Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, docentore napisał:

Generalnie Olina jest dokładnie tym czym miała być - Tanchjim Oxygen za 1/3 ceny. Dźwiękowo jest to w 99% to samo strojenie, ale wg mnie ten jeden procent wypada na korzyść Oliny. I są dużo wygodniejsze od Oxygen.

Oxygeny długo były moimi ulubionymi słuchawkami. Dobrze wiedzieć, że jest tańsza alternatywa, jakby mnie naszło na jakieś tańsze słuchawki ;) Da mnie były też bardzo wygodne, więc ciekawe jak z Olinami 🤔

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robertos napisał:

pisz jak grają w porównaniu z Mele. Cały czas waham się czy zamawiać. Mele są dla mnie super w rocku/metalu choć czasem mają ciut za dużo góry a tu na wykresie widziałem jeszcze więcej + mniej basu.

Ja je z kolei odbieram jako grające bardzo ciepło i relaksująco, a góra jest moim zdaniem bardzo łagodna.

 

3 godziny temu, zOrg napisał:


szkoda, że lżejsze,  bo osobiście chciałbym takie mele, ale z mocniejszym dołem… 

Zobacz iBasso IT00 - ciepłe granie z mocnym dołem (szczególnie subbasem), fajnie dociążoną niższą średnicą, góra nieostra z zachowaniem niezłej detaliczności. Ogólnie dość bezpieczne strojenie z mocnym akcentem na dolne częstotliwości - jest niemęcząco, ale nadal dynamicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hustler napisał:

Ja je z kolei odbieram jako grające bardzo ciepło i relaksująco, a góra jest moim zdaniem bardzo łagodna.

 

Zobacz iBasso IT00 - ciepłe granie z mocnym dołem (szczególnie subbasem), fajnie dociążoną niższą średnicą, góra nieostra z zachowaniem niezłej detaliczności. Ogólnie dość bezpieczne strojenie z mocnym akcentem na dolne częstotliwości - jest niemęcząco, ale nadal dynamicznie.


ok, looks good 😄

 

a wiesz może jak się ma do nich droższy brat IT01x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore a na jakich gumeczkach słuchałeś i jak oceniasz te stockowe, ciekawe czy SpinFity pokręcą dół oraz czy Oliny są podatne na wygrzanie i coś się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiuro napisał:

@docentore a na jakich gumeczkach słuchałeś i jak oceniasz te stockowe, ciekawe czy SpinFity pokręcą dół oraz czy Oliny są podatne na wygrzanie i coś się zmieni?

Stockowych nie próbowałem, za spinfitami nie przepadam i nie używam prawie w ogóle. Słuchałem na Sedna Crystal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliny zamówione, transport DHL - zobaczymy czy coś doliczą.

Tipsów dodatkowych nie brałem, sprawdzę stock.

Do tej pory najbardziej mi leżą tipsy z nacięciami od KZ.

Pianek próbowałem różnych, ale nie leżą mi żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GhalMaraz napisał:

Oliny zamówione, transport DHL - zobaczymy czy coś doliczą.

Tipsów dodatkowych nie brałem, sprawdzę stock.

Do tej pory najbardziej mi leżą tipsy z nacięciami od KZ.

Pianek próbowałem różnych, ale nie leżą mi żadne.

Zależy czego szukasz, ale te słuchawki mało komu nie będą się podobać. Innymi słowy: będzie pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań więcej o Softears Volume bo już trochę je mam i kurczę im dłużej je mam tym bardziej je lubię. Jak pograły dłużej to mam  wrażenie, że bas stał się bardziej sprężysty i dociążony niż był na początku. Ma mocne uderzenie i bardzo fajny sub-bas, ale wszystko bez zamułki i mega dobrze odseparowane. Średnica wciąż jest jakby to powiedzieć, transparentna? Chodzi mi o to, że mimo trochę bardziej rozrywkowego strojenia nie ma wycięcia środka jak w V-kach, tu wszystko jest czytelne i nie przyciemnione. Góra na prawdę solidna, podkreślona, dość jasna. Ja często mam problem z sopranem w dokach bo albo coś jest agresywne albo jakiś fragment wycięty i uciekają detale. Detali jest masa i do tego nieagresywnych. Po wygrzaniu scena też się poprawiła a początkowo wydawała mi się nie za dużych rozmiarów. Pod tym względem też nie mają się czego wstydzić. Wiem jak to brzmi, opis w samych superlatywach ale na prawdę mi siadły. Dobrze jest dać im sobie trochę pograć. Właściwie wszystko robią na wysokim poziomie i to grając nawet z telefonu, łatwo je napędzić. Kupiłem je w ciemno bo zawsze chciałem czegoś od Softears ale wiadomo, poprzednie modele swoje kosztują. Uważam, że absolutnie są warte swojej ceny. Jeszcze nie ma na ich temat wielu recenzji i jestem bardzo ciekaw czy będzie hype, ale szczerze mówiąc bardzo się zdziwię jeśli nie będzie.

Edytowane przez marcelmtbmx
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 11:12, docentore napisał:

Stockowych nie próbowałem, za spinfitami nie przepadam i nie używam prawie w ogóle. Słuchałem na Sedna Crystal.

Które dokładnie tipsy używasz? Widzę, że są na Amazon może warto spróbować.

Szukam nadal idealnych tipsów dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 10:38, GhalMaraz napisał:

Które dokładnie tipsy używasz? Widzę, że są na Amazon może warto spróbować.

Szukam nadal idealnych tipsów dla siebie ;)

W tym momencie Azla Sedna Crystal
https://www.mtmtaudio.com/products/azla-crystal-stanard-tpe-soft-eartips-6-sizes-for-in-ear-monitor-iem-earphone?_pos=6&_sid=8eb462f68&_ss=r
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 11:38, GhalMaraz napisał:

Które dokładnie tipsy używasz? Widzę, że są na Amazon może warto spróbować.

Szukam nadal idealnych tipsów dla siebie ;)

 

Ja zaproponuję od siebie Moondrop Spring. Miękkie, elastyczne, dobrze izolują. Gdybyś się zdecydował, to sprawdź dokładnie wymiary z aktualnie używanymi tipsami, albo bierz o 1 rozmiar większe niż te, które zazwyczaj używasz.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dokładnie tipsy używasz? Widzę, że są na Amazon może warto spróbować.
Szukam nadal idealnych tipsów dla siebie
Polecam Ci również sprawdzić te:
https://www.mtmtaudio.com/collections/azla/products/azla-sedna-earfit-silicon-eartips-6-sizes-for-in-ear-monitor-iem-earphone?variant=31543917150268

Zwykłe czarne. Są dosyć neutralne, nie zakrzywiają rzeczywistości A przy tym bardzo wygodne.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze panowie przerzucacie tutaj tonę sprzętu iem. Planuję nabyć coś bardziej przenośnego niż ms ether c flow. Bardzo ważne żeby progressive metal na tym brzmiał wybitnie i nie męcząco. Może być nowe lub używane. Jest tego tyle na rynku że głowa boli od czytania i oglądania wykresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinGD napisał:

Widze panowie przerzucacie tutaj tonę sprzętu iem. Planuję nabyć coś bardziej przenośnego niż ms ether c flow. Bardzo ważne żeby progressive metal na tym brzmiał wybitnie i nie męcząco. Może być nowe lub używane. Jest tego tyle na rynku że głowa boli od czytania i oglądania wykresów.


Jaki budżet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze poszukasz być może uda się znaleźć (oczywiście na rynku zagranicznym) używane 64 Audio U12t - najbardziej uniwersalne hi-endowe dokanałówki na rynku, wszystko grają co najmniej bardzo dobrze (a większość rzeczy wybitnie :)). Trochę taniej - ThieAudio Monarch MKII, również bardzo uniwersalne, zbalansowane, neutralne brzmienie z przyjemnie podbitym subbasem, bardzo wysoka rozdzielczość i szczegółowość, ostrości w nich nie uświadczyłem (nie słucham dużo metalu, ale w muzyce typu Metallica, Slayer, Black Sabbath czy Electric Wizard spisują się znakomicie). Jeszcze taniej - SoftEars RSV albo Dunu SA6 (SA6 są dostępne na polskim rynku), te dwie pary oczywiście wszystko robią gorzej od U12t / Monarch MKII, ale być może warto zacząć trochę niżej i spróbować czy spełnią twoje oczekiwania, zamiast odrazu celować najwyżej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM Mason V3+, oferty bardzo sporadyczne, ale można było trafić w takiej cenie. W zestawie podwójny kabel, który zmienia nie drastycznie, ale zauważalnie charakterystykę. Słucham na nich tylko metalu. Nie wiem jak gra wersja bez +.

Są jeszcze Mentor'y, ale to granie bardziej funowe, jeśli podobałby ci się Ethery to raczej Mason.

Ewentualnie Mest Mk2 z bazarku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarcinGD napisał:

Widze panowie przerzucacie tutaj tonę sprzętu iem. Planuję nabyć coś bardziej przenośnego niż ms ether c flow. Bardzo ważne żeby progressive metal na tym brzmiał wybitnie i nie męcząco. Może być nowe lub używane. Jest tego tyle na rynku że głowa boli od czytania i oglądania wykresów.

Wspomniane 64Audio U12t, SoftEars RSV i Dunu SA6 mają bas z przetworników armaturowych, co w każdym z tych modeli skutkuje anemicznym dołem. Zaznaczam od razu, że nie jestem fanem rozlanego basu, ale musi on być obecny i wybrzmiewać odpowiednią, przyjemną fakturą. Z armatur nigdy tego nie uświadczyłem, a przewaliłem już tony sprzętu (jedyny dotychczas wyjątek to AudioSense T800). Także ostrzegam przed takim wyborem, tym bardziej, że gatunek muzyki, którą słuchasz uważam wymaga porządnego i przyjemnego uderzenia. Jeśli już o nich mówić to z tych trzech pozycji według mnie najlepszy bas mają 64Audio U12t - ale patrząc na cenę kompletnie nie wyróżniają się niczym. Taki poziom (a nawet lepszy) można znaleźć w chińskich pozycjach za 1/4 tej ceny. 64Audio U12t są bardzo dobre technicznie, ale cena vs. brzmienie to totalne nieporozumienie.

 

Dunu SA6 są najbardziej muzykalne z tych trzech pozycji, dają dużo zabawy i przyjemności. Bardzo dobra pozycja, ale znowu - anemia na basie.

 

Ze względu na Twój gust muzyczny polecił bym zdecydowanie jakąś trybrydę - dynamik, armatury i EST. Przychodzi mi do głowy na przykład ThieAudio Oracle - nadzwyczaj równe i zbalansowane brzmienie, bez ataku, z lekkością i piękną sceną. Jest wyjątkowo poprawnie jak na taką cenę. Jakbyś potrzebował więcej informacji - zapraszam na PW.

 

Możesz również się zainteresować Shuoer EJ07M - ciepło i przyjemnie, z luzem, delikatnością i świetną głębią sceniczną.

 

UM MEST MKII - kapitalna technicznie pozycja, z niebywałą sceną, separacją i dużą ilością basu, ale do Twojej muzyki obawiam się, że może być za ostro i zbyt przenikliwie na pozostałej części pasma. Jakby to był inny gatunek - nie widzę przeszkód.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Tak glownie przewijaja sie te sluchawki w tym repertuarze ze wskazaniem na ThieAudio. Clairvoyance glownie i chyba na nie tez zapoluje.

 

Jeszcze jedno ostatnio przewija sie tez 7hz timeless z tych tanszych propozycji w kontekscie metalu. Ktos z was juz mial okazje porownac to do reszty konkurencji z wyzszej polki cenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinGD napisał:

Jeszcze jedno ostatnio przewija sie tez 7hz timeless z tych tanszych propozycji w kontekscie metalu. Ktos z was juz mial okazje porownac to do reszty konkurencji z wyzszej polki cenowej?

Ehh już raz miałem o nich pisać i wypadło mi z głowy, przepraszam tego kto był ciekaw i pytał :D Anyways, napisz jakieś albumy które by Cię interesowały bo u mnie metal kończy się na In Flames i Ensiferum więc możemy się rozminąć z tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinGD napisał:

Dzieki za odpowiedzi. Tak glownie przewijaja sie te sluchawki w tym repertuarze ze wskazaniem na ThieAudio. Clairvoyance glownie i chyba na nie tez zapoluje.

 

Jeszcze jedno ostatnio przewija sie tez 7hz timeless z tych tanszych propozycji w kontekscie metalu. Ktos z was juz mial okazje porownac to do reszty konkurencji z wyzszej polki cenowej?


Oooo panie, w tym budżecie to świat i ludzie, ale nikt nie pytał jak ze źródłem? Czy będziesz też ogarniał coś na drogę?

Ze słuchawek do metalu:
Thieaudio Oracle / Clairvoyance - jedne z fajniejszych pozycji na rynku,  jeśli zamierzasz kupić nowepłać Paypalem albo kupuj przez Amazon.
UM MEST - jeśli do metalu ja bym szedł w MK1, generalnie dwóch generacji wolę MK1.

Jeśli chodzi o Timeless, jest nowy zawodnik na rynku, planarne za połowę ceny Timeless - Shuoer S12, można wyrwać za 129$ ze sklepu oficjalnego. Świetna pozycja do każdej muzyki, gdzie detali potrzeba. I ten bas - coś pięknego, nie chodzi o ilość, bo jest skromnie, ale jakość. Mnaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał:


Oooo panie, w tym budżecie to świat i ludzie, ale nikt nie pytał jak ze źródłem? Czy będziesz też ogarniał coś na drogę?

Ze słuchawek do metalu:
Thieaudio Oracle / Clairvoyance - jedne z fajniejszych pozycji na rynku,  jeśli zamierzasz kupić nowepłać Paypalem albo kupuj przez Amazon.
UM MEST - jeśli do metalu ja bym szedł w MK1, generalnie dwóch generacji wolę MK1.

Jeśli chodzi o Timeless, jest nowy zawodnik na rynku, planarne za połowę ceny Timeless - Shuoer S12, można wyrwać za 129$ ze sklepu oficjalnego. Świetna pozycja do każdej muzyki, gdzie detali potrzeba. I ten bas - coś pięknego, nie chodzi o ilość, bo jest skromnie, ale jakość. Mnaim

Mam Kann Cube wiec raczej napedzi wszystko z iem. Aktualnie jestem w stanach wiec moglbym cos wyrwac z lokalnego headfi jak sie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności