupie i podłączeniu do sprzętu stacjonarnego ( stary wzmacniacz Diora WS 502, Kasprzak radioamplifilter czy Denon AVR 1311 dostały jeszcze większych skrzydeł. Ogólnie mówiąc ja zaspokoiłem swoje preferencje, dla mnie te słuchawki są idealne do tego stopnia, że moja miła zaczęła mówić coś o alienacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy, polecam posłuchać MDR-XB700 na SC808, z wzmocnieniem na wzmacniaczu słuchawkowym "reduktor szumu"

:) Nie pisałem że mam z nimi przestery na sprzęcie który używam na co dzień , ale jakby co to zapraszam na odsłuch :) Słucham na samym SC808 bez wymiany kostek, jest świetnie, tak że jak ktoś mi pisze o przesterach to nie ma najmniejszego pojęcia o sprzęcie i o tym jak gra :) "Reduktor Szumu" jest uzupełnieniem, który ma spory potencjał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy, polecam posłuchać MDR-XB700 na SC808, z wzmocnieniem na wzmacniaczu słuchawkowym "reduktor szumu"

:) Nie pisałem że mam z nimi przestery na sprzęcie który używam na co dzień , ale jakby co to zapraszam na odsłuch :) Słucham na samym SC808 bez wymiany kostek, jest świetnie, tak że jak ktoś mi pisze o przesterach to nie ma najmniejszego pojęcia o sprzęcie i o tym jak gra :) "Reduktor Szumu" jest uzupełnieniem, który ma spory potencjał :)

Co trzeba zrobić , żeby tyle par słuchawek pierdzialo? Miałem grubo ponad sto i żadnym nie zdarzyło się? Głośno dosyć słucham. Kilkanaście wzmakow przerobiłem także. Nie rozumiem fenomenu, przyznaję.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności